Što se igra na Steamu? VR netko?

Dakle ima tu kakvih povremenih igrača , što se igra ako se igra kao “razbibriga” itd. ?
Isto ako netko je isprobao nešto novo od ovih VR igara, kuda to ide, koji hardwer imate itd?

VR? Sta je to?

Virtual Reality ili ti ga virtuelna realnost :smiley:

pa koja je to igra, daj neki primjer

Nije to jedna igra :smiley:
Najlakse cu ti ovako objasniti. Isto kao sto imas 3D i igre koje podrzavaju 3D imas i VR i igre koje ga podrzavaju. U principu stavis te cvikse pomjeras glavu lijevo desno gore dole i na taj nacin vrsis interakciju sa karakterom u igri. Mislim da ga minecraft podrzava. (Molim te nemkj me pitati sta je minecraft ahahhaha :stuck_out_tongue: )

Znam sto je minecraft, ali nije mi jasno sta to ljudi igraju, koja je svrha toga? Neznam koji je uzitak u toj igri. Pogledao sam na youtube da vidim sto to je, kad ono bezveze ili evo ako netko igra minecraft neka nam tu proba prodat igru…

Nije losa igra ko igra jos od beta verzija :stuck_out_tongue:
Inace par zanimljivih cinjenica, covjek koji je stvorio igru Markus Persson aka Notch je istu napravio za oko 3 sedmice. Tacnije prvu verziju. Kasnije ju je doradjivao i izbacivao nove verzije. Da bi prije izvjesnog vremena prodao citavu kompaniju za, pazi sad, 3 milijarde dolara! Moze se tu neke inspiracije pronaci, zar ne :smiley: ? Ali ono sto je za mene jos interesantnije su njegovi Twitt-ovi prema kojima je jako nesrecan i neraspolozen, bez obzira sto je “tezak” 3 milijarde. Novac ipak ne kupuje srecu, nemojte to zaboraviti webmajstori (: !

1 Like

http://store.steampowered.com/search/?term=#sort_by=_ASC&vrsupport=101%2C102&page=1

VR :smile: - fancy naziv za head mount display, obican ekran sa senzorima pokreta. Prave ih vec jedno 25 godina minimum. Secam se pre desetak godina uz neku seriju NVIDIA kartica se delile u obliku malo većih naočara , mozda i 15 godina, mislim negde posle Vodooo FX generacije kartica.

Takođe pre jedno 20 godina HMD je bio u obliku kacige u jednoj igraonici u mom gradu. Nesto ovako - https://www.google.com/search?q=Forte+VFX-1&biw=1360&bih=642&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj9rdaT97HMAhUCEJoKHecfC8UQ_AUIBygB ovo je model iz 1994

smesno, sta radi marketing

Pa da, meni nijedna igra s steam liste ne izgleda zanimljivo.

Ni ovaj minecraft mi nije jasan. Koja je poanta igre?

P.S. da se razumijemo igrao sam ja dosta igra u zivotu, no sad kak sam ostario tesko mi je prodati neku giru kada vidim da nema smisla.

I u svakoj igri pronadjem neki razlog zasto mi se ne svidja.

Ne igram VR zato sto mi iskreno deluju bezveze i skroz nezanimljive. Igram dotu 2 najvise…

I ja sam igrao DOTU 2, Ali kao sto sam napisao, neigram vise jer sam solo igrac, nemam ja vremena s nekim tamo timovima vjezbati neke tamo poteze. Ja sma igrao solo, a igranje solo je bezveze. Pogotovo taj njihov engine za solo matchmaking.

To sto je bilo dostupno pred 20 godina veze nam s ovime danas, tehnologija je konacno dovoljno napredovala da se VR moze izvesti da to ima smisla. Pretpostavljam da nisi imao prilike probati jedan od novijih VR uredjaja, vjeruj mi da je osjecaj fenomenalan. VR je definitivno buducnost igranja jer nudi puno vecu imerziju u igru kojoj se cisto gledanje u ekran ne moze niti pribliziti. Marketing nema veze s tim.

Koga zanima VR, biti ce ove godine u 11. mjesecu na zagrebackom infogameru za probati pa odite pogledati, vjerujte mi da se isplati.

1 Like

Igrao sam prije Minecraft i igra je odlicna, pogotovo ako imas drustvo s kojim ju mozes igrati. Zahtjeva odredjenu dozu kreativnosti i interes za nekakvo stvaralastvo, a kada se malo dublje udje u igru mogu se stvarno predivne stvari napraviti (npr. https://www.youtube.com/watch?v=LGkkyKZVzug).

da gledao sam ja YouTibe i neznam meni je to bezveze. Valjda nemam interes za stvaralastvo, a i moje drustvo vise visi po krcmama nego igra igrice.

Drustvo ne mora biti tvoja generacija :wink:

Ali nebitno, ne svidja se sve svakome, samo sam htio reci da igra ima svojih drazi.

Nisam ima prilike da vidim kako to sada izgleda, samo mi je onako iz prve ruke delovalo isto samo sa naravno sa naprednijim komponentama, boljim ekranom , sočivima, senzorima…naravno boljom grafikom i vizuelnim efektima…
ne znam po nekom mom skromnom mišljenju da bi nešto nosilo naziv VR ili virutelna realnost potrebno je da vam “okupira” i druga čula osim audio-vizuelnog ugođaja.

U svakom slučaju malo ću potražiti i progugalti kako to sada izgleda jer ne verujem da ću negde imati prilike da pogledam ili probam.

Instalirao steam, napravio acc, rek’o kupit cu nesto i igrat malo, al sam onda shvatio da me to uopste ne interesuje, i da je za mene to bacanje vremena :smile: Prije sam igrao CS 1.6, dok je jos bio popularan, ali i tu sam brzo ohladio.

Vise volim otici vani, baciti partiju tenisa, mada to je stvar ukusa.

Da, s godinama to dodje. Ja sam igrao jako puno. Davne neznam koje dok je bila igrica Alien vs Predator. Imao sam cheat mode i bio sam u top 10 igraca Hall of fame. U biti ovi koji su bili ispred mene su imali bolje cheat modove. Vec onda sam mogao shvatiti da je igranje multiplayer u biti varanje.

Pa sam onda igrao jos jednu pucacinu, neznam joj sad ime, i tamo sam imao cheat mode i jednostavno sam ih rasturao. No tamo me onaj punkbuster banao.

Zadnje sto sma igrao je American Army i igrao sam samo jednu te istu mapu godinama i samo na toj mapi sam bio na razini cheatera (no nisam cheatao), na drugim mapama sam bio najlosiji moguce.

Igrao sam DOTU, no u Doti te system zahebava, pa ili ubijes protivnika ili on ubije tebe, rijetko kad se desi da je igra onak taman.

Dugo nisam igrao modza su se stvari promjenile.

Offline igre sam igrao samo strategije. Zadnje sto sam probao je Master of Orion ovaj novi, ali brzo sam odustao, dobra je igra izgleda sve, samo vec znadem kako to sve ide i kako to sve funkcionira, nista novo, nista zanimljivo.

Eto vidite da sam dosta igrao. A ipak mi se ne igra, pogotovo ne neke bedastoce tipa ovaj VR sto sam pogledao na steamu pa to mi dodje ko za malu djecu.

Sada sam malo pogledao ovo - https://www.youtube.com/watch?v=Qsna1ChGt0E
ipak je to na malo višem nivou nego što sam mislio, nije tako loše za zajebanciju… :smile: