Sto mislite o potezu Booking.com-a? Diskriminacija ili ne?

Jos od prije neki dan je index objavio vijest da jedan ugostitelj iz Zadra ne zeli da primi goste jer su druge seksualne orijentacije.

Danas ga je Booking skinuo sa sajta zbog toga, vise o tome na linku

Pitam se kada ce balkan biti normalan i da puste ljude da svoju intimu imaju samo za sebe.

Mislim da on nema pravo odredjivati koga zeli pustiti u hotel, tu ipak imaju neka pravila.

Retardirano od njega, ali mislim da ima pravo.

Znaci nije u redu, ne bi to trebao raditi ali ima pravo. Posljedica je da ce imati dosta manji promet zbog ovoga (zasluzeno), ali on ipak ima pravo da kaze koga ce pustiti u svoju radnju

Mogao je to na neki drugi nacin odraditi “demokratski”

a i da ih je pustio nebi mu nesto naskodili jer u Hrvatskoj ipak ima tolerancije za sve

da su lezbe kod mene bi besplatno spavale :smiley: pedere ni ja ne bi pustio neka misli ko šta hoće … njegov smještan, on odlučuje, mogao je to fino reći

zamisli samo da ti se pederi ■■■■ po sobama, na šta će to ličiti, ko će prati poslije njih

neka sam homofob, vi budite liberalni pa gledajte kako se u liberalnim zemljama smanjuje stanovništvo, bukvalno nacije izumiru polahko, sve zbog tog pederluka, razvrata i abortusa sa 16 godina

na zapadu su pederi zaštićeni ko bijeli medvjedi, ako pederu daš otkaz jaoooooooo

i šta sad čovjek treba da najebe zato što ih nije htio pustiti u hotel?

i pozitivna diskriminacija je diskriminacija

joj jesam konzervativan hahahaha

3 Likeova

Ja ipak mislim @korisnik9758789 da po zakonu u objektima koji su hoteli, trgovine, banke… se ne moze nekome zabraniti koristenje zbog razloga jer je druge vjere. Problem je sto je on njih odbio zbog djela koje je u svim zemljama krivicno djelo

Mnogo je to “pravo na slobodu govora” postalo proseravanje.

Oni imaju pravo na sve (kako pederi tako i ove feministkinje) ali istog trenutka kada ja ili bilo ko kaze da ih ne podrzava mi vrsimo diskriminaciju, rasizam, nacionalizam ili sta je vec pogodno u tom trenutku.

Cekaj malo majku mu pa valjda imam i ja pravo da izrazim svoje misljenje, nisam nasilan (za sada), ne vredjam, ne maltretiram ni na koji nacin jednostavno ih ne podrzavam.

Ispada da danas svi imaju pravo na sve samo ne da budes normalan posto tako ugrozavas sve one koji znaju da nisu normalni ali na silu hoce da budu.

7 Likeova

ama čovjek posjeduje smještaj i apslutno je samo njegovo pravo i odluka koga će pustiti, nije on dužan da pusti svakoga ko plati … kada bi naišao neki debilni heteroseksualni mladi par vjerujem da ni njih ne bi pustio iz njemu poznatih razloga

razvrat i pederluk se javljaju u ekstremno siromašnim sredinama i ekstremno imućnim sredinama … s tim da razvrat kod ekstremno imućnih može uticati i na cijelo društvo

kako god okreneš ipak je velika većina srednji sloj normalnih ljudi i žena taj koji održava cijelo društvo, rađaju i prave porodice, rade, zarađuju, plaćaju poreze …

ništa protiv pedera, ali ih ne treba ni na kakav način podsticati niti favorizirati

1 Like

Stanovnistvo se smanjuje jer postoji tendencija da u zemljama gdje se bolje zivi- ljudi imaju manje djece. Eto singapur je na drugom kraju svijeta- zene u prosjeku radjaju 1,24. U Mozambiku zene u prosjeku radjaju po sestero djece.

1 Like

@korisnik9758789 ja isto dijelim tvoje misljenje oko te populacije ali ti kazem da je prekrsio zakon Hrvatske.

Zabranio mu je smjestaj jer je gej, to je isto kao da je nekom iz Beograda rekao ne moze ne primam srbe, o tome ja pricam da je on prekrsio zakon.

Nema razloga okrecati temu i drzat predavanje sta je nesto dobro ili nije, ja samo pitam jeli prekrsio zakon Hrvatske?

1 Like

evo jos nesto od Index-a

A nes ti stete, promjenit ime apartmana, stavit nekoga drugoga za vlasnika i opet prijavit na te sajtove -.-
Ima li pravo nedopustat takve ljude ima tko mu brani, ali kako vrijeme ide pederima je super, tako da je bolje reci da je neka greska u sustavu rezervacija nego dopustat takve ljude u apartmane.

Ovak, ima pravo birati koga će pustiti u apartman a koga ne. Međutim nema pravo diskriminirati goste po ijednoj stavci. Štoviše, ovo što je napisao čak je i kazneno djelo diskriminacije. Mogao im je odgovoriti (npr) “na žalost ne mogu vam izdati apartman jer mora u renovaciju” ili “prije minute sam zaprimio rezervaciju pa nije slobodno” ili slično. Međutim, napisati im da ih ne želi primiti jer su gayevi je isto kao da je nekom drugome rekao da ih ne želi primiti jer imaju crnu kosu.
Da postoje odgovorni tužitelji, taj bi već popio prijavu zbog diskriminacije i expresno bio kažnjen.

2 Likeova

Međutim, napisati im da ih ne želi primiti jer su gayevi je isto kao da je nekom drugome rekao da ih ne želi primiti jer imaju crnu kosu.

Ovo bas ne mozes da poredis ovako. Nije ni slicna stvar.

2 Likeova

usporedba ti ne stoji bas… :confused:

To i ja kazem mogao je to na “demokratski” nacin srediti

Zeznuti su oni ima da ga tuze sigurno, nazalost oni su danas glavni.

1 Like

Bravo za Booking.com! :+1: Bravo za kulturu i civilizaciju! :blush:
booking-com
Uzgred, nije me briga, ali zna se da su homofobi ustvari latentni (malo mu fali) homosexualci. :smile: :o:

6 Likeova

U čemu je razlika? Niti biraš boju kose kad se rodiš,niti boju kože, niti boju očiju, niti biraš hoćeš li biti hetero ili homosexualac. Ne da usporedba nije niti slična, već je u potpunosti identična. Nije to vjera koja ti je nametnuta ili koju sam biraš.

A mozda gazdi apartmana zena je ljubomorna he he

Do prije 50god sagregacija na osnovu rase, nacionalnosti i seksualne orijantacije je bila nesto najnormalnije, drustveno prihvatljivo za razliku od danas… dok je recimo boja kose ili ociju nesto sasvim irelevantno, zato kazem da ti usporedba nije bas najbolja. :slight_smile:

1 Like

Ja svoje stanove izdajem svima. Ne zanima me kog su pola, boje, seksualne orijentacije, itd. ali ugostitelj ima puno pravo da odbije da usluzi nekoga iz bilo kog razloga.

Inace ovo je odlicno odradjena marketinska kampanja. :wink:

A sto se tice diskriminacije, ti ako ne podrzavas nekoga ko je gej ti njega po njegovom misljenju diskriminises.
Snowflakes generacija, ukoliko izrazis svoje slobodno misljenje u kojem ne vredjas druge osobe (u ovom slucaju gejeve), ne pozivas na nasilje (psihicko ili fizicko) ili bilo sta slicno sto moze da ugrozi drugu osobu, ali to tvoje misljenje nije isto kao i njegovo ti njega po njegovom misljenju diskriminises. I jos ta osoba tebi govori da si nesto sto se zavrsava na fob i samim tim te vredja, ti u tom slucaju ispadas kriv jer ga ne podrzavas u toj nekoj stvari koja po tvom misljenju nije normalna.

Inace ova tema se pretvorila u to da li podrzavas gejeve ili ne.
Booking je postupio po svojim pravilima i uklonio sa svog sajta ugostitelja koji nije hteo da usluzi ljude. I to je to.
Ali kao sto sam vec rekao, ovo mi deluje kao izmisljena prica u svrhu promocije.

1 Like