strip_tags samo obrnuto

treba mi nešto sasvim suprotno od strip_tags funkcije

strip_tags blokira ispis slika i sličnih stvari a ispisuje samo slova, e sada meni treba obrnuto da mi ispise sliku a ne slova.

strip_tags mice tagove iz stringa.
Ne može postojati funkcija koja će te iste tagove vratiti na mjesto gdje su bili :slight_smile:
Prilično sam siguran da u biti ni ne trebaš to što tražiš. Ako si se već doveo do potrebe za takvom funkcijom, vjerojatno si već napravio nekoliko pogrešaka. Koncentriraj se na njih :wink:

However, daj malo konkretnije pojasni problem

ako nemaš originalan string -> NEMOGUĆE, to je tako ko da ti upališ doma papire i sad iz pepela želiš natrag papir :)) neće ići

Znači nemogu napraviti da mi iz vjesti samo prikaže sliku

regex

Daj primjer (dio) teksta u kojem se nalazi dio teksta u kojem se nalazi i tekst koji bi trebao prikazati sliku.

ovako mislim na ispis iz baze a ne upis
postavim
$vijest= strip_tags($vijest);

i jednostavno mi ispise cijelu vijest samo bez slike

pa mi je palo na pamet da bi bilo supe kad bi bilo obrnuto
a i vidio sam tako nesto u cms tomato

[quote=“kromaser”]ovako mislim na ispis iz baze a ne upis
postavim
$vijest= strip_tags($vijest);

i jednostavno mi ispise cijelu vijest samo bez slike

pa mi je palo na pamet da bi bilo supe kad bi bilo obrnuto
a i vidio sam tako nesto u cms tomato[/quote]

Nebu išlo…
Ako makne kompletan img tag onda nemaš odkuda dobiti podatak koju sliku treba prikazati…

Pa možeš napraviti sa explode funkcijom da ti kupi sliku. Npr ovako (samo trebaš malo uredit)

Ovo bi trebalo radit ali nisam provjerio. Isto tako html kod sa te stranice možeš skupit sa cURL-om ali ako se ne želiš zamarati sa tim možeš funkciom file get contents npr.

Eto nadam se da sam bio od pomoći ako sam pogodio bit pitanja uopće jer nisam čitao temu nego samo letimično

Mislim da čovjek misli na enkodiranje i dekodiranje, a ne na strip_tags. Pogledaj htmlentities() i html_entity_decode().

naša sam nešto ali mislim da je to malo kompliciranije nego sto sam mislio

http://www.wordle.net

Mozda jednostavno mislis na
$vijest = strip_tags($vijest,’’);

cisto da ponudim opciju, posto ni ti sam ne znas sta hoces, ili jednostavno trazis nemoguce.

ma okani se strip_tags nema to veze sa tim sličan sistem je kod cms tomato

ili ovo košto je na blogu

ispis slike bez obzira kolika je u vijesti ovo na naslovnoj strani

zasto strip_tags(), koristi htmlspecialchars() :smiley:

EDIT:

[quote=“kromaser”]treba mi nešto sasvim suprotno od strip_tags funkcije

strip_tags blokira ispis slika i sličnih stvari a ispisuje samo slova, e sada meni treba obrnuto da mi ispise sliku a ne slova.[/quote]

ne, nego strip_tags kao sto i ime funkcije kaze: briše HTML tagove iz teksta…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja