Spremanje javascript vrijednosti u PHP varijablu

Pozdrav. Vec dugo me muci ovaj problem i nikako naci rijesenje.

Ovaj prvi dio gore mi izbacuje vrijednosti u javascript alert prozoru, koje bi htio spremiti u php varijablu, i onda ju ubacio u ovaj dolje dio umjesto ovih brojeva: <span class="syntaxdefault">GLatLng</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxdefault">45.819521</span><span class="syntaxkeyword">,&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">15.886823</span><span class="syntaxkeyword">)&nbsp;</span><span class="syntaxdefault"></span>
Znaci ovako nesto sam mislio <span class="syntaxhtml">GLatLng(<span class="syntaxdefault"><?php&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">echo&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">$koordinate</span><span class="syntaxkeyword">;&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">?></span>)</span>

Znaci ovaj dio <span class="syntaxdefault">position</span><span class="syntaxkeyword">.</span><span class="syntaxdefault">latitude&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">+&nbsp;</span><span class="syntaxstring">','&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">+&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">position</span><span class="syntaxkeyword">.</span><span class="syntaxdefault">longitude</span> da mi se spremi u neku varijablu da je mogu kasnije ubaciti.

Da li je to moguce?

Nadam se da ste me skuzili.

Hvala puno i pozdrav.

PS: nasao sam slican topic
http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?t=1642&highlight=javascript+php+varijabla
ali to je bilo prije 8 godina, i nije se naslo rijesenje. Pa se nadam da sada ima neko :slight_smile:

Čuj, evo ti općenito rješenje za transfer bilo kakvih tipova varijabli iz JavaScript u druge jezike. Format ti se zove JSON, a možeš više informacija pronaći na
http://www.json.org/
.

Pomoću JSONa iz JavaScripta možeš onda varijable slati u PHP npr. pomoću AJAXa i POSTa, pa ih potom u PHP dekodiraš u PHP varijable pomoću funkcije json_decode i manipuliraš sa njima kako hoćeš.

Ugl, JSON ti rješava općenito ovakve problema, sada je na tebi da sam skrojiš po svojoj potrebi :slight_smile:

Hvala ti! Pogledam pa javim.

Pozdrav.

JavaScript ti se izvodi na računalu tvog korisnika u Zagrebu, a PHP kod na računalu servera u Dallasu.

Računalo u Zagrebu pristupi nekakvom Googleovom servisu, dobije neke brojeve i prikaže ih (predzadnja linija), a onda obavi centriranje (zadnja linija).

Između predzadnje i zadnje linije ti želiš obaviti slijedeće:

• poslati putem interneta poruku iz Zagreba u Dallas
  • u Dallasu izvršiti kod koji će generirati kod u javascriptu
  • vratiti taj kod u odgovoru iz Dallasa u Zagreb
  • izvršiti taj dobiveni kod u Zagrebu u točki zadnje linije koda.

Tu ti treba, očito, Ajax, a onda još nekakva “eval” funkcija javascripta u javascriptu izvesti komadić koda u javascriptu.

Kada budeš ovo gornje imao vrlo slikovito posloženo u glavi, onda možeš početi slagati rješenje. I shvatit ćeš da arhitekurno pokušavaš klavirom zakucati čavao.

[quote=“Son Goku”]
Da li je to moguce?[/quote]

Jest, al ne na nacin na koji si ti to zamislio.

Podatak koji zelis spremiti u PHP varijablu treba nekako doci do PHP skripte. To mozes napraviti:

na nacin:

a) submit-om forme
b) XHR zahtjevom

metodom:

1. post
  2. get

Uglavnom, mislim da bi se trebao vratiti u “osnovnu skolu” sta se tice web programiranja. Malo prouci kako funkcioniraju web klijent (browser) i web server (di se PHP izvrsava, a di Javascript) … i njihovu komunikaciju - u jednom, odnosno drugom smjeru.

već sam ti odgovortio na tutorijali.net, pa evo samo copy paste i tu ondam da se VM ne osjea zapostavljeno lol

Hvala svima na info i pomoci.

Ipak, danielvast sa tutoriala mi je dao tocno sta treba

[quote=""]<span class="syntaxdefault"></span><span class="syntaxkeyword">function&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">updatePosition</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxdefault">position</span><span class="syntaxkeyword">)&nbsp;{<br />&nbsp;&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">alert</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxdefault">position</span><span class="syntaxkeyword">.</span><span class="syntaxdefault">latitude&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">+&nbsp;</span><span class="syntaxstring">','&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">+&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">position</span><span class="syntaxkeyword">.</span><span class="syntaxdefault">longitude</span><span class="syntaxkeyword">);<br />&nbsp;&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">window</span><span class="syntaxkeyword">.</span><span class="syntaxdefault">location</span><span class="syntaxkeyword">.</span><span class="syntaxdefault">href&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">=&nbsp;</span><span class="syntaxstring">"http://localhost/nesto.php?latitude="&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">+&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">position</span><span class="syntaxkeyword">.</span><span class="syntaxdefault">latitude&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">+&nbsp;</span><span class="syntaxstring">"&longitude="&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">+&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">position</span><span class="syntaxkeyword">.</span><span class="syntaxdefault">longitude</span><span class="syntaxkeyword">;<br />}&nbsp;</span><span class="syntaxdefault"></span>
Mozda da probas nesto ovako preko $_GET iskoristis varijable i php-u! [/quote]

Pozdrav:zbogom:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja