Što vozite / čime se vozite?

Je l’ to oklop.me toliko jak hosting pa se i TT kupuje :stuck_out_tongue:

Verovatno fino napreduje Oklop hosting :slight_smile: Uglavnom uz hosting ide zarada i od izrade sajtova, održavanja istih, pa kasnije SEO i reklamiranje i nakupi se dosta para :slight_smile: Ono što sam primetio je da puno nas koji radimo u hosting struci voli automobile. :slight_smile:

Ako ste u tom poslu onda sigurno znate da od hostinga nema srece :slight_smile:

te felge su top svidjaju mi se masu

Ima, ali ne isključivo od hostinga mora još mnogo stvari pored hostinga da se radi da bi to funkcionisalo… Od grafičkog i web dizajna, pa sve do marketinga mora da se radi pored hostinga da bi se uzele neke pristojne pare :slight_smile:
Mada, nikome ne preporučujem da mu hosting bude prioritet, isključivo hobi bar dok se ne sakupi puno klijenata :slight_smile:

Od 90% njih samo jednu godinu plate i odustanu. Da bi zadovoljio sve te usluge koje si nabrojao treba da visis 24h da naucis nesto novo sto se tice i web dizajna, a i grafickog, marketinga itd. Vise ces para zaradit eto sredis tu mecku malo prodas tipa 500 do 1000e vise i znas da si toliko u plus a ovamo jedan mjesec si dobar sledeca dva si u minus :slight_smile:

Generalno samo hosting paket ne pamtim kada sam prodao, sve ide na foru sajt+hosting+domen… I uglavnom, kada se krećeš u društvu ljudi koji su u fazonu:„Samo ti radi šta treba i javi koliko šta košta samo da radi” ne možeš tek tako biti u minusu :slight_smile:
Inače, drugačiji Mercedesi su za prodaju, ovo je za čuvanje, pošto nije baš standardna e klasa, iako je motor dizel, na autu je kompletno vešanje rađeno u H&R-u čim je auto isporučen iz fabrike, a zatim je Hella radila stop svetla u boji auta, a i kompletni dodaci vešanju su farbani u boju auta :slight_smile: Slupani Mercedesi su dobri za preprodaju, uglavnom ima puno delova pa se to budži i prodaje :slight_smile:

Ford Fiesta 2004 , 1.4 Benz troši oko 5,5 na otvorenom, gradska povuce oko 8 i jace, ustvari kako stisnes tako i ide, no prava bebica od auta…

Opel Astra 2002. 1.6 benzinac

trenutno se vozim na posao S1 smjer Stuttgart i s posla S1 smjer Böblingen. :smile:

Ma nemoj! Preselio si se - trajno, samo privremeno?

Kako mi se za sada cini trajno. :smile:

A što reći…zadnji neka ugasi svijetlo.
:smiley:
:cry:

4 Likeova

Hadje podijeli par riječi ako te je volja – kako ti se otvorio posao, kako si se odlučio za taj iskorak?

2 Likeova

Pa u biti nema se tu sta puno pricati. Dopizdilo mi je biti u drzavi u kojoj ne vidis perspektivu za svoju djecu, a da ne pricam da perspektive za nas “mlade” uopce nema. I onda protivno mojim uvjerenjima i svemu o cemu samm pricao sam poceo razmisljati o tome da probam ponovo otici za Njemacku. Ideja se kuhala par mjeseci u glavi. Onda sam poceo malo gledati ponudu poslova na netu i tako dan za danom zelja za odlaskom je bila sve veca.

Nakon par tjedana sam ugledao jedan oglas za koji sam imao osjecaj da je tocno za mene i poslao sam zivotopis i zamolbu na mail. Nakon tjedan dana sam nazvao covjeka i pitao ga kako stoje stvari i on mi je odgovorio da se javim kada dodjem u Njemacku. To sam i napravio.

Imao sam onda razgovor i nakon 2 i pol tjedna prvi probni dan, nakon dva dana odluka je pala da ce me zaposliti i eto sad cekam radnu dozvolu s obzirom da nemam fakultet zavrsen. To ti je ukratko to. Sad radim na tome da u 1. mjesecu dodju i zena i djeca.

Od svega mi je najteze pala ta razdvojenost od zene i djece. Moram reci da je sto se posla tice relativno lako, ali naci stan je jebena katastrofa. Prvo zato sto ih nema, drugo zato sto su uzasno skupi, trece zato sto moras platiti kauciju, a cetvrto zato sto sad 95% stanova ide preko agencija za nekretnine i uzasno su skupi, obicno je to u visini 2 mj najamnine + 19% PDVa. Tako da te useljenje u stan kosta nekih 3-4k eura.

Eto, ako imate pitanja pucajte.

1 Like

Što voziš / čime se voziš?

Zajbvm… pa šta radiš, kakav si posao našao?

Web developer u jednoj maloj firmici.

Kako bi ocijenio očekivano povećanje standarda? Odnosi nisu linerani, jer je struktura troškova drugačija, ali odokativno, kada se sve poplaća, imaš li osjećaj za povećanje standarda?

I u kojoj mjeri je bitno tečno poznavanje njemačkoj jezika, odn. poznavanje uopće?

Moze li neko da mi objasnio kako se salje PM na ovom forumu ?

Hvala