Standard and Poor ocijene

http://chartsbin.com/view/1177

Eto, placimo zajedno.
Albania B+ STABLE
Bosnia and Herzegovina B+ NEGATIVE
Croatia BBB- NEGATIVE
Macedonia BB STABLE
Serbia BB STABLE
Slovenia AA NEGATIVE (jos jedan A i evo ih u najvisem sviejtskom rangu), u rangu su amerike, a nasi su susjedi.

Eto pa pitanje onda svima koji nisu za europsku uniju, sto vi ocekujete?
Kakva je nasa buducnost bez europe?

ljudi pa mi moramo dat sve da udjemo u Europsku Uniju, pravo je cudo da nas uopce zele… (vjerojatno zato i zatezu)

Kakav smo mi to regionalni lider ako smo slabiji od Bosne i Albanije za koje sam dosad mislio da su u banani.

A poruka onima koji nemisle glasat za EU je, pogledajte mapu na linku i vidite standard za EU, svi su u top standardima.

Jadnog hrvata muci kak ce on doma pec rakiju i filat salame, to su razlozi zasto neidemo u europsku uniju… Pa ljudi moji dok ce slovenija osvajat svemir a tu nam je na par kilometara, mi cemo u podrumima pec rakiju i filat salame… LOL

Ne kuzim po cemu je kina AA-…Kina je najbogatija zemlja na svijetu i kina je vlasnik amerike…

Za početak, dadaas, ti si zaboravio da je naš ministar Šuker, sa završenom srednjom i pola fakulteta, već bio očitao bookvicu Standard & Pooru, te da oni ne kuže najbolje svoj posao i nemaju pojma.

A mr. Jaca i Vlada poduzimaju mjere, kao na primjeeeeeer… puno različitih mjera, nije ih moguće nabrojati… na primjer u infrastrukturu željeznica će uložiti sto miljona. Na primjer. Uglavnom, zar ne čuješ topot kopita stranih investitora?

AA- je jako dobar rating, pogotovo za drzavu koja je ajmo rec komunisticka. A Hrvatska ima najmanji moguci rating, lol

Da tsereg, zato bi mi trebali dat drzavu europi pa cemo barem imat AA- rating najmanje, sto je povecanje ratinga za oko 10 puta. Vjerujem da nam losije nebi bilo nikako.

Da ministar suker i jaca su ocitali bukvicu S&P u, a amerika koja je izgubila nedavno rating je sva u soku i totalna je rasprava kako su izgubili rating, Obama je na odlasku ako ne sredi situaciju. A dok kod nas mi nize nego sto jesmo nemozemo, osim ako uvedu C lategoriju, vjerujem da cemo biti prvi u njoj.

[quote=“tsereg”]Za početak, dadaas, ti si zaboravio da je naš ministar Šuker, sa završenom srednjom i pola fakulteta, već bio očitao bookvicu Standard & Pooru, te da oni ne kuže najbolje svoj posao i nemaju pojma.

A mr. Jaca i Vlada poduzimaju mjere, kao na primjeeeeeer… puno različitih mjera, nije ih moguće nabrojati… na primjer u infrastrukturu željeznica će uložiti sto miljona. Na primjer. Uglavnom, zar ne čuješ topot kopita stranih investitora?[/quote]

Šuker je guru hehehehehehehe

kada se kralj vrati, sve će biti u redu… bit će sira i vrhnja na tržnicama koliko ti srce poželi.

Zanimljivo kako mnogi ljudi žele jači kreditni rejting, ali ne žele zaduživanje…

Još je zanimljivije kako su mnogi pljeskali Liniću kad je po Japanu prodavao hrvatske obveznice, a seru po Šukeru koji je nastavio istu praksu…

A najzaniljiviji su oni koji očekuju da netko drugi (sic!), npr. država, riješi njihove vlastite materijalne probleme…

Nase probleme u nasoj drzavi nemoze rijesiti nitko, neznam zasto niti me ne zanima. Dali se radi o nemaru ili neznanju, ali jedino znamo da Europa ima najaci kreditni rating i ako bi ulaskom u nju se nas podigao to bi bilo super.

A i ako nasi ljudi, bilo koje stranke nisu dosad mogli nas podic barem iznad albanije onda sumnjam da ce i u buducnosti, svi samo govore kako je nama tesko i to sve skupa. A nije nam. Da vidis kad bi sad dobili Angelu Merkel za premijerku kakav bi kaos bio u drzavnim sluzbama. Nebi se svi samo smijuljili po tveima.

Slovenija nije komunistička država već država koja je na vrijeme prepoznala kapitalizam. U (divljem) kapitalističkom uređenju država je “krava muzara” od privatnih korporacija.
Građani su ti koji plaćaju poreze i biraju vlast koja donosi odluke o upravljanju državom
Mi trenutačno imamo neku, barem prividnu, situaciju u kojoj postoji politička elita, koja donosi odluke mimo volje građana i njihovog društvenog nasljeđa :kriz:.đ
A jel?

Jedna od prvih odluka mr. Ivo (a zovem ga mr.Ivo jer trenutačno je na sceni dr.Hyde) je bila da tajnicama, čistaćicama itd. koje rade u MUP vrati beneficirani radni staž. Mislim da je primjena toga obuhvatila oko 2000 ljudi.
Imali smo reizbor u kojem su glasali i mrtvi i što ja znam sve tko nije glasao i smatrali smo da je to OK.
Takvih situacija je bilo na tisuću, danas svi ruke peru.
Meni frend veli za koga da drugog glasam, za crvene? Glasaj za rotaciju. To je i jedna od ključnih stvari u demokraciji, rotacija moći (to mi je naravno ispričao moj učitelj iz socijologije).
Ukoliko dolazi do rotacije manje su šanse da se uspostavi čvrst, uhljeben sustav upravljanja i funkcioniranja u nekom sektoru.

No moćne korporacije su i tome doskočile jer kao što u programiranju imamo termin “single point of failure” tako i u suvremenoj demokraciji, barem našoj demokraciji, imamo ustrojen sustav koji postavljen od odozgo prema dolje.
Odnosno korporaciji je dosta da kontrolira jednog čovjeka, bilo on, mahao ljevom ili desnom zastavicom (zato i financiraju kampanje ljevih i desnih).
Kad je dr.Ivo rekao povlačim se, ovo je moj zamjenik, tko je za neka digne ruke, svi su digli ruke:)
Dali je to “single point of failure”???

Hrvatska ima takav rejting jer je zaduženija od svih.
Današnju hrvatsko ekonomske stanje su izrežisirali ekonomski genijalci u 90-tim i svaka im čast. Hrvatska je podigla status svojih građana vezanjem uz valutu (DM, poslje EURO).
Mi si to možemo priuštiti jer smo turistička zemlja i imamo velik priljev deviza.
No dali je to bilo radi interesa građana ili radi privatnih interesa. Time je hrvatska postala uvoznička zemlja jer građani naše zemlje su imali veliku kupovnu moć potrošačke robe iz zapadnih zemalja. I dali smo time postali ono što su zapadne sile htjele. Zemlja u kojoj devize lako dolaze a i lako odlaze.
Mislim da sam na seebizu pročitao da nas održavanje valute u razinu eura godišnje košta kojih sitnih 2 milijardi kuna. Nisam uspio pronaći taj članak ali to je sitniš. Naši najveći poduzetnici su redom “uvoznici” dali je to potvrda mojih tvrdnji!:hmmmmmm:

E sad ovo što je gore boldano je potrošačka roba, potrošačka roba u jednoj Austriji dođe isto ko i RH. Uz jednu izminku taj austrijanac ima tri puta veću plaću.
Oni su odvojili luksuznu robu od potrošačke i potrošačka je puno jeftinija.
Mi to nismo napravili, osim što je to odgovaralo našoj eliti, odgovaralo je uvoznicima jer nam potrošačku robu plasiraju po istim cijenama koje vrijede u zapadnoj europi.

Gledao sam humorističnu seriju iz 80-ih (GB) i veli lik u birokraciji koga briga za ove na vlasti, njih neće biti tu za četri godine.
Njemaćka birokracija, iako se Ballack požalo da su mu išli preglati torbu na granici jer on je kapetan njemačke repke, mu je oderala par desetaka tisuća eura kazne zbog švercanja nekih gluposti.
Uložio je žalbu! Povećali mu kaznu tri puta.
Here German people talking:) Ne velim da je to pravilo i da su savršeni ali to je primjer kako onaj činovnik na granici je svijetan da ako danas pušta Ballacku sutra će doći novi Ballalck. I taj Ballack je oštetio državu zbog koje će sutra on morati ima veće troškove na nekoj stvari koju jedan Ballack uzimama zdravo za gotovo.

I jedan apsurd kod nas, da je sindikat, i ravnatelji nekih bolnica su rekli da ministrar zdrastva pogoduje privatnim interesima, da pogoduje razvoju privatnog zdrastva u RH pod izgovorom rješavanja problema. Ljudi se žale za probleme u zdrastvu dok njihov ministar gradi vile.
Nerazumijem tu kontradikciju. Riješio je puno problema time, ubrzao puno toga, a sve se je to moglo postići i da se je kvalitetno ulagalo u javno zdravstvo.
I danas mr.Hyde ide u privatnu kliniku da riješi svoje probleme, čiji razvoj možda smo plaćali svi mi.
I sutra tko će biti kriv? mr.Ivo, mansoni, iluminati, antikristi, komunisti, koga sam zaboravio neka se vrijeđa:doki:

Grčka :hmmmmmm:

Ali, ponovit ću pitanje, ovaj put direktno: što će nekome koji treba smanjiti zaduživanje viši kreditni rejting?

Za uzeti jeftiniji novac? S njim rješavati starije obveze? Plaćati staru kamatu (veću) plus novu kamatu (manju)?
Pa, na taj način stvari rješavaju Linić, Crkvenac, Šuker i takvi…

Zar nije ispravniji put do dolaska potrebnih sredstava smanjivanje javne potrošnje u sektorima koji ne generiraju povećanu potrošnju, odnosno ne utječu na smanjenje prihoda od poreza? Ili financiranje kvalitetnije kontrole? Ili financiranje agresivne dugoročne kampanje s ciljem podizanja svijesti kod državnih službenika (primjer tog carinika i nogometaša)? Ili sve troje?

Mislim, krediti su sjajna stvar ako se dobije jeftini novac kojim se generira veća dodana vrijednost. Ali, ako krediti služe za opstanak, kao što je slučaj kod gotovo svih današnjih zapadnih država, zar to onda nije samoubojstvo ili u najmanju ruku ubojstvo vlastitih potomaka?

:smiley:
Španjolska, Portugal, nedavni tigar Irska, Bugarska, Rumunjska?

Kako slabiji, pa mi imamo BBB- a oni B+, valjda smo ispred njih?

Mislim da si malo pomješao oznake, ako se ne kužiš onda se ravnaj po skali boja.

[quote=“Sljaker”]Pa, na taj način stvari rješavaju Linić, Crkvenac, Šuker i takvi…[/quote]Kako god koji da rješavaju, oni klaunovi iz 2000. su uzeli kredit i njime pokrili nelikvidnost, točno se moglo osjetiti da se gospodarstvo pokrenulo, narudžbe su krenule.

Ovi kreteni stvaraju nelikvidnost da bi isplaćivali čistačicama u MUP-u beneficirani radni staž i tako dobili još 2000 glasova. Dvije po dvije, još jedna vila.

govori se o kini…

[quote=“tsereg”]
Ovi kreteni stvaraju nelikvidnost da bi isplaćivali čistačicama u MUP-u beneficirani radni staž i tako dobili još 2000 glasova. Dvije po dvije, još jedna vila.[/quote]

dobit će još 150000 glasova kada odluče da se iz državnog proračuna plaća razlika tečaja franka iznad 5,8 kn.

Ali to stvarno jest njihov “modus operandi”. Stvarno tako rade - otvaraju sponzorske grupe tako da daju nešto (npr. subvencije, mirovine, prava i sl.) ili tako da ne djeluju na nešto (npr. kontrola plavog dizela, nasadi lješnjaka i sl.). To je sličan model kao u Grčkoj, udruženi poduhvat građana i vlasti u sisanju države.

Cijene stanova u predgrađu Zagreba su 1800 eura/m2, dok u Budimpešti za 1200 dobiješ stan u zgradi s bazenom i portirom. Međutim, umjesto da puste cijene da pljusnu na realne (u Laništu su podizvođači koji su potraživanja namirili stanovima prodavali te stanove za 1000 eura/m2), oni od ljudi koji plaćaju kredite za stanove uzimaju od poreza da sufinanciraju kvadratni metar do sulude cijene od 1800 kako bi sponzorirali grupu “građevinci i njihove obitelji”. Realna cijena gradnje metra kv. u zgradi (dijeli se teren, infrastruktura itd) je 500 - 600 eura. 800 eura je realna cijena kvadrata u predgrađu Zagreba. Pogotovo s ovom kvalitetom gradnje.

znam. nisam se šalio, tako će i biti. jer sada su si malo zakomplicirali sa slučajem dajla, pa više crkva neće nagovarati vjernike da im daju glas (kao prije kada je vlast dala crkvi milijarde državnog, tj našeg zajedničkog vlasništva).
društvenim bogatstvom si osiguravaju biračko tijelo - baš kao i grčka.

[quote=“tsereg”]Kako god koji da rješavaju, oni klaunovi iz 2000. su uzeli kredit i njime pokrili nelikvidnost, točno se moglo osjetiti da se gospodarstvo pokrenulo, narudžbe su krenule.

Ovi kreteni stvaraju nelikvidnost da bi isplaćivali čistačicama u MUP-u beneficirani radni staž i tako dobili još 2000 glasova. Dvije po dvije, još jedna vila.[/quote]

Da, Tsereže, ali i jedno i drugo stvara gubitak. I jedno i drugo treba platiti. I jedno i drugo stvara ovisnost. I jedno i drugo je pretvorilo Hrvatsku u državu gdje caruju abnormalne vrijednosti. Nema tu niti kakve razlike…

Gospodarstvo ne bi smjela pokretati država nego poduzetnici (poslodavci). Uloga države bi trebala biti u tome da ne guši gospodarstvo. Osim ako se ne slažeš sa “new deal” filozofijom, ali i tada su radne akcije (sjećaš li se?) jeftinija varijanta.

Treba shvatiti da je po anglosaksonskom političkom modelu politika business kao i svaki drugi te samim tim mora stvoriti profit za političare. Upravo tome i služe “kreditni rejtinzi” država, “zakonodavna tijela” (nedostatak odgovornosti jer ne sprovode odluke), “izvršna tijela” (nedostatak odgovornosti jer ne donose zakone) i slične tekovine “demokracije”.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja