Šta kažete na ovakav sistem građenja YouTube kanala?

Slušajući muziku na YouTube-u primjetim jedan strani kanal koji se izgradio dosta brzo u kratkom vremenskom periodu. Kao što možete vidjeti na slici ispod (slika1).

(slika1)

Zapravo ovih 40 milijuna pregleda je od jedne poznate pjesme koja je izašla u aprilu, ovaj se dosjetio da je postavi na kanal ali naravno bez monetizacije da ne popuši strike instantno, pošto je pjesma poznata on je u roku od dva mjeseca dobio 40 milijuna pregleda i skoro 53 hiljade subova. U opisu pjesme je postavio ovaj tekst gdje se poziva na ovaj zakon i kaže kako ne posjeduje autorska prava itd. (slika2).

(slika2)

On je od tog kanala napravio biznis, tako što je zahvaljujući tim subovima, kanal pretvorio u promotivni, gdje mu ljudi šalju svoje pjesme, tj. muziku i on ih kači na kanal i promoviše, ali i naplaćuje, kao što možete vidjeti na slici ispod (slika3).

(slika3)

ZAKLJUČAK: On se ogrebao od tog poznatog izvođača i od njegovu pjesmu, na lukav način izbjegao copyright i izgradio kanal, izgleda da ovakav sistem funkcioniše, samo morate pratiti nove ‘strane’ pjesme i među prvima izbaciti audio te pjesme bez monetizacije naravno, možda vas neka i progura na dosta zavidan status kanala, vrijedi pokušati.

Da li ima neko ovdje ko se ovim služi, da li mu je uspjelo? slobodno pišite komentare ispod, pozz.

e to je ta kreativnost i mogućnost širokog razmišljanja koja meni fali poslije dvije godine u internet marketingu …

snađu se ljudi, svaka mu čast

2 Likeova

Taj tekst ispod videa mu nije nikakva zaštita. Jednostavno je imao sreće da ga vlasnik pjesme ili njegova mreža nisu dirali i sada može profitirati od promocije novih pjesama na svom kanalu.

Ako mu zatvore kanal ode sve u tri ljepe.

Sto ako izbrise video? Jeli views ostaju na njegovom kanalu pod About?

Ako njima pase onda nece nista poduzet, no oni mogu njemu rec super slobodno koristis nas video i za mjesec dana se predomislit i trazit brisanje, on nije vlasnik tog videa i nikad nemoze biti siguran da ce video tu biti zauvijek.

Ali d aje ideja dobra, da kada se ljepo napise objasnjenje pa ako se to vlasniku svidi super, ako ne nahebo si. Ali obicno ide, das nesto, dobijes nesto.

ne ostaju…

Nije ni bitan video sad, on je odradio što je trebao, ja bi na njegovom mjestu sad izbrisao ovaj video od 40M , što je sigurno, sigurno…bitno da ostaju subovi, što je najvažnije…

I ne znam o čemu pričate, ako mu puknu copystrike, pa sta ima veze, jedan je…isteći će za 3 mjeseca, a neko spominje brisanje kanala, nema od toga ništa, ne ide to tako…

Evo link od kanala


pa možete pogledati , evo vidite da sad ima preko 53 hiljade subova, znači rastu svakim danom, ovo je super ideja ako se mene pita…

Ideja nije losa, takodjer znam par kanala iz odredjene nise koji dopustaju tako da im se preuzima sadrzaj ali oni monetizuju video i njima ide zarada ali je dobar nacin za skupljanje pratilaca :slight_smile:

1 Like

Pogledajte ovo


, 2009-a jarane, još uvijek stoji tu pjesma…

help me get to 3 million views!!! i love you fans!! :))

102 miliona kasnije…

Dobra ideja, bas sam maloprije uradio slicnu stvar. Na jedan domaci kanal stavio jedan video za koji sam siguran da ce donijeti posjetu a nadam se i predplatnike a mozda neko pogleda i jos nesto sa kanala. Naravno, taj video je odmah dobio copywrite notice

Hi ,

A copyright owner using Content ID claimed some material in your video.

This is just a heads up
Don’t worry. You’re not in trouble and your account standing is not affected by this.

There are either ads running on your video, with the revenue going to the copyright owner, or the copyright owner is receiving stats about your video’s views.

Video title: xxxxx
Claimed by: xxxxxxx

What’s next?
If there are no problems, you don’t need to take any action. You don’t need to delete your video.

If something went wrong and the copyright owner or our system made a mistake, we have a dispute process. Only use it if you’re confident you have the rights to use all the content in your video.

  • The YouTube Team

Znaci sve OK.

Dečki manite se muzike, zbog toga YT kanali padaju ko kruške, ako želite na takav način sebi dizati subove, onda bacajte dokumentarne filmove ili “nocopyright” filmove na kanal sa titlovima, ja sam tako bio za 6 mjeseci digao 80k Subova, i prodao korisnički račun za nekin 400€ kolegi.
Što se tiče titlova, odite na titlovi.com nađite tamo titlove za neke filmove iz 80tih, za koje ne boli račku nikog, i na yt možete isto svoje titlove uppat na video materijal, jeste da ima rada, treba to ipak sve uploadat… Ali jbga, od samog jahanja konja se ne postaje Djingis khan

Jeftino si ga prodao. 80K subova za samo 400€?

Ni od toga što si naveo se ne postaje pravi Youtuber. :slight_smile: Sve tebe čekaju filmovi iz 80-ih da ih uploadiraš na Youtube. To je karakteristično za jako mlade klince da misle da su 80-te bile prije nove ere. :smile:
Slažem se jedino sa tvojom prvom rečenicom u postu u dijelu prije drugog zareza. :o:

mali tip za vas koji uploadate duge snimke na yt:

kupite windows vps od 2 ili 4 gb rama, povežete se preko remote connection i na njemu radite kao na svom kompjuteru, skinete željeni film na vps i onda uploadate na svoj youtube kanal, mnogo brže nego da sa brzinom svog interneta ubacujete

može i linux vps jer je jeftiniji, s tim da instalirate gnome desktop environment i onda se povežete preko VNCa

ukoliko je nekome to potrebno: veesp.com

linux vps 2 vcores, 2 gb rama, 100 gb hdd, protok unlimited: 10$
linux vps 2 vcores, 4 gb rama, 200 gb hdd, protok unlimited: 20$
linux vps 2 vcores, 2 gb rama, 40 gb ssd, protok unlimited: 12$
linux vps 4 vcores, 4 gb rama, 60 gb ssd, protok unlimited: 25$
windows vps 2 vcores, 2 gb rama, 40 gb, protok unlimited: 20$
windows vps 4 vcores, 4 gb rama, 60 gb, protok unlimited: 40$

nema 4 u nazivu domene, nije šuplja priča, ljudi imaju svoju infrastrukturu u rusiji i u toj zemlji i još par zemalja u okruženju posluju pod više imena i to dugi niz godina i to veoma uspješno :slight_smile:

ja sam kod njih godinu dana, nikakvih problema

edit: ne morate koristiti konkretno za filmove, ima tu dosta opcija :smiley: (reupload full hd adult video … ali pssst :slight_smile: ), možete kombinovati sa nekim cloud platformama, recimo da svlacite sa drugih sajtova preko tog vpsa pa da ubacujete na svoj cloud nalog itd. itd.

Moze i tako ruin, @c3po to sve stoji buraz, ali ako vec neko zeli tako graditi sebi subove na yt, bolje mu je i tako sa non-copyright materijalom nego da strahuje da ce mu otici citav yt kanal ukoliko je uppo tudju muziku…

Jeli ti radiš tako Ruin? :slight_smile:

Ma knownsrv majka, odeš kod čika Krune, uzmeš si VPS u rumuniji i uživaš ba…
A imaš isto i tonu perl/python skripti koji vrše upload video materijala na sopstveni yt kanal pomoću apija, nije potrebno imati windows i koristit se vncom…

jedno vrijeme jesam, cak sam koristio jedan software za mass video upload na tom vpsu

sada koristim linux vps sa instaliranim gnome desktopom, udjem prvo preko ssha pa preko vnca i onda na ssh kucam startx na VNCu mi iskoci desktop okruzenje i radim sta hocu :slight_smile:

da ne pricam sta se moze uraditi kada nafatas nekih premium proxyja … veselte bože

@Haze

jeste ali ti plati kruni 40$ za ono što kod ovih možeš dobiti za 20$