Stiže Page Quality tab

Stiže takozvani “ocenjivač kvaliteta” na stranicama, koliko sam razumeo to je jedina nedoumica, sve stranice sa kojih delite i promovišete svoje linkove biće stavljene, tj sami ćete ih stavljati u biznis menadžer, e sad nisam siguran da li će se to odnosti samo na zvaničnu ili na sve gde delite, golotinja će se kažnjavati rigorozno, tipa dve gole slike, brišu stranice, sve stranice će biti puštane na početnu stranu po “zasluzi”, ako ne bude bilo prijava ako sam razumeo(što manje prijava više prostora na početnoj), a sad ima tu druga strana, navodim primer “Zvezda je dala sumnjiv gol na derbiju”, ja kao urednik msm da nije sumnjiv, a npr. neki grobar prijavi vest kao lažnu jer smo jednostavno suprotstavljene strane, kako će se utvrđivati koja prijava je pristrasna koja ne, jako komplikovano izgleda, sa druge strane gotovo sam siguran da oni ovo već mesecima rade, samo su sada ozvaničili, zamislite tek političke vesti, tipa “Pravda za Davida”, jedan deo ljudi misli da je deo zavere i prijavljuje, svakako ovo liči bar po meni “pranje” ruku, svako odgovara za svoje postupke, ali kojim algoritmom će ovo funkcionisati, veliko je pitanje. Još jedna stvar, sajt koji krši smernice biće kažnjen, ali po njihovom pisanju, kada prestane da krši smernice, posle određenog perioda biće vraćen na početnu stranu u većoj meri, sve dok prati pravila. Šta vi mislite o ovome?

2 Likeova

Mislim da neću ulagati u nove stranice kako sam planirao :slight_smile:

1 Like

Treba da ulazes brate, msm da će ovo do nas dođi ko zna kad :slight_smile: plus nove stranice, pogotovo plaćene, kao da imaju imunitet :smiley:

Doće ko zna kad, to je tačno. Al previše cimanja u zadnjih godina dana, još to kad krene pa dobiješ nekoliko prijava pa ti blokiraju stranicu… Biće radiš 5 dana, 15 ne radiš…

Neće to ići baš na par prijava, plus i te prijave posle provere mogu da budu neosnovane, biće njima teško da usavrše robote koji će imati mehanizam da isprate sve baš do kraja i presude šta je stvarno bilo za prijavu šta ne, dakle tu ne msm na jasne stvari, ratne vesti, seksi vesti, rijaliti vesti, tim objavama dolazi kraj koliko sam shvatio…

Kakve crne robote, koji ce ti robot na svijetu razlikovat lazne od pravih vijesti? Koji ce robot razlikovat clickbait naslove? Koji ce robot razlikovat ove kretene sto prave stranice i prodavaju “jeftine stvari”, a nista nije legalno? Da bi bilo legalno svaka drzava mora imati korisnicke stranice gdje ce se vlasnik tvrtke/obrta logirat i stavit sajtove na kojim posluje, onda bi fb na osnovu toga provjeravao jesu li stranice legalne ili ne, a to se nikada nece dogoditi. I na kraju ce biti opet po starom, ljudi koji rade u fb ce to provjeravati, i ako njemu odgovara zatvorit ce stranicu. Sada zamisli koliko ljudi radi na fb bas na reportu, a koliko tih ljudi ima svoje stranice na fb sa kojih ostvaruju dodatnu zaradu. Sve je po starom…

1 Like

Slažem se, ovo je samo pranje ruku sa njihove strane, smanjen vam je rič, ne pišite nam, krišite smernice :slight_smile: Ko im zapadne, zapao je :slight_smile: Ali generalno to se dosta odnosi na širenje ruskog uticaja i seks vesti kojih i dalje ima i onih maloumnika umro Aca Lukas itd. verovatno će se na prijave takvih vesti odgovor biti ekspresan od strane robota i sankcionisan :slight_smile:

To im je jedan veliki bullshit, nekidan ugasili 300 stranica zbog navodno lažnih profila sa kojima su postavljali linkove ka njihovim (Sputnik) sajtovima. Zli Rusi, vrše propagandu, priča za malu djecu.

To je trebalo davno riješiti…

Kako god voleo ili ne voleo Ruse, sad ne bih ovde svoj lični stav o njima, s’ obzirom da sam iz Srbije jasno je šta msm, ali sa druge strane jesu se mešali u izbore kad je Tramp pobedio i sjebali su dosta stvari bar na fejsu tim igrankama i tih 300 stranica su bile ozbiljno organizovane, kao oni degeni iz Makedonije što su radili vesti tipa “Hilari je rekla da su svi ljudi u Filadelfiji idioti” i bam 200 e u sponzosrtvo, sve je to dovelo do ovoga i svih zatezanja na fejsu :slight_smile:

Nije bitno koga voliš ili ne voliš. Ne volim ni jedne ni druge. Ali oni primjeri stranica odnosno objava na stranicama koje su uklonili su bezveze, barem dio njih, nisam detaljno gledao sve slike.

Mislim ipak da je više to forsiranje ruskog uticaja da zataškanju onaj Cambridge skandal, što se na kraju i desilo. Ne priča se više o tome. E sad bila je neka cifra od 150k dolara uložena u oglase na početku kada su krenuli da blokiraju stranice, što je smiješna cifra za mješanje jedne u izbore druge države. Ako se radi o milionima onda bih možda i povjerovao da je državni vrh Rusije učestvovao u tome.

Krenuli su oni odnosno nastavili trend čistki i ove godine, evo neki dan vijest dali službeno kako su jednu filipino mrežu twinmark cijelu uklonili, 43M pratitelja, 220 stranica, 73 accounta i 29 IG accounta obrisano u trenu!

Kada su maknuli infowars sa svih socijalnih mreza onda stvarno znas da socijalne mreze idu u pm.