Što mislite o virtualnim bankama/računima poput Monesea?

Zasto bih ostavljao tragove u svojoj zemlji o porijeklu novca, ukoliko imam dosta sredstava koja mi pristizu iz inozemstva, a legalno je na iste platiti porez. Ovako imam virtualni racun u nekoj drugoj drzavi i sve sto mislim da ne bi trebalo pristizati na glavni racun posaljem na taj virtualni.
Vise mi djeluje sigurno i privlaci manje paznje nego da sve saljem na glavni racun pa s njega uzimam i stavljam na druge kartice u istoj drzavi.

Sto se tice samo shopinga slazem se, uzmem karticu i selim novce po potrebi, u istoj banci naravno to mogu napraviti, ali eto ukoliko zelim uplacivati nekako mi virtualni racuni ulijevaju vise povjerenja, naravno iako ako netko hoce moze uci u trag svemu.

Prije nekoliko godina mislim da 8 i vise, kada je PPD bio jako popularan s kojim sam se i ja bavio i dobivao cekove od FileIce i Sharecash kompanije, te iste unovcavao u bankama u Hrvatskoj nakon nekoliko tisuca dolara isplate, doslo mi je pismo da moram dokazati od kud mi porijeklo tog novca itd. (ne sjecam se tocnih detalja).
Uglavnom oglusio sam se na to i nisam vise unovcavao preko cekova nego bas preko virtualnih racuna i problemi su nestali. Do dan danas jos nisam odgovarao zbog toga, no eto mozda sam ja srece.

Malo je ovo offtopic no mozda nekome bude korisno :wink:

Evo mene su odobrili. Odabrao sam opciju aktivacije preko videopoziva (nakon sto sam jucer vec poslao svoju osobnu) pricekao par minuta i javio mi se njihov agent. Pitao me da opet stavim osobnu pred kameru, pitao me zasto sam se odlucio napravit acc s njima (rekao sam da sam znatizeljan te da zelim prvo isprobat, a onda mozda i koristit za freelance uplate/isplate) i onda je me pozdravio i rekao da cu bit aktivan za 10ak min.

Par min poslije stigao mail. Otvorio aplikaciju, dobio sam vlastiti IBAN, Monese ID i vlastiti SWIFT/BTC.

Sad cu pokusat uplatit nesto love i zatrazit da mi posalju karticu.

Javljat cu ovdje svoja iskustva i dojmove, a ako se netko zeli registrirat prilazem svoj refferal kod: J52KQF9A. Trebao bi dobit 6 eura ako ikad uplatite neki novac gore. (EDIT: Sad vidim da biste i vi trebali dobiti dodatnih 6 eura po uplati ako se registrirate preko referala).

1 Like

jel itko radio sa https://transferwise.com/borderless ?

Jesi počeo koristiti Monese online račun i nihovu karticu? I ja razmišljam o otvaranju online računa u UK, pa mi se ova opcija čini zanimljiva. Može neki feedback kad stigneš? Hvala :slight_smile:

Koristio sam je kratko, samo mjesec dana. Kako više ne dopušta isplate s PayPala tako je više ne koristim.

Ali i dalje je aktivna, a opet ću je koristit idući mjesec u inozemstvu na dva tjedna. Mislim uplatit novac na nju pa s nje trošiti vani.

Inače, na bankomatu i u trgovinama sve prolazi bez poteškoća. Aplikacija im je fantazija, sve troškove možeš u realnom vremenu pratit, zaključati karticu, mijenjati pin itd. Platio bih da neka naša banka ima tako dobro sređeno mobilno bankarstvo.

Što se tiče uplata na račun, sve normalno prolazi i sa stranih i domaćih bankovnih računa. Čekao sam dva dana da se sredstva prebace na račun kad sam slao sa svoje banke.

Pitaj što te još zanima. Sve ovisi za što ćeš koristit karticu. Za PayPal nažalost više ne valja, odnosno ja nisam uspio povezat.

1 Like

Hvala ti na odgovoru! I meni se Monese čini kao zanimljiva opcija mobilnog bankarstva kakvo Hrvatska sigurno još jako dugo neće realizrati. Sad kad si naveo sve mane i prednosti, problem mi je ako nije moguća PayPal isplata. Ne razumijem zašto reklamiraju Mastercard i Visu, a imaju isključivo Mastercard. Također, ova priča s PayPal isplatom mi nije jasna. Nisi uspio povezati račun, a baš jučer sam im poslala poruku na Twitter i ovo su mi odgovorili (btw, moje pitanje je bilo imaju li Visu i je li moguća isplata s PayPala):

‘‘Hi, the Monese card is a MasterCard debit card. You can add your card to PayPal to pay, or withdraw to your UK account from your PayPal account, but at the moment you can’t withdraw from PayPal directly to your card. We are working with our partners on this!’’

Kako si napisao da nisu moguće isplate s PayPala, pitala sam misle li pod UK account, Monese UK account i odgovor je bio - Indeed!

Nije mi jasno zašto tvrde da je moguće nešto što mnogima, pa niti tebi nije uspjelo.

Možeš mi još reći koja je cijena slanja kartice i za koliko je stigla? Mjesečno plačaš oko 5 £, jel tako?

Da, toliko plaćam mjesečno. Makar, sad sam zamrznuo da ne uzima novac, vjerojatno cu drugi tjedan odrmznut.

Slanje kartice je besplatno. Nisu mi nista naplatili. Dosla je dosta brzo, kroz nekih tjedan dana.

Sto se tice PayPala ja ga nisam uspio povezat. Evo sto su mi poslali na mail:

You understood correct. Not with your EUR but with your GBP account if you want to open one, but then you will need to live in UK or have a UK address to be able to have the UK payPal account linked to your Monese GBP account.

Hm, dakle u UK adresi ili prebivalištu je kvaka. A ništa, ako kažeš da je moguće zamrznuti račun, treba pokušati makar za neke druge transakcije. Besplatna izrada kartice i brzo slanje je svakako plus.

Puno hvala na javljanju i na detaljnom feedbacku. Koristit ću tvoj refferal kod kod registracije, pa da barem imamo neke koristi oko toga :slight_smile:

Ne znam, možda tebi uspije Paypal kao što su napisali na Twitteru. Vidim po internetu da su neki uspljeli ubacit. Slično kao i kod Payoneera, nekima prođe, a nekima ne. Uglavnom, javljaj situaciju :wink:

I hvala na korištenju referrala. Ako ikad uplatiš gore 10 eura, ja bi trebao dobit još 10 a ti dodatnih 5. Tako barem tvrde u ovoj kao nekoj Božićnoj akciji :smiley:

Od sad kad je Monese besplatan opet sam se igrao i uspio sam aktivirat PayPal na Monese karticu i povući novce. Ako nekoga zanima da znate da postoji još jedna mogućnost.

da malo podignem ovu temu, jel tko jos ima njihovu aktivnu karticu?

zanima me za applepay jel prolazi kod nas, pise da prolazi za odredjene zemlje ali ne znam kakvu karticu monese salje kod nas, tj. da li je to kartica bas za hrvatsku (u tom slucaju se kartica naravno ne moze dodati)

Ja koristim N26, i nemam nijednu zamjerku.Odlicna mobilna aplikacija, sve dobijam u real-time, ApplePay radi bez problema.

E sad ne znam da li je HR podrzana.

n26 ne radi u Hrvatskoj, a i u onim zemljama u kojima radi ne radi svuda ApplePay, tako da nula bodova za korisnike u Hrvatskoj.

Možeš li navesti koja je to još jedna mogućnost. Znači sa PP da se prebaci novac na karticu.

Ja imam Revolut i njihovu Visu, radi mi PP s njim tako i dizem s njega.

1 Like

Imaš virtualnu ili fizičku Revolut Visu?

Imam fizicku, a virtualne kreiras kasnije kroz app.

Da, vidio sam to. A jel ti fizička Master ili Visa?

Visa je za standard, a Master je za premium i metal korisnike.

Znači ti si dobio u Standard planu plastičnu Visa karticu?

Pitam zato što koliko vidim u Standard planu im je plastilna MasterCard, ne Visa. Barem se tako kod mene prikazuje.