SQl Sinkronizacija

Pozdrav,

Novi sam ovdje i nisam našao temu di da smjestim ovaj post, pa oprostite na tome.

Zanima me kako bi sinkronizirao localnu sql bazu sa web-om. Nešto tipa npr. da imam webstore i da se stanje, artikli i sl sinkroniziraju ajmo reci 2x dnevno.

Ne treba bas konkretne upute(nebi bilo na odmet), ali ako moze samo smjernice šta mi sve treba i sl. ili linkovi na neke upute.

Hvala svima.

Grubo:

• na lokalnoj bazi moraš logirati sve promjene koje treba prebaciti na server
    – primjer: ako se stanje na jednom artiklu promjeni 3x ne prebacivati stanje 3x nego samo jednom :slight_smile:

• u nekom trenutku prebaciti na server podatke koje treba zapisati
    – logirali smo da treba prebaciti stanje nekog artikla, nismo logirali stanje, trenutno stanje se uzima u trenutku prijenosa

• zapisati podatke na serveru

[quote=“trnac”]Grubo:

• na lokalnoj bazi moraš logirati sve promjene koje treba prebaciti na server
    – primjer: ako se stanje na jednom artiklu promjeni 3x ne prebacivati stanje 3x nego samo jednom :slight_smile:

• u nekom trenutku prebaciti na server podatke koje treba zapisati
    – logirali smo da treba prebaciti stanje nekog artikla, nismo logirali stanje, trenutno stanje se uzima u trenutku prijenosa

• zapisati podatke na serveru[/quote]

Hvala,

Možda sam krivo stavio upit, više me zanima kako uspostavit konekciju izmedju web i sql-a. Sta mi je sve cca potrebno

Saznao sam šta moram napravit localno na sql, al nikako da nađem šta moram na webu napravit, postavke il sl da konekcija radi, postavke u cpanel…il nešto drugo?

Nisam siguran da ti možeš nešto napraviti, prije bih rekao da je stvar do hostera da li dozvoljava remote pristup bazi.

Mnogi imaju samo CP gdje administriraš bazu.

mislim da ces tesko koristiti remote connection osim ako nemas static ip…

meni je isto trebalo nesto tako, ima san jednu aplikaciju pisanu u php-u, a problem san rjesija tako da san exporta podatke u file, onda uploada na server pomocu ftp-a i nakon toga na serveru izvrsija upit…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja