Stranica u top 1000 po Alexa.com

Pozdrav,

imam stranicu koja je po Alexi u top 1000. Ima svega stotinjak posjeta na dan - na njoj sam testirao neke stvari…skripte…jedna od njih je i dizanje alexa ranka.

Zanima me može li se i kako monetizirati takva stranica?
Nude mi nekakve video oglase i google ad premium, ali od toga ništa jer bi bilo svega par klikova na dan.

LP

Misliš top milion?

Toliko o pouzdanosti alexe koju su neki dizali u postovima prije.

1 Like

“ali od toga ništa jer bi bilo svega par klikova na dan.”

pa logicno da nema kad nemas posjete…Stotinjak je 0, a to sto si prevario glupavi Alexa ti nece donijeti novce.

Pitaj ove s affiliate stranicama koliko je stotinjak posjeta.

Ja i dalje mislim da je alexa vrh, ne govorim o pouzdanosti da su besprekorni. Zajebu ljudi i gugl pa je najbolji

Bravo, vrh je jer broji samo sajtove koji imanju njihov tracker, za alexu je čulo manje od 1% ljudi, za razliku od gugla kojeg koristi milijarda ljudi i valjda svi znaju za njega. Alexa nije relaventan po ničemu, nikada i nije bilo, čisto iz načina na koji generira listu

Ma i ja ne mogu bez Alexe, to je jedini tool za koji znam da mjeri posjete svim stranicama na internetu, kako tako, pa možeš imati neku predodžbu o webu o kojem ne znaš ništa, otprilike procijeniti ima li posjeta ili ih nema. Ali ako bi gledao Alexu i pokušao usporediti neke webove koji su unutar 0 do 10k posjeta dnevno, možeš lako dobiti to da onome sa 0 prikaže da ima 10 k dnevno i obrnuto.

1 Like

Ti volis da se nadmudrujes po diskusijama sto i nije lose. Kad se veli npr. Promasi i Mesi penal to ne znaci da se on poredi sa nekim prosjecnim igracem o kome se vodi prica jer je fulao penal vec da se desava i najboljim (osjecam se glupo jer sam morao ovako plasticno da ti objasnim).

Ja nikad nisam rekao da je alexa dobar da se procjeni dal sajt ima 5k pregleda ili 15k. Ko ce i kako koristit i dal ce koristit alexu njegova stvar. Ja mislim da similarweb uzima podatke od alexe, ostavljam mogucnost da grijesim.

Čuj, bez eksplicitnog trackera je nemoguće znat te brojeve, to su sve aproksimacije koje ovise o nekim faktorime koje možeš fejkat, i zato je to nepouzdano kolko može bit.

Ako možeš objasnit po kojoj metodologiji alexa zna koji sajt je koliko posjećen bio bih zahvalan

Ja ne znam po kojem principu radi similiarweb ali znam da kada sam imao prije placenu verziju da su podaci bili relativno tacni. Tipa ako moj sajt je imao 800k posjeta oni prikazu 650k ili milion ali su relativno tacni. Isto tako znam da je nedavno jedan sajt objavio za reklamu da ima 14 miliona posjeta mjesecno, na similiarwebu prikazuje nekih 12 mil, tako da se ne moze odrediti tacan broj posjeta bez pristupa nekog trackera ali relativno sigurno mogu i to sam se uvjerio u milion slucajeva. Samo je malo kvaka sto im je mjesecna pretplata relativno skupa i kosta par stotina dolara na mjesecnom nivou i to je razlog sto sam ga imao samo par mjeseci. Ali ako neko ima agenciju neku ovo je obavezan alat.

I izvori posjeta su relativno bili tacni. To je super fazon jer je meni pomoglo nekoliko puta za nekog klijenta, jer kada treba neki marketing, ja sam uzeo i analizirao njegov sajt kroz similiarweb i odmah si u plusu, korak ispred njega. onda mu se javim imas otprilike toliko posjeta iz tih i tih izvora i ono sto bih ja uradio na tvom mjestu je da bi se npr vise fokusirao na drustvene mreze ili seo, povecao broj clanaka na blogu, ulozio vise u placeno oglasavanje itd. I

30 posto odgovora je bilo kako ti znas koliko ja imam posjeta, jesi li mi hakirao sajt? i onda kad mu objasnis sve vidi da vladas materijom i mnogo lakse dobijes klijenta.

Sustina svega je da je mnogo rasprave oko besmislica fali im ovo fali ono i ako hoces traziti manu, naci ces je u svemu, ali sve te alate treba koristiti u pozitivne svrhe.

My 2 cents.

5 Likeova

Ajde procitaj samo zadnji pasus bigtruckovog posta. To je sustina koju sam i ja zelio reci. I meni alexa radi posao, a i dalje mislim da similar web uzima podatke sa alexe.

Dobar post, like

Ne. 950 + -