Šta je sve potrebno za snimanje Youtube videa?

Ma ja cu kupiti ovaj ekserni punjac sa baterijom i to mi je dovoljno. Jbg, ovo sto snimam, snimam sa svog balkona i svaka tri sata(ili kada se sjetim) promjenim bateriju.
Vezano za podvodno snimanje, kakva je svjetlost kada ronis? GoPro je dobar bas kada je dobro svjetlo, ako je malo tamnije, nije bas neka sreca. Mada kontam da ne ides ti u sad neke velike dubine(preko 5,6 metara) i sa bocom?

ma da, ja na dah ronjam, nema tu nekih zajebanih dubina i dotle lagano dopire svjetlost. tako da nema tu nekog golemog uticaja na gopro i boje. svi ovi što snimaju podvodno detektovanje sem onog što ima milione pregleda mislim da ne mjenjaju ništa u postprodukciji što se tiče boja. inače kod onih scuba ronilaca i snimaka se uglavnom pojača balans bjele boje kao i pojača se crvena čini mi se, koja najlošije prodire kroz vodu.

inače koga interesuje kako kamere snimaju i hvataju boje, kako boje prodiru kroz vodu i sl, ima dobar hrt dokumentarac

mislim ima masu materijala na yt ali lijepo je nešta i na ovim domaćim jezicima čut, pogotovo kad je profi odrađen dokumentarac. ja volem sve što se dešava pod vodom pa mi je zanimljiv i ovaj dokumentarac

Ovaj Uros Jelic je iz BL, znam ga.

Milsim da možeš uzeti samo 7 sekundi orginalnog zvuka (muziik) za video klipove i da možeš unovčavati video bez problema

1 Like

neđe od trećeg minuta ova veli da dužina ne mora ništa značit, dakle može neko i za par sekundi dić frku. ma ne vrijedi uopšte pokušavat i razmišljat o tome

1 Like

zato sam ja i u jednu ruku odustao od YT kanala iako imam oko 4200 pratilaca Zbog silnih kojekavih pravila YT

a ja kontam snimat sve sam i onda mi je glupo da zbog par sekundi neke melodije se cimam jel po pravilu il ne. ima dovoljno besplatnih pjesama

ma samo na googole ukucaš “Royalty Free Music” i i maš hrpu sajtova sa free muzikom :grinning:

I nema vise baterije a vidi ovu ljepotu


:joy:

Bolje odustani od toga jer je komplikovano kada neki bezobrazni distributer lupi copystrike a to free muzic pa nastanu komplikacije.
Obicno lupe kad je video viralan preko 100k pa se ne moze ni izbrisati i editovati muzika.
Bude vise distributera i svaki mesec neko drugi lupi na istu muziku pa uvek se ponovo pise dispute…bude zabrana sirom sveta i video izgubi pozicije.

Za muziku na yt nije uopste problem, ne znam sto obeshrabljujete covjeka.
Imas na YT Studio. Pa na Editor i onda izaberes zanr, duzinu trajanja.
Evo jedan video sa yt muzikom

Gledajte i klikajte :joy:

Ali pitanje je bilo za poznate pesme.

Onda nista :slight_smile: mozda najlakse ako nadje neki video koji ima cover koji mu se svidja da u opisu video pogleda koja je muzika u pitanju.

Pre je bilo da se za cover daje pola zarade od strane yt monetizacije ali samo ako autori to dozvoljavaju.
Pisalo je da autor deli zaradu.
Edit: Moze i dalje samo treba pronaci pesme.

Prije dva dana narucio onaj punjac za gopro, ko ima subsruption onda ima 30% popusta. I kupim jos i nosac za glavu jer ako je preko 50€ narudzba onda je shiping free inace je 10€

Stiglo!


2 Likeova

Ja imam za tri, nije original ali isto mu dodje.

1 Like


Evo dodatne stvari mi pristigoše za jutjub. Ovo prvo mi je podvodni phone case za šorts, ovo drugo eksterni hard disk. A nema mi druge nego da kad sam svega nakupova da mi se sad ne da snimat.

Edit:

Da i ovo naručih. Ovaj selfi stik na preklop plus ima opcija da postane tripod, jer se ove nogice mogu zavrnut na glavni dio, s obe strane, da bude nutri i van. I ovaj mikroskop koji će možda trebat možda ne za yt. Kod novčića, prstenja kad se ne vidi šifra.








Evo ako koga zanima fercera li kako ovaj mikroskop. Mišljah da će dajmond izgledat lješe. A na šta liče nokti i zanoktice pod mikroskopom ne stavih, grozota

Pozdrav, Jel ima neki fazon da se moze kupovati na gopro .com iz bih i da isporucuju za bih.?? Vidim da su im dobre ove enduro baterije za gopro 9 i 10.