Stari članovi

Iskreno bi volio da se forum bazira vise na programesrtvu i kodovima i programskim jezicima nego na zaradi putem interneta.

To su dvije zasebne kategorije, razlicitih smjerova. Volio bi da netko pokrene takav forum, ne zbog zarade nego zbog sadrzaja.

Edit:

Nekada sam tu dolazio uciti kako programirati, a danas sve puno klunaca koji bi preko noci htjeli zaraditi na internetu i sve vise takvih tema. Dok su A klasu programera stavili u drugi plan.

1 Like

Ovaj je bija takav u vrime Višnje. Sad služi samo za zezanje. Kad nemaš posla odeš na forum. Još samo da nema mrguda. A otiša je i SupaDucta pa će i mrgud.


Gle ove teme, veze nema sa programiranjem. Kao da sam na 24 sata ili indeksu. :smiley:

Sam bi pokrenuo, ali nemam zelju odvlaciti clanove sa ovog foruma na neki drugi. Pogotovo vremena za postavljati setup. Ali recimo prijedlog da filip otvori jos jeda forum za programere. Meni je dovoljno dobro. :smiley: iako tesko da ce se desiti.

Neće se to desiti. :blush:
Pokreni ti ovdje neki topic o programiranju koji ti je interesantan, ako imaš koji aktuelan problem.

Naš Forum jeste i o programerstvu, ali ne samo o tome nego i o drugim temama vezanim za Internet, SEO i Youtube, naprimjer. Ova zadnja dva spomenuta topica su recimo meni osobno jako zanimljiva, ali ne može se Forum ograničavati na tome. :o:

Stari forum je za svaki jezik ima podforum.

Nije vise, pogledaj zadnjih deset tema i napravi statistiku.

Sve samo ne porogramiranje, nema struke, clanovi koje se potice da pisu o filozofiranju, nebulozama, sta piju jedu, religiji, titu, prodaji facebook stranica, youtube, dilanje domenama.
To nije struka. Ono sto bih ja volio da je 9 od zadnjih deset tema iz struke programiranja i da pisu ljudi sa istim ili slicnim programerskim ambicijama. O projektima, tehnologijama.

Ovaj forum je daleko od toga. Na zalost, previse je razvodnjen. Patim se tu da nađem kvalitetan sadrzaj, vidi sta su zadnje teme, koga programera briga sta tko misli o zivotu, u koju crkvu ide i dali vjeruje u boga, ili svemir.
Za to se ide na pivo i raspravlja se. Mnogi ljudi imaju svoje kvalitete i svi imaju nesto dobro, ali brate mili previse gluposti na forumu.

Edit: Ovaj forum posjecujem od negdje 2000. godine.

2 Likeova

:grinning:

Za ovo svaka ćast!!

@Davor_R_Bergam i ti brate mili si toliko zaspamao forum sa glupostima koje nemaju veze s vezom.

Oprosti! Forum je takav da nemožeš ovdje biti ozbiljan. A ja sam po nasrsvi zezant.

http://internetzarada.org/

Neznam u edit dodati quote pa malo blesavo izgleda. Sorry!

Čemu kategorija “Birtija” ako se tamo nebi raspravljalo o svačemu?

1 Like

Da je i kategorija birtija, ali da su teme izuzete izvan birtije. Vec bi bilo bolje. Te teme nikako ne bi trebale biti primarni sadrzaj.

Ali nije samo to stvar, nego da se ovo svodi na gluposti.

@Davor_R_Bergam ne zanimaju me takve stvari.

uz dužno poštovanje, uvijek imate na raspolaganju Search dugme

Oprosti nisi me shvatio, ne moras me oslovljavati sa vi.
Volio bi da kada dodjem, mogu pogledati sto ima novo od programerskih tema. To jest da su jedine. Za trazenje mogu koristiti i google. I znam da se to nece promijeniti ovdje. Zato bi volio da netko otvori programerski forum.

Edit:

Nije ovo los forum, ima tu super tema, samo mi je zao da nemamo u hrv programerski forum.

1 Like

Hm, nitko nikome ne brani da se ozbiljno raspravlja o programiranju, programskim jezicima, tehnologijama i sličnim stvarima. To je, dapače, poželjno. I bilo bi bolje da su takve teme zastupljenije na forumu od Birtije… Ali, upitno je tko o tome može (znanjem) i želi (ima vremena za to) na ovom forumu?!

Kategoriji Programiranje može se pristupiti bez gledanja drugih kategorija i tema, baš kao i svakoj drugoj kategoriji. Gore u vrhu odabere se Categories i željena kategorija. Kategorija Programiranje je:

https://wmforum.geek.hr/c/programiranje

2 Likeova

@mrcina hvala na linku,

Mozda je to odraz stanja kako ti kazes. A mozda bi se vise pisalo kada bi bio specijaliziran forum.

I ja bih volio da postoji mjesto gdje se može puno toga naučiti o programiranju, gdje se može dobiti rješenje za svaki problem u toj kategoriji, no nekako sam dojma da specijalizirani forum za tako nešto na našem tržištu ne bi zaživio. Razlog sam već naveo (zašto to mislim). No, možda sam u krivu, pa neka netko optimističniji pokuša. :+1:

1 Like

Pokreni temu, i siguran sam da će @belmin , i još ostala ekipa rado da uskoče. Bilo je primjera od nedavno,… U temi sudjeluju neki članovi koje do tada iskreno nisam ni zapazio na forumu, a vidi se da im programiranje ide jako dobro.
Ukratko, forum će biti onakav kakvim ga mi napravimo.

2 Likeova

Imam dosta manje vremena sad, promjenio tehnologiju, učim neke nove stvari i tak, za informacije uglavnom koristim plaćene izvore, pokazali su se kao najbolji i najbrži izvor. Na forumu, ne samo ovom većina ljudi ionako neće otkrivat neke detalje tako da većina stvari ostaje na pojedincu da se snađe kako zna i umije :slight_smile:

Uglavnom sve stvari koje su tu pokrenute se mogu nać drugdje puno detaljnije i bolje pojašnjeno, pričam za početnike u određenim područjima, onaj ko je “baja” u svom “zanatu” ionako ne može ništa novo saznat…

Forum nema užu specijalizaciju i to je manje više to, puno tema se takne a niti jedna do detalja, bilo je tu nekih pokušaja al sve je to “vrbov ■■■■■” :smiley:

1 Like

Mene zanima gdje? Ima i toga previse uzeo sam neke stvari pa zalutao koliko je lose objasnjeno.
Zanima me big data, od unosenja u baze, obrade u realnom vremenu vece skupine podataka, odabiru tehnologija i puno toga… A tehnologije bi mi bile vezane uz web development.
Imam veliku kolicinu svakakvih podataka, ali velikih problema s realizacijom istih prema vani :slight_smile: