Što se događa sa zaradom kada se uzme dulja pauza AdSense i YouTube?

Ako sam pogrešno otvorio temu, neka moderator slobodno prebaci na odgovarajuću lokaciju.

Svakodnevno objavljujem sadržaj na svom webu i youtube-u već dosta dugo, negdje oko 3 godine. U pitanju je stvarno kvalitetan video sadržaj bez lažne skromnosti. Ponekad imam pauzu od par dana ako je neki kompliciraniji video u pitanju ali svejedno snimam i spremam materijal za naredne objave

Međutim, došao sam do zasićenja. Jednostavno mi je već dosta, previše radim i posvetio bi se radije obitelji i nekom slobodnom vremenu. Stvarno me ubi ovaj posao… ne znam kako da to kažem… radim ponekad i po 20 sati dnevno, ma koliko to zvučalo prenapuhano, na žalost nije. Neda mi se više jbg… samo radim i spavam, tako ispada. Uhvatio sam sebe da se više ne znam niti opustiti kad si to mogu priuštiti. Stalno sam mislima u nekim kombinacijama…

Naime, ja ću napisati svoje iskustvo nakon kraćeg prekida rada od desetak dana ove godine zbog godišnjeg. Zarada mi je pala za 40-50% za vrijeme G.O. a kad sam se vratio sa godišnjeg, opet je naravno porasla zbog mog većeg angažmana. Ali to je bio 7. mjesec koji je inače lošiji, tako da ni sam ne znam izračunati točno

E sad, dali netko sa sličnim iskustvom ugrubo može reći, što bi se dogodilo da prestanem raditi? Dali bi me google i youtube algoritam na neki način kaznili pa bi dobio npr. 70% ili manje od dosadašnje zarade? Što bi se dogodilo da prestanem objavljivati na recimo godinu dana? Hvala unaprijed

Vjerujem da je tako Semolina, :blush: tvoj kanal je TOP i iziskuje valjda takvu posvećenost, tome imaš i zahvaliti svoj uspjeh. :+1:

Neću se uspoređivati s tobom, ali nešto o Youtubeu znam :blush: i mišljenja sam da će ako napraviš pauzu, to svakako rezultirati nekim padom, ali koji ne bi smio biti toliko rapidan, vjerojatno i neće. :wink:
Ipak to ovisi o više faktora i neće svaki kanal reagirati jednako.

Zašto si do sada radio po 20 sati dnevno, a sad odlaziš i to na godinu dana? :thinking: Uzmi slobodno pauzu, pa ćeš vidjeti kako se stvari razvijaju, i koliko ti je pametno “produžiti” odmor? :blush:
Vjerujem ipak da tu ne bi smjelo biti nekih velikih kočnica, imam kolege koji jednostavno odu na “đitu” po Svijetu, koliko znam kanal im ostane Stand By. :blush: :o:

1 Like

Ma da, u pravu si. Umoran sam totalno, trebao bi uzeti možda kraću pauzu a ne ovako naglo i predugo kako sam naveo. Najgore je što sam se zaboravio opustiti pa sam se malo prepao, nisam više onaj stari… beš sve jubito i lovu, rekoh sam sebi… U svakom slučaju, ti si baš dobar dečko, uvijek mi pomogneš savjetom kad mi je najgore a sad mi je valjda tako nekako

2 Likeova

Jednostavno povuci kocnicu malo. Nemoj da radis 20h vec radi 3-4-5 sati dnevno. Ja sam odavno u rezimu ne vise od 6h dnevno i 5 dana u nedelji. Od polovine juna pa naovamo nisam prebacivao 3 sata dnevno, naravno 5 dana u nedelji. Jos jedno 20 dana na sve to nisam ni radio, a sve mi stvari rade kako treba i dalje. Doduse radim drugacije stvari, ali generalno tjt. Ne treba preterivati, ovaj posao je dobar bas zato sto ti daje fleksibilnost da sam dirigujes kako ces da radis.

4 Likeova

puno je druže 20 sati dnevno, to ti razara psihu

ako imaš neko imanje na selu, vikendicu, idi i zapali džokavac jednom sedmično, terapija

4 Likeova

Isto mi je…samo sto kod mene je rad bio 5 sati dnevno, ali sve me toliko smorilo da poludih. Uzeo sam neplaniranu pauzu od preko mjesec dana, a sada jos gore psihicko stanje…ne moze se vratiti u normalu, samo bi se lezalo i pilo :joy::beer:

1 Like

Jel iz limenke ili boce?! :sweat_smile:

1 Like

Tako sam i ja dok mi nisu demonetizirali YT kanal, sad nemam više takvih briga… :sweat_smile:
Sad se opuštam i previše…
Toliko sam izopušten da mislim da bih konačno trebao nešto početi i raditi…
Ali razumjem tvoj problem, takav sam i sam bio, neopušten, stalno vrtio neke kombinacije u glavi, stalno u utrci za pregledima i lovom…

Ja bi se osobno kad mi je bio pun kufer svega, jednostavno odlučio 4-5 dana ne raditi ništa, ne bih niti palio kompjuter, umjesto toga bih otišao negdje u prirodu… Tu i tamo sa mrzlom pivom ohladio moždane vijuge…
Nakon tako provedenih par dana, obično bi dolazila i bolja inspiracija za buduće radove…

Što se tiče pauze na kanalu, nakon moje YT demonetizacije ja sam napravio tromjesečnu pauzu.
Osim toga promjenio sam i niche kanala jel ovo prethodno je bilo više neodrživo.
Mislio sam da će kanal imati neku snagu progurati nove videe međutim da skratim, YT algoritam me zakucao do dna i ubio kanal, videi više nemaju gotovo nikakav doseg. Tako da ako uzimaš pauze, uzimaj max 7 dana jel će te u protivnom algoritam kazniti… (tako se priča…) :astonished:

AdorableImaginativeArcticfox-size_restricted

2 Likeova

A vuce zar mislis da je nick bezveze uz sliku :joy::joy::joy::beer::beer::beer:

1 Like

Imali smo vec slicnu temu.

Tipicno zasicenje. Svima se desilo, ako nije onda hoce a ako se ne desi onda ste bas mentalno jaki. Kao i svaki posao, koliko god da ga volis, dosadice kad tad.

1 Like

Nešto što voliš raditi ne može dosaditi, ali kao i sve ne treba pretjerivati, u svemu covjek treba biti umjeren…
Cuj molim te 20h dnevno… sto je previse previse je :roll_eyes:

2 Likeova

@Semolina, svaka cast na trudu. Drzati takav tempo 3 godine nije mala stvar. Poceo sam nes snimati i jako mi puno vremena oduzima, a posto imam malo djete i baba mi pizdi. Al opet stani na kocnicu i odmori. Imao sam jedan USA kanal gdje sam pri kraju svakih 2 tjedna izbacio video i nisam imao nikakvih problema, dapace sve je islo prema gore dok nisam izgubio monetizaciju radi glupih pravila. Neki dan sam ga se sjetio i vidim da ima duplo vise subova i pregleda. Tako da sam ga pustio da se safta, ko zna mozda jednog dana popuste pa mi vrate na staro.
Ako zivis od tog kanala, svakako smanji al nemoj radit velike stanke grehota je :slight_smile:
Ili je mozda doslo vrijeme da nekog zaposlis ? :slight_smile:

2 Likeova

He he
zanimljiva diskusija.
Radim i ja dosta al ima dana kada skoro nista ne radim.
Nekada ne izbacim novi video vise od 20 dana.
Za sada nisam primetio da ima uticaja na algoritam.
No primetio sam da se zaglupljujem radeci na racunaru.
Vise se ne umem saliti sa drugarima i nemam teme sa njima.

1 Like