Statistika posjeta

Mozda je krivi podforum, pa prebacite ako jest :slight_smile:

Ovako, imam sad vise “filozofija” od razno raznih strucnjaka o tome sto je Google Analytics, Gemius, Ad planner, itd.

Dakle, koji je najreferentniji pokazatelj posjecenosti? Zasto su takve razlike između Google Analyticsa i Ad Plannera? A Gemius? Koliko je tocan?

Hvala :slight_smile:

[quote=“jumler”] Zasto su takve razlike između Google Analyticsa i Ad Plannera?
Hvala :)[/quote]

Pa nema razlike ako je korisnik ukljucio da mu prikazuje statistiku sa Google Analytics, a ostale se racunaju na osnovu Google Adsense reklama, ako ih stranica uopste ima.Mislim da tako ide…

Google je Google!

Ajde malo pojasnite :slight_smile:

Mnogi će se složiti da je Google vjerodostojniji.
Mislim da je Gemiusu dana prevelika važnost zahvaljujući marketinškim agencijama koje s njim usko surađuju.

[quote=“Bizarro”]Mnogi će se složiti da je Google vjerodostojniji.
Mislim da je Gemiusu dana prevelika važnost zahvaljujući marketinškim agencijama koje s njim usko surađuju.[/quote]

Pa i Gemius pokazuje ± 4% od google analytics, naravno ako gledamo trafic.
Razlika je kod GemiusAudiences gdje se mjere stvarni posjtitelji.

Pa i Goolge, među ostalim, mjeri i stvarne posjetitelje.

EDIT: Znači, zemljopisna lokalizacija vidljiva je i u Google Analyiticsu.

Veliki nesklad postoji u statistici prikaza stranica, na jednom mom sajtu. Goolge kaže jedno, Gemius drugo.

Pa recimo, imam sajt koji prikazuje 12 000 posjeta u Gemiusu (unique mjesecno), a u GA prikazuje 30 000. To je ipak prevelika razlika.

A koliko ti Google Analytics prikaže posjeta iz HR?

Kak to točno mogu vidjeti?

Nadam se da se ne zezaš … :slight_smile:

Znači

• Google Analytics
  • Visitors
  • Map Overlay

Ok, ali tamo nema unique visitors.
Uglavnom, moji posjetitelji su 95% iz HR.
Gemius kaze 12 000.
GA kaze 30 000.

Moje pitanje je, zasto?

Pročitaj barem ovo (od početka do kraja)

http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?t=19781&highlight=gemius

pa pitaj ako nešto nije jasno. :slight_smile:

Ček, ali ako čovjek kaže da mu Google pokazuje da 95% posjeta iz Hrvatske, onda tu debelo nešto ne štima. To bi onda trebalo (po nekoj gruboj računici) biti 25.000-27.000, a ne 12.000, koliko Gemius pokazuje. Ajmo i pretpostavit da posjetitelji iz inozemstva nekoliko puta dolaze na stranicu, a hrvatski samo jednom i opet je razlika prevelika.

Pa pokazece mu i Gemius isto toliko korisnika (cookies), razlika je 1-2 %, kada se uloguje na gemius traffic, ali ono sto oni obajvljuju za relane posjete to nije niti unique niti cookie, tu se koristi drugi algoritam, te taj alat prikazuje broj stvarnih korisnika, a posjete racuna samo za domace (u ovom primjeru za Hrvatsku).

Nema smisla porediti gemiusAudiences i Google Analytis, jer ovo nije nista slicno, porede se gemiusTraffic i Google Analytics.

Istina.
Mala zbrka je nastala jer jumler nije naveo jel pod terminom “Gemius” podrazumjeva traffic ili audience.

[quote=“Bizarro”]Istina.
Mala zbrka je nastala jer jumler nije naveo jel pod terminom “Gemius” podrazumjeva traffic ili audience.[/quote]

Trnac, čitam :slight_smile:

Da, ja sam mislio na audience.
Dakle, mene sada na kraju zanima:
Dođe covjek koji bi zakupio reklamu i pita koliki BROJ LJUDI cita stranicu?
Sto mu kazem? 12 000 ili 30 000?

[quote=“jumler”]Da, ja sam mislio na audience.
Dakle, mene sada na kraju zanima:
Dođe covjek koji bi zakupio reklamu i pita koliki BROJ LJUDI cita stranicu?
Sto mu kazem? 12 000 ili 30 000?[/quote]

12000 stvarni korisnika (ljudi)

30000 unikatnih posjeta (racunari, obrisani cookie…)

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja