Šta se dešava sa YouTube-om i monetizacijom?

Youtube izgleda hoće da postane dosadan…koliko sam ja razumio…više infor. na Everything you need to know about the Phil DeFranco #YouTubeIsOverParty drama

Šta vi YouTuberi sa balkana mislite o ovome? Neke nove smjernice YT dodaje…

To je isto kao sa google rankom, nista neznas, a oni tumace sve kako oni hoce. TOS je tu, ali hebo ti TOS kad ga se moze shvatiti dvosmisleno.

Mislim, oni ukidaju monetizaciju videa bez da ikome ista govore, a TOS isti! Umjesto da ganjaju onoga cigana Tmartn koji je poznat sa prijevarama i koji je varao ljude na youtubeu govoreci da nema veze sa csgolotto, da njegove klipove sponzorira csgolotto, vidimo kako igra svaki dan na toj stranici dok ljudi nisu otkrili da upravo on POSJEDUJE tu stranicu. Vlasnik igra na svojoj stranici, mozes igrat sa skinovima vrijednim 10 000+ $ on uleti s laznim nickom i pobjedi sa 0.1% ili neka je 50-50, on naravno stavi sebi da ce pobjediti i gotovo i njega youtube neganja. Mislim da youtube treba jednu jaku konkurenciju koju sigurno necemo viditi nekoliko godina.

Mogu li i dalje koristiti problematicne izraze i ponasanje a sami da nabace sponzore koje ce npr.staviti na sto ispred tastature ili u pozadini neki poster, majica,…, pa da tako ne zavise od YT reklama ?
Ovi sto vec imaju zauzete pozicije i veliki broj pratilaca mislim da mogu to komotno i brzo odraditi.
A za nove YouTubere, jebiga, autocenzura ce da radi svoje.

Pa rade ti veci jutuberi svi product placement, ali zasto ne bi imali i oglase? Ah da, YouTubeu se tako, da izvinete, digao -_-

Ja nikako ne brinem za ove što imaju milione subscribera, neće oni imati problema da pronadju i druge načine monetizacije, a takodje i ne možete s*ati do mile volje na svom kanalu i očekivati da vam se za to plaća. Ipak, malo odgovornosti i obzira bi trebalo biti od strane ljudi koji imaju toliku publiku. Kad gledam neke balkanske gejmere što imaju puno subsa, povraća mi se od sadržaja, tu u stvari nema ništa korisno, osim što ljudi po čitav dan samo igraju i blebeću. Ok, ja sam žena, pa to možda ne razumijem :stuck_out_tongue: :slight_smile:

1 Like

Pa da, ko sto rekoh, ti likovi koji su razvili vec mrezu pratilaca mogu i doci ce do novca na druge nacine ako im YT blokira deo kolaca od reklama.
Ali jebiga, zinulo im dupe za svaki cent, oce i reklame i product placement i sve redom, a hteli bi sve na tacni da imaju servirano i da ne ukljucuju mozak ili preuzmu odgovornost za probleme koji mogu nastati.
Lik se jada kako ne moze vise da zove korisnike “beautiful bastards”, mislim,…
Pa napravite gospodo svoj streaming site, pa mozete da kacite sta ocete kad ocete, barem vi koji imate pratilaca dovoljno, nego treba da se plati da neko to napravi, odrzava,…
Ne vidim nikakav pravi problem ovde, i to sto se YT digao da to uradi, njegovo pravo, njegov sajt, ko voli nek izvoli.
A verujem da ima veze i sa slucajevima koje je CroLog spomenuo - npr Tmartn i slicni, gde mora i YT da se ogradi od takvih prevaranata sto ranije, jer naravno da ce i njega u tim sranjima provlaciti kao ucesnika, iako indirektnog, jer nije zabranio ni sprecio kriminalnu radnju.

Inace 90% contenta tu i jeste djubre, niti pratim te likove, pa mene nece pogoditi na srecu, a mozda se neko pametan i nadje da napravi nesto konkurentno konacno.
Evo na sta me podsecaju:

Ne bih se slozio sa tobom. To beautiful bastards je vise kao ironicno, kao i 80% tog sadrzaja koji youtube blokira. Ne ulazi mi se u duboku polemiku, kada ja i ovako i onako nemam nista od toga, ali Youtube drzi trziste i moze da radi sta hoce, a svi znamo sta bude sa takvima, obicno padnu kada se pojavi neko konkurentan, tj. vise konkurenata. Uvijek se trebalo paziti da u svemu sve strane budu zadovoljne, a Youtube ide ka tome da samo oni imaju to trenutno zadovoljstvo :smiley:

Baš mi je drago, nek sjebu te youtubere koji na debilanama zarađuju i neka sjebu facebook meme pageve i internet ce ponovno bit normalan i nagrađivat kvalitetan sadržaj a ne zaglupljivanje, kreveljenje i toilet humor.

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact