Što bi ste drukčije učinili da se možete vratiti unatrag?

Dakle, sa sadašnjim znanjem i iskustvom što bi ste učinili drukčije da se vratite na početak vaše karijere kao webmaster/programer/IT-whatever?

Odgovor: Što se mene tiče svakako bi napravio biznis model oko usluge/proiozvoda oko kojeg bi temeljio cijeli projekt. Kao početnik sam bazirao stvari na “prvo ću nabavit posjetu i fanove” oko neke generalne teme pa ću nekakve srodne proizvode postepeno ubacivat poslje. Sada se nalazim u nekakvoj sivoj zoni gdje ima zarade od projekta ali da sam od početka to sve temeljio na nečemu konkretnom i išao usmjereno zarađivao bih barem 5x više.

Pokupovao bih hrpu danas bitnih .com domena, kupio hrpu bitcoina, digao kredit i ulozio u odredjene dionice :slight_smile:

Dobro mislio sam više “strukovno znanje i iskustvo” nego čisto poznavanje odvijanja budućnosti :smiley:

1 Like

Regulirao vrijeme odvojeno za tipkanje koda sa stečenim znanjem i ono za proučavanje novih tehnologija. Odvojio barem 3 sata tjedno za proučavanje materije.

“Čim se izbavim iz gužve, krenut ću s time.” …samo što sam u toj fazi posljednjih xx godina xd.

1 Like

Ništa, jer “svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem” :slight_smile:

4 Likeova

Sta ce ti kredit?!

U svicarcima, da osjeti malo muku ovih koje su kamate pojele. I to je nesto, nije sve u soldima.

3 Likeova

Pa da mogu kupiti vise dionica i bitcoina :slight_smile:

I tko kaže da je ovaj forum mrtav, samo treba glupu temu otvorit i svi uletavaju :smiley:

4 Likeova

Ništa. Prelijen sam da bi išta mijenjao, a osim toga, mijenjanjem bi pokazao da sam povlačio krive poteze. Ja da radim nešto pogrešno??? Nemoguće!!!

3 Likeova

ja bi promjenio to da se fokusiram na jednu stvar, a ne da sam prosjecan u svim stvarima.

4 Likeova

ako budes dovoljno uporan uskoro ces u svim tim stvarima bit vrhunski expert

Ja bi puno prije poceo sa adsense zaradom, i sa freelance poslovima na odesku,al opet,nikad nije kasno,jel :slight_smile:

Krenuo ranije sa adult sajtovima. Naucio PHP.

Bas to! Mislio sam da sam jedini s tim problemom haha
Iako se to i ne moze bas nazvati problemom

1 Like

Napravio društvenu mrežu za američka sveučilišta :slight_smile:

7 Likeova

Ne, nego ćeš biti svaštara i nitko te neće ozbiljno shvaćati. Ne možeš sjediti na niti na dvije stolice a kamoli nešto više.

Meni kad netko kaže npr. da je programer ali da radi i UI/UX - sve mi je jasno. Znam da, u najbolju ruku, može maksimalno biti prosjećan i ništa više.

1 Like

Ja ne bih radio ništa drugačije, jer na greškama se uči.

Ako bih baš nešto morao izdvojiti, to je onda zgrnuti milione dok je Facebook puštao pošten reach tamo 2011-2012 godine. :slight_smile:

1 Like

Mozda ce ti taj programer isporuciti vrhunski proizvod, ali on jos radi UI/UX i ti ga odbijas jer je zbog toga u tvojoj glavi prosjecan.
Po meni je vise razlika u tome kakav si u odnosu prema radu.
Imam prijatelja koji je vrhunski dizajner i stvarno ima smisla za to.
Najduzi radni staz u jednom poduzecu mu je 12 mjeseci a sve ostalo jedan ili dva mjeseca. Malo radi pa se onda malo zeza i takvi su mu i proizvodi.

Da sam znao tad (pre par godina unatrag) da moze da se zaradi od pregleda snimaka, nikad ne bih prodao jedan sajt.