Što radim krivo? Spori SEO napredak bloga

Ako radis kako treba, dovoljan je.

Za pocetak je blogger najbolji izbor. Kako su vec napisali, pisi tekstove. Budi kreativan i doci ce posjeta.

Prije svega, imaš prejaku konkurenciju. Tematika bloga su nagradne igre firmi i brendova koji svi redom imaju jake stranice. A nakon njih postoji dosta drugih jačih stranica koje koriste njihove ključne riječi.
Tvoje glavne ključne riječi po tematici bloga su zapravo varijacije riječi “nagradna igra” u kombinaciji s imenima brendova i firmi. Npr “nagradna igra Konzum”, “nagradna igra Henkel”, itd…
Upišeš li u google “nagradna igra” viditi ćeš da se među prvima (nakon onoga kome je to naziv domene) prikazuju linkovi daleko jačih stranica kao npr “24sata.hr/nagradne-igre”. Prema alexa statistikama 24sata je trenutno 8. stranica u Hrvatskoj, 40 u BiH, 145. u SLO. Tako jakoj stranici ne možeš konkurirat osim da investiraš milijune u digitalni marketing sljedećih 10 godina. Ostale konkurentne stranice su isto toliko jače.

Sadržaj bloga ti je pun ove ključne riječi “nagradna igra”, za koju smo već ustanovili da je prejaka konkurencija, a ti pored toga u borbu ideš lukom i strijelom protiv tenkova, tj. nemaš nikakvog sadržaja u člancima, nikakvog teksta. Prvi korak bi ti trebao biti da poradiš na sadržaju i da u svakom članku imaš barem 700+ kvalitetno sastavljenih riječi vezanih za temu, a svako nekoliko bi trebao imati i neki članak s 2400-2800 riječi (možda neki vodić ili sl.). Drugi korak bi ti trebao biti da u taj sadržaj ukomponiraš neke druge dobre a manje konkurentne ključne riječi

Riječ iz domene “nagradnjače” nije neka ključna riječ koju bi netko išao upisivat u google, ali ipak bio bi red da ime domene kao ključna riječ bude na prvom mjestu, jer ako nije onda je tu štošta krivo. Tvoj blog nije na prvom mjestu niti za “nagradnjačehr” niti za “nagradnjače”. Inače domene tipa “nekarijecHR.com” nisu baš najsretnije rješenje i to treba izbjegavat.

Na stranici imaš na nekoliko mjesta linkove na profile stranice na društvenim mrežama (gore desno ikone FB, G+, twitter, itd), a niti jedan ne radi. Jedini link koji radi (“Prati nagradnjače na facebooku!”), taj vodi na facebook.com/nagradnjacehr.com a facebook kaže: Nažalost, ova stranica nije dostupna. Poveznica je možda istekla ili je stranica uklonjena."
Takve stvari trebaš rješit jer ti to direktno i indirektno radi više štete nego da to uopće nemaš.
Općenito bi dobro došlo da napraviš profile na svim društvenim mrežama i ispravno ih povežeš sa stranicom.

Evo još par stvari ovako po natuknicama:

  • Slike nemaju alt tag ili je očajan
  • backlinkova nemaš ili ih imaš premalo, oko toga bi najviše trebao poraditi
  • u meta atributima deklariraj HR jezik
2 Likeova

Možda i da linkove prema vanjskim sajtovima koji su u svakom postu staviš u nofollow, ovako imaš stotine izlaznih linkova pa Google možda misli da si katalog linkova a takvi sajtovi baš ne prolaze.

Uglavnom ne želim te obeshrabriti ali teško da ćeš sada taj sajt dignuti. Ako imaš toliku volju možda bolje da sve ovo uložiš u novi sajt, još bolje neku lakšu nišu.

1 Like

Možeš se orijentisati otprilike, pogledaj https://seositecheckup.com/seo-audit/nagradnjacehr.com

1 Like

Hvala ljudi. Zanima me da li bi imalo ikakve koristi da promjenim domenu u domenu koja sadrži ‘nagradna igra’ ili ‘nagradne igre’. Hoće li to pomoći na boljem rangiranju kada netko upiše ‘nagradne igre’

Ja malo isao provrtiti za moj site www.pakostane.net i izbacio mi ovo za keyword density:

Rije,: spavaćih i noćenje mi je izgleda najjaća riječ na stranici. Nijedna od njih mi nije ciljana riječ. Ciljana riječ mi je apartmani pakoštane. Ove dvije riječi spavaćih i noćenje je vjerojatno toliko jaka jer se spominje na svakom page-u od pojedinog apartmana. Što napraviti da ih nadjača riječ apartmani pakoštane?

To bi cak rekao da je dobro napravljeno. Imas pakostane i apartmani ali nisi overoptimizirao, pa vjerojatno neces iamti problema.

Problem bi bio da si nafilao tekst s apartmani pakostane i da toga imas 20 a ostale rijeci slabo. To bi onda bio SEO iz tamo 2005te ili neznam kada se radilo tako, ali znam da to vise ne sljaka.

Ako ciljas Apartmani Pakostane onda moras samo standardno optimizirat site, bez filanja keyworda, a koliko vidim da su rijeci spavacih i nocenje koje su uobicajene rijeci iznad ciljanog keyworda koji se istot ako cesto spominje, bi rekao da ti ej na siteu sve dobro napravljeno.

U tvom slucaju nece. Cak bi bilo zanimljivo da mabacis 140 000 backlinkova, jer mislim da u tvom slucaju ni to nebi pomoglo.

Napisao sam gore gdje je problem, napisali su i drugi…

Hvala. Onda necu prekopavati po kljucnim rijecima na siteu. Nek ostane ovako ako je tako dobro napravljeno.

Ne razumijem zašto (prema tvome mišljenju) ne bi pomoglo ako bi nabacio toliko backlinkova, produžio svaki post i promijenio domenu?

Ako uzmem svoju konkurenciju, dužina posta je ista kao i kod mene, koristi wp i ima u imenu domene ‘nagradna igra’.

Zašto onda kažeš da nema pomoći?

To da. Znaci ovaj site nek baci u vodu, i napravi novi, jer to je sto si ti kazao. Onda ima smisla.