Što ga više gledam, više mi se sviđa da mi tako stoji

…ali nisam siguran hoće li izazvati kakve trajne perspektivne posljedice.

(Za one koji ne vide sliku: o monitoru se govori, zarotiranom za 90° :strumpf:.)

Meni se čini odlično :slight_smile:
Nikad mi nije palo na pamet tako nešto :stuck_out_tongue: Kako si uspeo da rotiraš prikaz na monitoru?

Mislim da svi noviji monitori to imaju. Čak i automatski detektiraju položaj i ažuriraju Windoze.

Za ovog mog kažu da sam detektira ako je spojen preko DVI ili HDMI portova. No, kako sam ga ja spojio preko DisplayPorta, morao sam ručno u Windozama podesiti orjentaciju (display options, Windowsi 7).

Istina, nisam još isprobao kako će XP-jci reagirati, XP-jci pod virtualnom mašinom ili igrice…

Fora, manje mjesta na stolu zauzima :slight_smile:
Malo ti je preverzan title :zub:

[quote=“Zgubijumf”]Malo ti je preverzan title :zub:[/quote]Povodio sam za doktrinom povećanja naklade koju prakticiraju urednici naših novina i portala.

Ja imam prastari monitor pa moram pritisnuti Ctrl+Alt+strelica za rotiranje slike :cmolj:

I meni sad bolje visi nego što mi je ikad stajao!

Koja ti je sad rezolucija?

[quote=“Gigolo”]Koja ti je sad rezolucija?[/quote]1200 x 1920

I u tome jest problem. Uzeo sam namjerno monitor omjera 16:10 umjesto 16:9 - tako da je uža rezolucija 1200 umjesto 1080.

Pa opet, ako ga zarotiram, zarotirana širina je manja od širine na normalnom kockastom 19" monitoru koji ima rezoluciju 1280 x 1024.

A ako uzmeš još veći monitor, onda u jednom trenutku imaš neboder na stolu.

Tako da su ovim niti-kino-niti-tv formatom upropastili svaku normalnu primjenu današnjih monitora osim gledanja DVD-ova.

Dobar pokušaj.

Znam za sebe da ne odustajem od 4:3 formata i 19".
Kombinacija na kojoj radim već prilično dugo godina.

tsereg, Koji monitor?

Dell U2412M
-> 24", IPS matrica, format 16:10 (1920 x 1200), VGA+DVI+DisplayPort

Najjeftinija cijena: ADM - 1.950,00 kn

Dolazi i u 23" varijanti:
Dell U2312HM
-> 23", IPS matrica, format 16:9 (1920 x 1080), VGA+DVI+DisplayPort

ADM - 1.499,00 kn

Iznenadio me stalak: ide u svim smjerovima i vrlo je ugodno pomicati ga gore, dolje, naginjanje i rotacija.

Mislim da je odličan omjer cijene/kvalitete. Odlučio sam se za to nakon čitanja reviewa:

http://www.anandtech.com/show/4880/dell-u2311h-affordable-eips

Ja sam na U2410 i moram priznati da si me natjerao da ga zarotiram :smije:
Meni nekako više odgovara 16:10 nego 16:9…
Prijatelj ima U2711 (27") i moram priznati da mi je simpatičan iako preskup i prevelik.

Zadovoljan si bojama?
Bila je neka frka kod nas s nekim žutim nijansama ili već tako nešto.

Da, čovjeku počnu sline curiti, kao da se radi o nekretnini. Ja sam sada montirao i stari i novi i vidjet ću da li to objektivno pomaže u radu, u mome slučaju.

Slijedeća stvar koju čekam jesu napokon površine stolova kao zasloni - pravi desktopovi.

Nisam zapazio nikakav problem s bojama. Sve se čini OK, iako je nešto svijetliji od starog monitora (koji je bio dosta taman u odnosu na prosjek).

Inače, Civ V:, he, he:

Eto i u mene u uredu jedan takav. Ako ti je konstantno otvoren word dokument, razlika je moćna…

Što se tiče te žute boje, našao sam, malo je starije:

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/cijena-dell-ultrasharp-u2711/47742.aspx

Vjerojatno je to već ispravljeno/vraćeno.

Meni su se oči prilično brzo navikle na bolje a to mi je važno.
Da ne spominjem i radnu površinu.

Civ V screenshot - rekao bih da ti to već “objektivno pomaže u radu” :slight_smile:

Kad se vec hvalite, evo i moje kombinacije. Koristim vec par mjeseci i super mi je.

2x Dell U2311h. Na poslu koristim slicnu kombinaciju (Dell U2311)

http://karlovcec.com/image.jpg

Nisam imao pojma da je ova serija Della tako popularna. Znači nije loš izbor.

A niti da je korištenje vertikalne orjentacije toliko popularno.

Ja imam malu žaruljicu iza monitora, uperenu prema zidu. Manji kontrast.

[quote=“ePips”]Vjerojatno je to već ispravljeno/vraćeno.[/quote]Vjerojatno je to pogreška u proizvodnji u Češkoj, koja je detektirana na kontroli kvalitete, te je sklopljen ugovor s nekim lokalcem koji je trebao uzeti i uništiti monitore. Taj ih je uzeo i prodao našim “distributerima” koji kupuju s kamiona. (To je način na koji nabavljaš brand-name robu na placu.)

Tako je frend htio kupiti neki uređaj preko Amazona, kada baci oko i vidi da ga može nabaviti kod nas negdje istu cijenu. Kako stvar nije baš bila jeftina, a postoji više modela - jedan koji je sasvim neprikladan (i koji je puno jeftiniji), nazove dućan. Frajer u dućanu nema pojma i savjetuje mu da kupi, pa će vidjeti. Na što ga ovaj skoro pita je li normalan. Na što mu frajer iz dućana veli da mora nazvati “dobavljača” da provjeri. Scenarij koji vrišti da se radi o robi koja ispada s kamiona - ne možeš niti znati što je dok ne ispadne.

Bojim se da kod nas treba paziti na kanale.

Doduše, model U2311 koji imam u uredu mi se cini mrvicu kvalitetniji od U2311h. (Zavrsna obrada, plastika, robustnost…) Sto se same slike tice, nisam primijetio neke nedostatke.

Vertikalnu orjentaciju koristim za surfanje, mail klijent, čitanje pdf-ova i ostalih dokumenata.
Smatram da je 1080px širine taman dovoljno za takve stvari, a to se i u praksi pokazalo tako.

Sve u svemu, teško bih se mogao priviknuti na drugačiji setup da se moram vratiti nazad. Dva monitora su dušu dala za posao kojim se bavim. A 2x 23’’ (16:9) horizontalno bi ipak bilo previše :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja