Stranice se ne mogu otvoriti na poslovnim računalima s blokadom za igre i slične sadr

Pozdrav,
evo me nakon dužeg vremena s “pomalo čudnim” problemom.
Navodno mi se dvije stranice ne mogu otvoriti u poslovnicama PBZ-a (stranice kao takve nemaju veze s PBZ-om), zbog blokade za stranice s igricama i sličnim sadržajem (Facebook, Twitter, …).
Navodno antivirus !!?? izbacuje upozorenje da se radi o stranicama s “game” sadržajem i da su takve stranice zabranjene.
Stranice su rađene u Joomla 3.1 CMS-u, a evo i linkova:
Bloo suite, Split, Croatia
Apartment Akvarel, Split, Croatia

Pomagajte !!!

Ovo “antivirus” se sigurno odnosi na internu blokadu u poduzeću kojom se radnike spriječava da se igraju za radnog vremena.

Zašto bi navedene stranice bile blokirane po osnovi da imaju igrice u sadržaju…? Meni ovako pada na pamet da su hostane na serveru na kojem su hostane i neke stranice koje stvarno imaju sadržaj koji se blokira, a sam interni sustav banke je postavljen na malo paranoične postavke, pa izbacuje cijelu IP adresu.

Probaj s reverse IP lookupom provjeriti što je još ugošćeno na istom poslužitelju:

Zahvaljujem na brzom odgovoru, izbacilo mi je listu od preko 100 linkova. Predpostavljam da neke od njih imaju “game” sadržaj. Ako ima kakvo rješenje osim preseljenja hostinga bilo bi super.

Pa, nije sigurno da je to stvarno problem. Ali ako si zadovoljan sa svojim hosting providerom, možeš ga možda kontaktirati, opisati problem, i zamoliti da preseli tvoj web na neki od svojih servera gdje nema gaming sadržaja. Ili makar čuti njihovo mišljenje.

Izgleda da je stvarno problem u hostingu, javim se ako se problem riješi.

To je prije bi rekao Proxy i crna lisat sajtova. Ako mi kaze koju tocno poruku izbaci kad otvore tvoju stranu mogao bi ti reci vise. Sumnjam da AV ima ikakve veze sa time.

[attachment=1]photo.jpg[/attachment]

Nadam se da se attach vidi, ovo je greška koju antivirus izbacuje.

uf ne vidim bas nis, osim da je McAfee.

[attachment=1]photo.jpg[/attachment]

Evo crop i sharpen

Kao sto rekoh, proxy ili ti web gateway.
Reci mi; url koji blokira nisu url iz tvog prvog posta, ovo je sa otkupom auta?
E sad ja bih rekao da je admin jednostavno zabranio odredjene rjeci i blokira sve domene u kojima se te rijeci nalaze.
Ili je stvarno cjela domena na crnoj listi.
Mislim da ipak promjenom hosta neces nista postici.
To sta te baca u kategoriju igrica je samo možda slucajnost, zavisi kako je admin kreirao te rules. (postoje neki standard nazivi tih rules recimo game, marture etc. nema AUTI, pa je jednostavno uzeo prvi ponuđeni naziv za rules)…
Mozda postoji i rules da uopce ne pokazuje neke TLD (kod nas recimo blokira sve .ru)Teško je to proniknuti jer ti admini kriju takve stvari ko zmija noge…

Ove tri stranice koriste isti hosting:
Bloo suite, Split, Croatia
Apartment Akvarel, Split, Croatia
Otkup automobila isplata odmah po viđenju
i ni jedna ne radi, a
Studio Megagraf, foto i grafičke usluge
koristi drugi hosting i sve je u redu.
Sve četri stranice su moj dizajn (custom joomla 3.1) tako da ne bi trebalo biti do koda.
Kako su stranice potpuno nove (sve su napravljene u zadnjih 2 miseca) nisu stigle biti banirane.

Ove tri stranice koriste isti hosting:
Bloo suite, Split, Croatia
Apartment Akvarel, Split, Croatia
Otkup automobila isplata odmah po viđenju
i ni jedna ne radi, a
Studio Megagraf, foto i grafičke usluge
koristi drugi hosting i sve je u redu.
Sve četri stranice su moj dizajn (custom joomla 3.1) tako da ne bi trebalo biti do koda.
Kako su stranice potpuno nove (sve su napravljene u zadnjih 2 miseca) nisu stigle biti banirane.