Strašno!

U zadnjih par dana pratim sve što zbiva sa svim tim prosvjedima i skužio sam da ima ono miljon ljudi koji kuže spiku a kad dođe do prosvjeda skupi se 500 ljudi!
Ne mislim da bi se masovnim prosvjedima nešto dalo promijeti ali bi se bar izrazilo neko usrano mišljenje o svom tom sranju tu oko nas. Masa ljudi lupka po tipkovnici i to ja najdalje što su spremni otići po pitanju relaksiranosti u našoj nam lijepoj.

Ne kužim,kao da svi očekuju da netko drugi sve odradi za njih. Da li je sam sustav posložen tako da se pojedinca uvjeri da on ništa ne može učiniti pa je stoga bolje da ništa i ne pokušava?

Isto tako vidim masa ljudi pljuje po onom Pernaru a dečko je bar odlučio pokrenuti se i pokušati nešto napraviti. Ako netko smatra da to može bolje pa nek’ izvoli!
Zar nije upravo to demokracija?

Strašno i prestrašno! Sad ozbiljno razmišljam pod stare dane gibat odavde! I to ozbiljno.

Ja na to gledam kao na stvar mentaliteta, pogotovo ovo sto puno ljudi pljuje po tom Pernaru…

Hrvati su uvijek bolje djelovali kad su bili po “tudom vlascu” :), to je cinjenica.

A jesi ti išao tamo?

Da sam iz Zagreba išao bi. Ako budu kod mene sigurno sam tamo. Zbog posla nije mi jednostavno samo zbog toga ići u Zagreb.

Moje je mišljenje da se prosvjedima neće ništa dogoditi.
OK, Jaca & Co. će dobiti poruku da ne rade dobro i šta sad? Ništa. Kao da ne znaju da smo u drekecu.

Hoće li bolje raditi? Neće. Hoće li se maknuti i pustiti nekog drugog da proba bolje? Neće.
Ako i kada dođe do smjene vlasti, hoće li novi raditi bolje?
NEĆE jer ne mogu bolje.
I SDP podržava EU kao neku svetu kravu, a EU nije rješenje HR problema.

Kao što i Nikola kaže, treba nam 3rd party rješenje, a to bi mogao biti MMF koji će nas ili sj*bat do kraja ili izvest na pravi put.

[quote=“trnac”]Moje je mišljenje da se prosvjedima neće ništa dogoditi.
OK, Jaca & Co. će dobiti poruku da ne rade dobro i šta sad? Ništa. Kao da ne znaju da smo u drekecu.

Hoće li bolje raditi? Neće. Hoće li se maknuti i pustiti nekog drugog da proba bolje? Neće.
Ako i kada dođe do smjene vlasti, hoće li novi raditi bolje?
NEĆE jer ne mogu bolje.
I SDP podržava EU kao neku svetu kravu, a EU nije rješenje HR problema.

Kao što i Nikola kaže, treba nam 3rd party rješenje, a to bi mogao biti MMF koji će nas ili sj*bat do kraja ili izvest na pravi put.[/quote]

Gle, nije valjda da mi nemamo pameti da se nešto promijeni.
Ovi prosvjedi su meni samo pokazatelj da je masa ljudi spremna samo na kritike po portalima,forumima,fejsu… i to je to!
Ako se slažemo,a to je stav na koji nailazim svugdje gdje se raspravlja o ovim stvarima,da nema tu velike razlike između HDZ-a i SDP-a što nam onda treba?
Logičan je zaključak da nam treba netko novi i nešto novo i tu ja vidim problem. Ja iz svega toga isčitavam da novi ljudi nisu spremni da išta poduzmu pa smo osuđeni ne na izbor manjeg zla već izbor istoga samo sa drugim facama.

[quote=“iggysick”]Gle, nije valjda da mi nemamo pamti da se nešto promijeni.
Ovi prosvjedi su meni samo pokazatelj da je masa ljudi spremna samo na kritike po portalima,forumima,fejsu… i to je to!
Ako se slažemo,a to je stav na koji nailazim svugdje gdje se raspravlja o ovim stvarima,da nema tu velike razlike između HDZ-a i SDP-a što nam onda treba?
Logičan je zaključak da nam treba netko novi i nešto novo i tu ja vidim problem. Ja iz svega toga isčitavam da novi ljudi nisu spremni da išta poduzmu pa smo osuđeni ne na izbor manjeg zla već izbor istoga samo sa drugim facama.[/quote]

Imamo pameti ali …
Treba jedan veliki nož koji će početi rezati.
Treba rezati administraciju, državne firme koje cicaju novce, povlaštene mirovine, “braniteljske” mirovine (uoči navodnike).
Odkud Jaci popularnost? Pa ona je kumovala tisućama “braniteljskih” mirovina. Ona je rodiljama davala naknade kakvih nigdje nema.
Koliko ima lažnjaka u mirovini, koliko ima lažnjaka koji dobijaju neku od mirovina, koliko ima političara koji dobijaju mrkli mrak mirovinu, koliko ima administracije koja dobija sasvim pristojne plaće za ono što rade, koliko ima suvišne administracije…
Muka mi je od nabrajanja.

A nitko ne proizvodi. Par onih firmi koje nešto proizvode vidiš svaki dan na telki.
Brodogradnja!!! Kad čujem tu riječ sila mi je…
Koliko je bilo inputa u brodogradnju mogli su i svemirski brod napraviti.

A krema kriminala je u Saboru. Tamo ćeš teško naći nekoga tko nije zavukao ruku u pekmez.

Nema in house rješenja. Ako ga i ima, ja ga na žalost ne vidim bez dosta krvi.

Eto vidiš da ima rješenja!
Problem je u političarima kojima je jedini i isključivi cilj da što duže ostanu na vlasti a to čine tako da jednostavno kupuju birače na ovaj ili onaj način.
A dovoljno je da dođe netko i veli: ja ću odraditi 4 godine i srediti stvari kako bi trebale biti i baš me briga ako mi ne date novi mandat!
Po svim tim silnim milijunima što se razbacuju naokolo svakome je jasno da nismo tako siromašni kakvim se volimo prikazivati i stoga me još više čudi ta strahovita nesposobnost svih dosadašnjih vlasti ne da promjene nešto već da uopće počnu sa promjenama.

Prvu stvar koju bi uveo, to je kaznena odgovornost političara. Velike kazne i za najmanje radnje gdje su išli na štetu države.
Ukinuti velike plaćurde političarima. Ukinuti pazi ovo, beneficirani staž političarima.
Ukinuti neoprovdano velike mirovine političarima.
Ukinuti sve političarima.
Uvesti financijsko osiguranje političarima kao što imaju razni savjetnici.

E, kada im se sve ukine onda će ostati oni koji se bave politikom jer žele dobrobit zemlji, a ne sebi.

Kada se sve ukine političarima, onda će oni imati obraza rezati prava i drugima i nitko neće moći prstom uprijeti i reći “Nama režete, a sebi ste ostavili”.

Ovo što sam napisao je čista utopija ostvariva na Sveto nigdarjevo.

Ha nitko ti ne brani da to pretočiš u program i osnuješ stranku. Tomu i služi demokracija.
Da bacim pogled na film pa ću i sam nabaciti par what to do ideja a i ostali bi se mogli uključiti.

Jednog dana kad Hrvatska (ako) uđe u EU, molit će Boga da izađe iz nje!

Uvodni post me podsjetio na Stoku kad su ga pitali što misli o tome svemu pa je posrao vladu, a kad ga je novinarka pitala hoće li doći na prosvjed rekao je da neda 11 kn za parkiranje u centru. :smiley:

@Borg upravo tako, molit ćemo da izađemo iz EU, to je prokleto do bola! A da izađemo iz krize treba pola stvari riješit kak treba… kao prvo trebali bi srediti pdv … na 20% ili max 21%, onda pola idiota u saboru izbacit, jer ne rade k*urca, proizvodit domaće ne uvozit… i jos masu stvari…

[quote=“trnac”]
Koliko je bilo inputa u brodogradnju mogli su i svemirski brod napraviti.[/quote]
:cmok:

[quote=“iggysick”]

Isto tako vidim masa ljudi pljuje po onom Pernaru… [/quote]

Pernara treba podržati. On nas može spasiti.

[i]Kada mi dođemo na vlast Ina, HT, Pliva sve banke, to će sve biti nacionalizirano. I odmah nakon toga otpisani dugovi, znači dvije trećine dugova građana i firmi biće otpisani.

Država će istovremeno radit inflaciju, puštat će nezaduženi novac u opticaj, znači onako ajmo reć da imate para, u ime socijalne pravde…[/i]

[quote=“neki_frajer”]Pernara treba podržati. On nas može spasiti.

[i]Kada mi dođemo na vlast Ina, HT, Pliva sve banke, to će sve biti nacionalizirano. I odmah nakon toga otpisani dugovi, znači dvije trećine dugova građana i firmi biće otpisani.

Država će istovremeno radit inflaciju, puštat će nezaduženi novac u opticaj, znači onako ajmo reć da imate para, u ime socijalne pravde…[/i][/quote]

Pernar ima neke ideje koje velika većina smatra čistom glupošću no ta ista velika većina,a po komentarima vidim da ima puno ljudi koji vide srž problema i znaju rješenje,nije spremna ništa učiniti po tom pitanju.

Opet ponavljam,gotovo da na svim forumima i svugdje gdje se raspravlja postoji konsenzus da je sva ta trenutna politička garnitura bez obzira na stranačku pripadnost totalno nesposobna ili još bolje rečeno nemaju muda bar započeti radikalno mijenjati ovaj nakaradni sustav.

Npr. trnac se dotaknuo brodogradnje. Ispada da naši brodograditelji naprave brod za 100 miliona dolara pa ga onda prodaju za 50! I osnovno školac bi mogao izračunati da bi nam bilo jeftinije te ljude držati doma i davati im neku plaću. Manje bi nas koštali. I to je samo jedan od apsurda u našoj zemlji.

Takvih apsurda ima na stotine i samo rješavanjem njih imali bi polaznu osnovu za dalje.

A da ne govorim o našoj birokraciji i propisima koji posloženi tako da na sve moguće načine koče bilo kakvu poduzetničku ideju. Ne treba biti puno pametan da se vidi kako su to drugi odradili i samo preslikati njihov sistem uz,naravno,vrijeme prilagodbe trenutnom stanju kod nas. Za mene bi ovo bilo prioritet jer jedino ljudi s idejama i poduzetničkim duhom mogu donijeti novi rast a ne nikakvi “veliki projekti” što je u biti samo umjetno kratkoročno smanjenje nezaposlenosti i povećanje bdp-a.

I niko ne spominje pogrešno društveno uređenje?

Ništa ne fali društvenom uređenju već nakaradi od sustava koji su stvorili a to se vidi po tome koliko duboko tonu u glib jer se ovako više ne može.

Crtice nakarade:

http://dalje.com/hr-hrvatska/hdz-ov-zupan-tomislav-tolusic-na-webu-hvalio-sebe-i-djakica-pod-nickom-roks/343206

Ovakve izjave (s iggysickovih linkova) možeš imati samo ako si u svojoj izoliranošću kompletno izgubio dodir sa stvarnošću, što nekako nije ni čudno, obzirom na profile tipova.

Bit će lakše kada kao i ostali ostaneš bez posla.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja