Sto mislite o potezu Booking.com-a? Diskriminacija ili ne?

Odluči se ;). 20 znakova.

2 Likeova

Evo ja cu ti pojednostaviti sta je htio da kaze prostim jezikom, sa homoseksualnoscu, heteroseksualnoscu…se radjas ali kao dijete nemas nagon da ■■■■■ nikoga. Znaci rodio si se sa tim ali ce se to ispoljoti kasnije kad ti se pocne dizati na muske. Je li sad jasnije?

E sto ne mogu ovo ti si kao nesto boldao, kao kontradiktorno a ustvari cim idu dvije prosirene recenice jedna iz druge odmah problem u kontanju.

1 Like

Znam kolegu geja koji to ne porice javno je sa svojim deckom. Kaze da se tako rodio i jos kao klinac nisu ga zanimali autici nego barbike…
Znaci tako se rodio i on je zena zarobljen u muskom tijelu. Covjek je dobricina i nitko ne zamjera sto je gej. Dapace sa vise ljudi je bolji nego sto sam ja…

1 Like

Jesu li tu statistiku radili isti oni sto su zakljucili da je prosek plate 400e Srbiji ili 1000e u HR? Isti oni sto su zakljucili da je nezaposlenost na rekordno niskom nivou, a zdravstvo, zakonodavstvo na nikad jacoj poziciji?

To su najblaze receno gluposti.

E sad opet kazem NE smeta mi sto je neko gej, sto se neko ljubi po ulici ili drzi za ruke i slicno, apsolutno sam ok sa tim cak i poznajem neke licno i zajebavali se 100x u kafani (recimo vlasnik jedne gde stalno idem je gej) ali mi smeta favorizovanje istih i najvise mi smeta sto ja nemam pravo da razumno izrazim svoje misljenje, a da ne budem napadnut.

Oni mogu goli da se prakticno *ebu na tim paradama i sve cool ja kad kazem da to nije normalno hoce da me razapnu.

Realno to ponasanje koje se desava na tim prajdovima i oblacenje nije normalno ni za hetroseksulace, stvar opste kulture i vaspitanja.

To su ti dvostruki standardi i sto mi vise osporavaju pravo da iznesem svoje misljenje u meni vise gori neki bunt i bes i tako sve ovo ide sve vise u krajnost i izaziva bes kod ljudi.

2 Likeova

Evo @Edis ti je to rastumačio baš kako treba. Valjda će ti biti jasnije.

Ja nisam tako gledao na to @dmitrecic ali ima logike ovo sto kazes. Imam jedno pitanje posto mu dodje na isto za narkomane jel isti slucaj? kasnije saznaju da treba da se drogiraju i da su rodjeni tako ili je to teska bolest zavisnoscu.

Gdje je dokaz da se rodi sa tim? Koliko god se ne slažete sa mnom, ne slažem se ni ja sa vama.

2 Likeova

Pa gdje je dokaz da se ne rodis sa tim? Eto de mi objasni kako ti zamisljas da se postaje homoseksualac?

1 Like

Ubode te komarac u područje guze i tebi se svidi kad se češeš pa postaneš homić. Valjda. :smiley:

Na što vi trošite svoje dragocjeno vrijeme…

5 Likeova

Ne, nije isto kao narkoman. Narkoman postaješ izborom a ne nagonom. Homosexualnost možeš približno usporediti s krivim zubima. Ne znaš kakve zube imaš dok ne počnu rast. Iako ne možeš usporediti u potpunosti s tim jer zube možeš kasnije ispraviti protezama, homosexualnost ne. Jer homosexualnost nije bolest. Pa dajte ljudi informirajte se, ako već raspravljate o tome, dajte malo truda i saznajte nešto o temi. Do otprilike 2006-e bio sam stvarno mrzitelj (da, mrzio sam) homosexualce, dok me jednom jedan stariji tip nije poklopio na svaki moj “argument” koji nije imao veze s argumentima nego s mojim mišljenjima. A mišljenje je ko šupak - svatko ga ima. I onda sam si dao truda, da ga u idućoj raspravi poklopim pravim argumentima, i krenuo u istraživanje materije. Shvatih da sam kreten, da prideovi nisu zbog “pokazivanja s kim se oni je*u”, već zbog želje da imaju ista prava kao i heterosexualni parovi, da su oni sa svojim partnerima jer su zaljubljeni u njih (a ne samo da se praše i oprašuju), da i oni vole kao i heterosexualci ali imaju tu “nesreću” da im osobe suprotnog spola nisu privlačne. Saznao sam da to nije samo pojava kod homo sapiensa, već da postoji da pojava i u životinjskom svijetu (psi, majmuni…), da to nije “protuprirodno” (kako to vole reć) upravo zato jer se to dešava i u prirodi, da je to stvar koja se desi određenom broju jedinki vrste, da to nije izbor i nije uvjetovano kulturom i okolinom u kojoj živiš. Da skratim, homosexualizam je stvar s kojom se rađaš. Ne biraš i ne postaješ to jer si to tako poželio ili jer te netko nagovorio.

2 Likeova

Opet ti o boji kose hahaha

Pozitivna diskriminacija je cista glupost i klasicna diskriminacija. Ja npr. hocu sutra da se zaposlim u nekoj firmi i veoma sam kvalifikovan za taj posao, necu dobiti posao zato sto sam iste boje koze kao 77% ljudi na svetu. Posao ce dobiti neko ko je druge boje i manje kvalifikovan samo zato sto je druge boje koze. To je klasican primer diskriminacije i rasizma.

Opet neproverene informacije, Slobodno proguglaj “born addicted”.

Stanje društva je došlo na tu razinu da je o ovoj temi bolje ništa ne reći da ne budeš obilježen kao “primitivac”, ili da ne bi čak bio i tužen. Ugroženost postoji, ali je pravo pitanje tko je tu ugrožen i čija su prava zapravo povrijeđena.

Homoseksualizam je poremećaj. Možete svi, skupa sa gay lobijem, plesati na trepavicama i uvjeravati nas da je to nešto normalno, ali to neće promijeniti činjenicu da je homeskualizam ozbiljan poremećaj. Homoseksualizam je normalan jednako koliko i da se osoba rodi bez ruke. Nije za osuđivati, ali nije niti normalno i prirodno. I pas se može roditi bez jedne šape, ali to nije dokaz da je to onda nešto “prirodno” jer se događa i u životinjskom svijetu. Poremećaji se događaju svuda. Možete reći da su poremećaji normalni, ali ne i da je homoseksualizam ili čovjek bez uda prirodno stanje.

Gayeva nema niti blizu 30%. Ima ih manje od 10%, a dokaz su mjesta na kojima ne biraš društvo/okolinu i gdje nema kvota niti pomodarstva.

Ne sve, ali većinu homosoksualaca možeš prepoznat nakon 30 sekundi. To znači da odskaču i da imaju poremećaj koji je čak i vidljiv.
Baš nedavno sam čuo da se jedan daljnji rođak odselio kod svog dečka, i da je “izašao iz ormara”. Svi zgroženi, a ja od kad ga znam sam znao da nešto nije u redu s njim jer se ti vidjelo na prvi pogled. Znam ga od kad smo bili djeca, skoro pa bebe, pa to znači još od onda dok se ne počnu ispoljavati seksualne sklonosti.

Nerviraju me ovakve rasprave i uopće ne znam zašto sam se uključio. Nemam ništa protiv gayeva dok to svima ne nabijaju na nos. Ja volim dobru žensku pa nemam potrebu to izvikivat u paradama. To da su te parade potrebne radi podizanja svijesti o “problemu” je glupost i na nju su nasjeli i mnogi gayevi. Problem ne postoji. Idioti koji napadaju gayeve samo zato jer su gayevi napadaju i druge samo zato jer su iz drugog kvarta i sl., ali se onda o tome ne piše. To što se meni i mnogim drugima okreće želudac na dva muškarca koja se ljube je normalna prirodna reakcija i imamo pravo na to isto kao što mi se okrene želudac i na neprivlačnu žensku koja pokušava biti seksi.

Nije netolerancija jasno reći svoje mišljenje. Netolerancija je nešto sasvim drugo.

Licemjerje je na snazi i to se vidi iz primjera gdje se digla galama o ne primanju gayeva, ali nije nikakav problem ako neki gay ne prima hetero parove.

Ponavljam da nemam ništa protiv gayeva i da su oni jednako vrijedni članovi društva kao i svi drugi, ali treba biti realan i suočit se sa činjenicom da imaju poremećaj (za koji nisu sami krivi kao što nije kriv niti onaj tko se rodi bez ruke). Kada će priroda, a ne neki dr. Frankeinstein, stvoriti dva muškarca ili dvije žene sa mogućnošću da se razmnožavaju bez ičije pomoći i da to bude u barem 30% slučajeva u ukupnoj populaciji onda ću promijenit svoje mišljenje. Do tada nema pogovora o tome da se radi o poremećaju i nikakav gay lobi sa svim svojim akcijama neće promijeniti mišljenje ljudi sa stavom koji razmišljaju svojom glavom. Primitivci su oni koji su nasjeli na razne podvale i “argumente”.

2 Likeova

Dokaz je u medicini, kako doktori znaju da si se rodio sa nekom bolešću koja će se pokazati tek kad odrasteš. Ja ne trebam dokazivati jer ne tvrdim nešto što vi tvrdite. Vi treba da dokažete sa medicinskog aspekta da se rađaju kao takvi.

@dmitrecic, kako znaš da narkoman postaješ izborom a ne nagonom? Kako znaš da se ne rodiš takav da te prirodno privlače mirisi goriva i ljepila? Kažu da je jedna doza heroina kao 100 orgazama. Ovakve nebuloze vi pišete kada ja kažem da se ne rađaju kao gay. Dokaz druže, dokaz ;).

Objašnjeno ti je već…a ti si usto pokazao u ovoj temi da zbog jake predrasude nisi sposoban shvatiti/uvažiti jednostavne rečenice, te ih ideš na no-sense način izrugivati. Onda bilo kakva diskusija nema preveć smisla više.
Ali ako te slučajno zanima, postoje gayevi i koji se rode takvi i koji to “postanu” zbog okolnosti. Recimo, poznato je da neki postanu gay u zatvoru, u okolnostima gdje nema žena…

To sve ide u koš s onim da svijet nije crno-bijel. Nitko od nas teorijski gledano nije 100% hetero niti 100% gay…sve su to isključivo nijanse sive boje koje u ovom slučaju teže na crnu ili bijelu stranu kod osoba koje se smatraju hetero ili homo. E sada, u okruženju kada hetero ne može doći do izražaja…osobe koje imaju u sebi dovoljan udio homo seksualnosti…to može pod određenim okolnostima isplivati na van.
Kada gledaš, niti u ovom slučaju nisu postali “gayevi” …nego su ih samo okolnosti dovele do toga da dublje upoznaju sebe.

Nemoj tako sigurno zaključivati protiv evolucije. Evolucija je podupreta upravo “slučajnim greškama” koje dovode do mutacija koje su zapravo sposobnije preživjeti u određenim okolnostima. Pa tako imamo i oblike života koji ne zahtjevaju muškog i ženskog partnera da bi se reproducirali…itd.
Mi zapravo ne znamo kako bi gayevi mogli pomoći opstanku društva…pa je to naizgled nepotreban poremećaj. (bolest). Ali što AKO?
Što ako upravo gayevi budu nadahnuti da izume neku uber tehnologiju koja je posebice njima potrebna …a pokaže se jako dobrobitna cijelom čovječanstvu?
Što ako je naša populacija zapravo preopterećena sa natalitetom (Što je zapravo realan problem čovječanstva, uzgred razvitka tehnologije predugo živimo i optrećujemo resurse našom brojčanošću…) …te evolucija tu možda “pronalazi” optimiziran model gdje bi 50% društva zapravo bili homo…znači ne reproduciraju se, a pomažu uzdizati jedinke onog djela društva koji nisu sami sposobni podizati svoju djecu, a prave ih…
itd…itd. Ima jako puno varijanti o kojima mi ne možemo ni pomišljati…a dugoročno mogu imati smisla.
I na kraju krajeva, čemu služi “slijepo crijevo” ? …pa ga opet imamo…

Ovo opet zvuči jako logično, ali ima jedan problem. Zakon ne stavlja na prvo mjesto dobrobit pojedinca…u ovom slučaju direktora koji bi birao svoje zaposlenike. Zakon (ako je dobro krojen) …stavlja na prvo mjesto zajednicu…gleda što je najbolje za cijelo društvo.
E sada, kako mi u društvu imamo npr. hendikepirane osobe …što misliš na kojim pozicijama bi ti hendikepirani bili kompetentniji od 100% zdravih ljudi? Najčešće nigdje!
I što ćemo onda kao društvo? Zažmiriti pred problemomm hendikepiranih…time još više opteretiti zajednicu jer bi ista morala održavati takve ljude kroz poreze i ostalo…
Znači, logično se nameće da zakon sudjeluje da bi ipak napravio u konačnici korist svima.
Isto što vrijedi za hendikeprine, vrijedi za bilo koje skupine koje iz bilo kojeg razloga će teže konkurirati za posao. Ne kažem da je najbolje uređeno što bi moglo biti…ali jebiga, nikada ništa nije “najbolje” … i zakoni kao i sve prolaze svoje usavršavanje i vječni pronalazak najboljih modela.

Ja koliko znam nisu gluposti, a imam dobre izvore. I mene fascinira brojka…radi nje sam se i uključio u temu.

Što se tiče parade…izgleda kao da te samo ona boli…jer ja zaista ne vidim gdje to gayevi narušavaju mir neke random osobe.
A što misliš koji su razlozi zašto postoji parada?

A. Zato što gayevi žele tlačiti druge?
B. Zato što drugi tlače gayeve, pa oni žele pokazati svoju brojčanu prisutnost?

Što misliš koliko još ima gayeva koji se niti ne usude prisustovati paradi?

Ja mislim da je gornji odgovor B. , ali naravno, nije samo to jedini razlog. Kao što je to svugdje, tako i ovdje svaki pojedinac ima neku osobnu korist od te parade. Nekima će to eto biti čisto povod da se provesele i provedu…kao što je mnogima Nova Godina povod da se provesele.

I tebe parada smeta? Što ćemo onda sa svim vlasnicima pasa koji mrze doček Nove Godine, jer na toj paradi se užasno puca i ogroman broj pasa nestane tu noć…a većina ih proživi neopisiv stres?
Koja parada od te dvije zapravo dublje narušava mir unutar 4 zida osobe koja ne želi tu paradu?
Gay paradu lako zažmiriš i pustiš ih da se vesele…a mogu li vlasnici pasa i psi zažmiriti na Novu Godinu? Bome, ne mogu…po tome ispada da je Nova Godina daleko gora parada, jer je neizbježna.

Dok je gay parada itekako izbježna onome koga ne zanima…i ne vidim drugog razloga da se ista hejta osim što netko ima problem sa gayevima i činjenicom da imaju svoj dan…kao i svi ostali.

1 Like

Šta je objašnjeno, sa medicinskog aspekta jel? To što ti misliš da je tako ne znači da je jedino ispravno ;).

Hendikepiran? Sorry, bad luck. Ne ide ovo tebe nego općenito. Normalno da mi je žao svih hendikepiranih i da se čak može naknadno desiti svakome, ali takav je život.
Baš me zanima jel bi u svoju firmu zaposlio hendikepiranu osobu koja je u stanju ostvariti maksimalno 10% produktivnosti koju može ostvariti osoba bez hendikepa.
Svima su puna usta kapitalizma, ali čim izađu na vidjelo neki nedostaci onda se svi pozivaju na socijalizam.

Zabranjeno je na razgovoru za posao pitati ženu da li planira djecu, ali nije bilo zabranjeno pitati nas muške da li smo odslužili vojsku. Gay i feministički lobi su odradili puno više nego što se misli.
Vlasniku firme sigurno nije u interesu istovremeno plaćati dvije osobe za isti posao, svejedno jel se radi o ženi koja će na porodiljni ili muškom koji će u vojsku tamo gdje još postoji vojna obveza.

Ne bih da bude da izvlacim stvari iz konteksta, ali ti ovde govoris da gejevi nisu ljudi? Ili sam nesto propustio?
Mislis da gejevi do sada nisu izmislili bas mnogo dobrih i korisnih stvari koje verovatno koristis u svakodnevnom zivotu?

Ja sam imao napade slepog creva i uklonjeno mi je. U odredjenim evropskim drzavama se slepo crevo bebama uklanja po rodjenu.

Zasto npr. zena koja je nepokretna ne bi bila podjednako dobra radnica na salteru kao zena koja nije? Takodje u sportu imas dosta primera gde su ljudi sa hendikepom u odredjenim sportovima bolji od onih bez hendikepa.

Imam nekoliko prijatelja koji su gejevi i nikada nisu niti ce prisustvovati paradi. Po njihovom misljenju je to glupost jer nemaju potrebu da setaju gradom, masu zastavicama i deru se da su gejevi. Kao sto ja nemam potrebu da idem gradom i da se derem da sam strejt.

Ceo grad bude blokiran pola dana ili koliko vec to traje. Mislim da samim tim uticu na mene i moj posao ukoliko tada imam neki sastanak sa klijentom. To se bas desilo prosle godine, samo sto je klijent bio taj koji zbog parade nije stigao na vreme.

Grad cesto ulozi stotine hiljada evra za tu paradu. Proslogodisnja parada u Beogradu je kostala oko 500k evra (izvor su dnevne novine, tako da nije pouzdana cifra). Mislim da se i ti i ja slazemo da je bolje tim novcem pomoci nekolicini dece obolelih od teskih bolesti?
Mislim da bi gejevi imali mnogo bolji publicitet ako bi rekli “Pa cekaj, necemo da setamo, trazicemo od drzave da pomogne toj maloj deci”.
Pre svega to bi bilo ispravno, jer nekoliko dece bi bilo spaseno ukoliko bi se oni odrekli 2 sata setnje kroz grad. I onako mogu da setaju 365 dana kroz grad i da ih niko ne dira. U centru grada svakodnevno vidjam gej parove kako setaju zajedno i drze za ruke. Niko ih ne dira. Nikome ni ne smetaju.

O cemu ti pricas, hoces li mi objasniti kako ti zamisljas da se postaje “peder” ili neces?

A sta je sa pedofilima i oni imaju nagon, i jel isto opravdanje nije bolest rode se tako. Zbog cega je onda to nenormalno?

Jer i oni su greote rodjeni sa tim nagonom, jos se kod njih to vidis kasnije manifestuje. I oni imaju ista prava ili nemaju, pa greota je treba i njima udovoljit.