Stand alone webserver

Imam pitanje, odnosno trebao bih informaciju…
Do sada sam vrtio XAMPP na win2000 sa MySQL-om, FileZillom, Apache i PHPom.
Igrom slučaja došao sam do thinclienta od HP-a.
Stvar je sljedeća - na njemu se nalazi flash memorija od 256 MB i 256 MB RAM-a.
U Flash mu stane XPembedded + driveri i ima nešto sitno još.

E sad, meni bi trebao nekakav “sistem” koji bi podigao gore navedeno (ne mora biti XAMPP) dakle Apache + PHP + MySQL + neki FTP server. Sve to bi trebalo stat u 256 MB.
Postoji li kakav “server” (googlao sam ali nisam našao ništa konkretno)?
Ili možda neki prijedlog?

Stvar mi je zanimljiva jer je računalo potpuno tiho, nema nikakvih mehaničkih dijelova (diskova, ventilatora) a server mi treba za “po doma”.

Preporucujem ipak ugradnju HDD-a 2,5 incha ili CF kartu ( vecina thinclient ima socket na MB)te na iste onda linux, 256 mb roma je ipak malo premalo za to sto ti hoces, mozda bi se mogao gore nagurati puppy linux no tuce biti problem sa driverima

Postoje linux distribucije za thin no sve zahtijevaju terminal server tako da su ti neupotrebljive

[quote=“Alen”]Preporucujem ipak ugradnju HDD-a 2,5 incha ili CF kartu ( vecina thinclient ima socket na MB)te na iste onda linux, 256 mb roma je ipak malo premalo za to sto ti hoces, mozda bi se mogao gore nagurati puppy linux no tuce biti problem sa driverima

Postoje linux distribucije za thin no sve zahtijevaju terminal server tako da su ti neupotrebljive[/quote]

Imam 2.5" HDD, ali mi fali onaj kabel 44 pin kako bih ga uštekao umjesto CF-a.
Ili ako postoji nekakav konverter sa 44 pin na SATA jer imam i 2,5" sata.
Znaš li (ili tko drugi) gdje to nabaviti?

Razmišljao sam možda čak nagurati i win98 na CF…ali opet problem ću imati sa driverima za wireless karticu…

Mislim da mi ovo sa ugradnjom HDD-a najviše odgovara jer ne vidim kako drugačije pokrenuti web server.

Pokušao sam jučer instalirati samo apache, ali ne ide.

Devil Linux … mislim da stane na 256MB + ima Apache, PHP i MySql, iako nisam siguran. Ali i ako ih nema, daju se instalirati. Uglavnom, baci oko, mozda na Devil Linux, mozda ti bude od pomoci.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja