Sto kazete na izradu web stranica, ali da web dizajner ne radi "from scratch"

napredni dizajn webstranice, napredni graficki dizajn,
advense user ekspiriance, psihology webusers …

bilo koju pametnu koju se ne cita napreskocke u 2 dana
i sadrzaj ne stane u 5 prostoprosirenih recenica

Čuo sam za takve firme ultra specijalizirane u svijetu ali kod nas, mislim da se radi o manjim firmama.
Isto tako malo je uspješnih pravih primjera kod nas što može biti i dobro jer u biti za takve firme se uglavnom dobro čuje kad neuspješno obave posao.

No radilo bi se o tome da bi firma uspješno poslovanje cijele firme pretvorila u uspješno web poslovanje a takav pristup još kod nas nije raširen ipak smo mi barem prema nekim stručnjacima i više od par godina zaostatku za vodećim zemljama.

Ne radi se tu o izradi brošura.

Poznajem lika koji se bavim web dizajnom, HTML + CSS-om, ali ne poznaje toliko php pa koristi šablone gotovih tema, uređuje im dizajn i reformira funkcije, no razlog što se on ne može porediti sa dbdesignom jeste taj što:

• Radi po ultra jeftinim cjenama (student)
  • Uradi ti kompletan redizajn
  • Ostavlja originalni copyright, samo dodaje na to redesign

Većina freelancera koji svoje teme postavljaju na themeforest ili drugde negde, a naplaćuju licencu za temu, bit’ će zadovoljni ako se na toj “ukradenoj” licenci njihove teme ostavi copyright.

Nije ništa loše raditi sa gotovim CMS-om, samo je loše ne poštivati autorsko pravo.

ninohr Za UX ti je knjiga Dont make me think (nesjećam se autora oprosti).

I dobra stvar bi ti bila pratiti sve poznate blogove o web dizajnu. (Smashing magazine, net magazine itd.)

Ja osobno sve koji imaju dobar sadržaj dodam u rss, koji čitam sa Google Desktop Reader-om.
Sve na jednom mjestu, jednostavno i efektivno.

[quote=“maydayy”]ninohr Za UX ti je knjiga Dont make me think (nesjećam se autora oprosti).

I dobra stvar bi ti bila pratiti sve poznate blogove o web dizajnu. (Smashing magazine, net magazine itd.)

Ja osobno sve koji imaju dobar sadržaj dodam u rss, koji čitam sa Google Desktop Reader-om.
Sve na jednom mjestu, jednostavno i efektivno.[/quote]

hvala, nabavio, prepustam talentiranim da se bave onime cime
su nagradjeni/kaznjeni ali me zanimaju osnovne stvari

Nevelim, moze covjek imati koji hitan slucaj, klijent zeli web u cca par dana i ajde, kupi se tema te licenca, evenutalno ako je potrebno malo ustima vizualni identitet sretan on, sretan ti… al nekuzim, kak ljudima nije bed lupit u portfolio web projekte kod kojih nit je njihov kod, a bogami ni dizajn?

http://www.dbdesign.com.hr/
90% portfolia su predlosci sa YOOthemes

… ima li kod nas vishe ijedan studio da radi autorske dizajne ili su se svi bacili na strpaj u djep sto vishe mozes, a na originalnost zaboravi?

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja