STRIPE van USA - Kako dobiti i koristiti na balkanu

Pozz ljudi, svi govore kako je stripe najbolji payment sistem a nitko da kaze kako dobiti i koristiti za balkan jer stripe uopšte radi samo za odredjene zemlje. Kada se registrujete na stripe potrebno je da unesete sljedece informacije da bi ste koristili njihov sistem a to su

  • USA bankovni racun
  • EIN/SSN broj
  • USA broj telefona
  • USA adresa

Ne mozete povuci novac na bankovni racun u BiH, ali moze u Srbiju i Hrvatsku

Tako da je to komplikacija dok sve dobijete i registrujete neku adresu u USA ili tako nešto pa sam odlučio to sve preskočiti i pokusati naci drugi sistem za payment za direktno placanje karticama na web stranici.

Ukoliko netko ima da zna pouzdan sistem i da ga koristi slobodno nek napise necu se ja ljutiti :smiley:

Nemojte mi preporucivati Authorize.Net i 2Checkout to su sistemi koji ce vam uzeti vise provizije i naknade nego sto ce te da zaradite vec sam imao lose iskustvo sa njima pogotovo sa 2Checkout gdje vam blokiraju racun zbog gluposti.

UniCredit Bank i Raiffeisen BANK u BiH nude sistem gdje vi mozete ugraditi njihov sistem na svoju web stranicu i vrsiti naplatu karticama i oni uzimaju neku proviziju ali manju i to je uredu, ali problem je sto oni nude to samo za pravna lica a meni je potrebno kao fizicko lice.

Payoneer za US bank acc, EIN samo nazoves i dobijes besplatno, US number rentas za par dolara mjesecno i adresu uzmes po box za nekih 10 dolara mjesecno.

Samo koliko znam Stripe vise ne prihvata dropshiping biznise, nekad je to moglo, ali sada ne.
Tako da ako si bio bio planirao za dropshiping, na zalost nista.

Pa da, imao sam i to u planu pokrenuti

Šta mislite o Authorize.Net kako oni rade za prihvatanje kartica tj. da li je lagan proces bez puno preusmjeravanja.