Stories s vaše FB page ne prikazuju se u News Feedu

Pozdrav svima, odlucio sam da se javim i da sa vama podijelim moj problem, mozda se nekom i od vas desavalo ili neko zna neki odgovor zbog cega. Naime, imam dvije stranize vezano za zivotinje, imaju otprolike oko 50 k ljudi. Prije par dana sam dobio notifikaciju :

Stories from your Page are not being shown in News Feed. This could be due to activities from your Page that don’t comply with Facebook’s policies. This limit is temporary and expires Petak, 8. Novembar 2019. u 11:25."

Nakon sto mi je istekla prva restrikcija koja je bila do danas, objavim dvije fotografije i bum opet. Uglavnom samo na njima objavljujem fotografije zivotinja, svaka objava ima jako puno engagmenta i sadrzaj je normalan. Pokusao sam da apelujem ali samo dobim automatski odgovor.

Dali si ikada stavio na stranicu video ili fotku koja krši intelektualno vlasništvo?

1 Like

Na ovoj jednoj stranici sam prekrsio: Page Quality Your Page has a violation * Facebook Community Standards and Policies Intellectual Property Notified 14. Februar 2019. to je bio neki video kojeg sam objavio u 2017 godini. Druga stranica je pa uredu: Page Quality Your Page has no violations.

ako si admin na obje stranice, onda bi to moglo lako biti problem. Sad počinju zabrane političkih reklama, a onda i “na hladno pušu” pa unaprijed maknu doseg na stranicama sa kojim su imali prijave

Mnogi od nas imaju isti problem:

Ukratko, Facebook je pomahnitao i bojim se da tu nema pomoći.

Kod mene tako bilo sa jednom stranicom. Prođe taj period dok su bile “restrikcije” i onda šta god objavim opet isto, 7 dana doseg objava 0… Sad nakon nekog vremena radi normalno sa slikama, linkove tek trebam probati. Ja bih rekao da je to neki bug jer nakon onog testiranja sa explore feed-om se svašta nešto dešavalo.

Mada i dalje radim sa FB, zbog takvih stvari sam prestao ulagati, pa dok ide nek ide…

Kod mene nije bilo nikakvih obavestenja niti sam krsio bilo kakva pravila, isto mi se desava kao kod tebe.