Stranica puno bolje rangirana na Google nego na Yahoo. Zašto?

Imam par stranica i pokušavam koliko mogu da ih što bolje pozicioniram na tražilicama. E sad jedna od mojih stranica (na Hrvatskom) je ovako pozicionirana na kljucnu rijec:

Google - pozicija 4
Yahoo - pozicija 95
Bing - pozicija 98

Istina da sve što sam do sad radio je iz skripti koje se ticu Google-a (znaci SEO za Google).

Sad me zanima postoji li nešto cime bi mogao da poboljšam svoju poziciju i na ostalim tražilicama. Bilo bi mi ok da je razlika par mjesta al nije mi jasno da sam na Google u prvih 10, a na Yahoo jedva u prvih 100.

Thx

Zavisi, ajmo rec, iako ne znam pa pisem napamet, a ti potvrdi pitanje: je li na google.hr #4? ili na google.com?

Jer, ako je to na google.com onda nema smisla, ali ako je na google.hr, interesantno je sto sam ja naucio je da yahoo i bing pozicije prate google.com pozicije za sajtove, ali i obrnuto.

Koja ti je google.com a koja google.hr pozicija?

E pa sad se prebaci na čitanje SEO for Yahoo i SEO for Bing.

I ti se brineš radi toga, pa google je 95% tražilica.
Radije se pobrini da onu poziciju 4 podigneš na 3, nego da onu 95 podigneš na 1!

Potpisujem Šimin post. Ako ti je stranica za HR i okolicu, zanemari Yahoo i posveti se Googleu.

Ne znam stvarno kako ništa u rangiranju na Yahoou, ali valjda su iste one bitne značajke: relevatnan sadržaj, redoviti update, dobri backlinkovi, itd.

Problem je što Yahoo pokazuje stranice iz cijelog svijeta, a ti ipak gledaš na google.HR.
Probaj na Yahoo u opcijama uključiti da ti pokazuje samo str iz HR. Doduše, ne znam tko to uopće koristi, ako već koristi Yahoo.
Ponavljam, samo nagađam…

Rezultat je sa Google.com ne sa .hr za to mi malo i cudno nisam mislio da je nešto bitna razlika u SEO za Google i Yahoo.

Svejedno thx na savjetima :wink:

[quote=“sime_zd”]I ti se brineš radi toga, pa google je 95% tražilica.
Radije se pobrini da onu poziciju 4 podigneš na 3, nego da onu 95 podigneš na 1![/quote]

to sam mu upravo ja htio rec

Nekoliko podataka za razmišljanje:

Prema Statcounteru, u Hrvatskoj je u zadnjih godinu dana korištenje tražilica:
98,46% Google
0,88% Bing
0,46% Yahoo!
0,14% Ask
0,06% ostalo

Yahoo! je “Powered by Bing”.

Nisam puno proučavao SEO razlike, ali čini se da je glavna razlika što je Yahooom lakše manipulirati, varati ga i spamati. A to te, naravno ruši na Googleu.

Ako te zanima što su zaključili pametniji od mene:
http://www.google.hr/search?q=seo+google+bing
ili
http://search.yahoo.com/search?p=seo+google+bing

do nedavno sam imao isti problem…jasno…kao sto kazu kolege…ako nisi dobro pozicioniran na yahoo-u----gubis oko 2% posjeta…
Kako sam “napumpao” web za yahoo trazilicu?
Postavljanjem linkova na direktorije i webove koje yahoo “gotivi”…i to je to…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja