Što se dešava sa domaćim Googleom?

Svi sajtovi su domaći, svi su stari bar 2 godine, na njima se nije ništa radilo kada su se promjene desile.

Ima li netko slične oscilacije? da li se datumi poklapaju?

Ja imam jedino pad nakon 18.10. ali to je, jasno, bio penguin 3.0 na djelu. Ali tebi se ni medjusobno ne poklapaju datumi, tako da nemam pojma sta te zadesilo.

ko to vise moze pratit sta gugl luduje… meni je prosle god prvo bio pad 31.10 pa oporavak 22.1 2014 pa opet penal 6.6 pa oporavak 8.8 pa sad opet penal 25.10 i cekam da se oporavi po dosadasnjem iskustvu 2,5 mj… prvo sam brijo da je neka skripta jebala i pravila duplicate content zbog parametara pa sam malo linkova disavowo pa mi se na kraju neda nis neg se sam smijem…ocito su to cisti algoritamski penali koje nesto ukljuci… to mi se na jos jednoj stranici dogodilo…mislim da su stranice tu kolateralna zrtva…

Kao što je već i spomenuto, sigurno je Penguin update glavni razlog.

A deluje mi da se promene poklapaju i sa svim tvojim graficima (+/- par nedelja oko 17. oktobra). Update pogađa svega par procenata pretraga, a rezultate ne vidimo svi u istom momentu. Za ostale datume, algoritam se sigurno menja stalno - penguin je samo najdrastičnija promena tokom godine.

Meni recimo od pet sajtova jedan ima drastičan pad početkom novembra, ostalo je prilično isto.