Sprdex

http://sprdex.com/

[quote="&quot"]Neovisni satirični portal Sprdex.com uspješno pokušava ići u smjeru američkog Oniona ili srpskog Njuza objavama duhovitih izmišljenih vijesti, a da se sadržaj svidio i osnivaču Indexa Matiji Babiću može se vidjeti na Sprdexovim Facebook stranicama gdje je 6. veljače ostavio svoju pohvalu nepoznatim autorima projekta.

Sprdex čitatelje razveseljava već naslovima poput “Igraču NK Karlovac greškom isplaćena plaća”, Hrvatska i Srbija dogovorile neprijateljsku utakmicu", “Prodan primjerak albuma Maje Šuput. Iz Croatia Recordsa stigao oštri demanti” i slično, a ugodno iznenađenje je i većina objavljenih tekstova. [Link na članak] [/quote]

Ovo mi izgleda jako dobro odrađeno :smiley: Pročitao sam ovaj članak, baš je fora stranica :smiley:

http://sprdex.com/2012-02/igracu-karlovca-greskom-isplacena-placa/

ime je super :slight_smile:

baš je fora :slight_smile:

Igraču ”NK Karlovac” greškom isplaćena plaća hehehe

Pregledao sva tri sajta i našem fali doza ozbiljnost.
Samo ime domene je isto odbojno.
Mislim da je glavna fora ozbiljno pričati gluposti a ne kreveljiti se i pričati gluposti što naši rade.

Isto tako stranica ne odaje dojam ozbiljnosti već nekog tko je u dva sata preradio template.

Disklejmer:
(…) Također, ova stranica nije namijenjena mlađima od 18 godina, starijima od 70, onima koji ne koriste dezodorans, koji prde u busu, kojima promakne mjesto kad se briju, koji stvaraju red na blagajni, koji na prvi kat idu liftom i onima koji misle da se loše stvari događaju samo njima. :zub:

PS gorc, stranica služi zajebanciji - ne treba joj niti malo ozbiljnosti :wink: (naravno, to je moje mišljenje)

[quote=“gorrc”]Pregledao sva tri sajta i našem fali doza ozbiljnost.
Samo ime domene je isto odbojno.
Mislim da je glavna fora ozbiljno pričati gluposti a ne kreveljiti se i pričati gluposti što naši rade.

Isto tako stranica ne odaje dojam ozbiljnosti već nekog tko je u dva sata preradio template.[/quote]Da, baš sam tako i ja razmišljao kada sam čitao.

To je ismijavanje, zapravo, što je česta boljka našeg humora, koji je nerazvijen. Umjesto da je sarkastičan, ciničan ili ironičan.

Onaj primjer o nogometašu NK Karlovca koji je zabunom dobio plaću, je primjer dobre teme za članak. Ne radi se o ismijavanju, nego o ironiziranju situacije.

P.S. Ali ukupan dojam je vrlo dobar. Nadam se da će opstati i razvijati se.

Onion sam prestao pratiti, a Njuz i dalje prilično redovito posjećujem.
Uvijek mi je bilo žao što nemamo i u Hrvatskoj nešto slično.
I dalje mi je žao što nemamo i u Hrvatskoj nešto slično.

Ovo je strašno neozbiljno, a i ime je katastrofalno.
Već vidim kako Jutarnji list piše “Kako javlja ugledni internetski portal Sprdex…”

Dobar humor je ozbiljna stvar.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja