Šta mislite o MAKERphone-u?

Moje mišljenje je da je to najobičnija glupost.
Pogledajte samo izgled:

a onda pogledajte kiteboard

Pa to mogu slavit samo vrli index novinari kao nekakav uspjeh…
Mislim, svaka cast decku, ali “najmanji” je problem napravit prototip, pogotovo ruzni prototip.

Bezveze i nepotrebno

Ideja o modularnom mobaču je stara, do sada nitko nije smatrao da je vrijedna realizacije.

Ne vidim smisao toga. Npr, da mi klinci imaju interes za to, rekao bih im (dobronamjerno) neka prvo istraže što je potrebno da naprave svoj mobitel, onda bih im dao link od aliexpressa i neka u košaricu stave ono što im je potrebno. I kad stigne neka ga sklapaju. Time bih potaknuo istraživački duh u njima i svakako bi već i u samom procesu naučili dosta. Ovo mi nema smisla jer bi dobio sve module koje trebaju samo prištekat jedan na drugi, bez potrebe da znaju šta koji modul radi.

3 Likeova

Ako mi se nešto slaže onda kupim puzzle. Ako trebam mobitel onda kupim normalan mobitel sa kojim neću morat gubit vrijeme još i na slaganje.

Svaka čast ovom dečku na entuzijazmu i znanju, ali meni je to sve totalna glupost i niti najmanje me ne zanima.

Yeah. :blush:
O njemu piše i Forbes, i još mnogi. :+1:
https://www.forbes.com/sites/jasonevangelho/2018/10/10/makerphone-is-a-99-diy-mobile-phone-you-can-easily-build-yourself/
:o:

Ako google nije uspjeo sa project ara, kako ce onda ovaj?

Ovdje nije mobitel u prvom planu kao takav, već mogućnost učenja.

Kaj je sa makerbuinom?

Ne kužim ovaj hejt na dečka koji je napravio fenomenalnu stvar. Nije da ću ovo kupiti ali rezultati stoji iza njega.

Tko je bolji i uspješniji od osobe A i B?

A:

  • ima fenomenalnu ideju, nacrt, skice,plan, volju i radi na tome godinama i neuspjeva od toga napraviti ništa.

B:

  • Bezvezna glupa ideja od koje je napravljen biznis.
1 Like

osobno mi nije nesto, no meni nije ni namjenjeno. podrzavam projekt, a trziste ce reci svoje

samo pare pare pare :smiley:

Bio je dugačak članak u Poslovnom dnevniku.
Kao što je mestro napisao, u prvom planu je mogućnost učenja, a kao najbolja fora je ta da se s njega čak može i telefonirati :slight_smile:
U članku je spominjano programiranje (programski jezik koji je zamjenio BASIC), spajanje na Arduino i cijeli niz điđa-miđa koje nisam skužio. Dečko je nanjušio što bi moglo imati prođu. Uglavnom, na to treba gledati kao edukativnu igračku koja između ostalog može imati funkciju mobitela.

1 Like