Šta sam čuo, nisam ja to radio

Neki lik, neka bude x, je zarađivao sa nekim bezveze blogom tako što je išao na chatove i predstavljao se kao riba malo se dopisivao sa muškim napaljenicima, poslo bi im sliku neke ribetine i rekao bi im da će im poslati golu sliku ako kliknu na reklamu registruju se i urade šta već se može na tom linku. Klik bi bio minimalno 20 centi pošto nisu bili bezvezni klikovi. X je za sat vremena sakupio 6 dolara. Planira kaže da objavi knjigu “kako zaraditi manipulišući ljudima”.

Paaa, to ti je blackhat :ninja:
Uzmes lepo adultfriendfinder aff sistem, masu budala i drzis fige da te nitko ne skuzi, i voila.

Opcija dva: imaš masu sajtova sa oglasima,nešto tipa plavog oglasnika pa u rubrici “usamljena srca” obaviš oglas i staviš gmail adresu. E onda na tu adresu uključiš autoresponder s porukom tipa: " E sorry, ne snalazim se baš jer mi je ovo sve novo pa ste me zatrpali s mejlovima. Ajd budi tako fin pa se regaj na sajtu di sam član pa da lakše komunicirano jer ne znam kako se s gmaila šalju slike a na tom sajtu ima u galeriji masa mojih slika. Evo ti link za sajt: #tu ubaci aff link#. Ćao!"
I sad samo pičiš po tim sajtovima sa oglasima i šibaš različite oglase. Manje zahebancije nego sa chatom.

Ne snalazi se taj drug sa afilateom novi je u ovome.

E-whoring se to zove.

Nisam to radio, ali ima tu kruha definitivno. Mislim da bi neko maštovit kao Ognjenpet imao tu uspjeha.

Pa Ognjen i jeste ovo smislio, nego neće ni nama da prizna da ga ne odamo Google-u :smiley:

Čim on u naslovu teme naglašava da “nije on to radio”, sve mi je jasno.

Tako sam i ja slagao kada sam bio u vrtiću :smiley:

Naziv teme je takav da uopšte nije za diskutovat da li sam to ja. Naziv je možda zbog moralno ispravnih ljudi i moderatora. Ili možda to stvarno nisam ja. Možda?