Stro treba uciniti da mi ASP radi

bok
Ovako…radim u dreamweaveru CS4 i pokusao sam raditi sa primjerima iz w3 schools
ali…ne zeli mi raditi nijedan primjer…
tocno sam sve prepisao i kada sam htio pokrenuti nije nista pokazalo…prepoznaje da je to asp ali nista ne prikazuje…uvijek me pita ako se zelim spojiti na server…ali sam procitao da trebam imati i bazu podataka…pa ako tko moze pomoci…bar nesto uvodno…ili osnove da skuzim…

hvala unaprijed…

Uzmi si besplatnog visual web developera od microsofta pa tamo radi, ne znam od kud ljudima ideja da rade sa dreamweaverom u asp.netu, ali ne liči mi na pametnu

podrzava i dreamweaver asp…recimo na primjer ima ASP JavaScript…jedino sto neznam raditi u njemu…sad kad vec sve radim u dreamweaveru…onda zelim i to preko njega…

Ako misliš u .NET onda ti je bolje da zaboraviš dreamweaver i uđeš u visual studio, pa sve radiš preko njega, puno puno ugodnije. Iskreno ne vidim nigdje nikog da radi asp.net u dreamweaveru, i podrška će ti biti puno lošija

Ali čovjek ti dobro kaže, baci Dreamweaver u virtualno koš za smeće. Za ASP.net koristi Visual Web developer koji je besplatan, a za PHP koristi Aptanu koja je također besplatna. I jedno i drugo razvojno okruženje podržavaju i css, i html i javascript. A to smeće od dreamweaver nemoj više nikad ni pogledati, ako te ozbiljno zanima ovo područje prihvatit ćeš savjete i kasnije biti zahvalan.

E, a sad što se tiće tvog problema kažeš razvijaš stranice u asp, da li imaš instaliran IIS, kažeš da treba baza, da li imaš instaliran MS SQL Server, ako nemaš i ako ne znaš o ćem govorim onda probaj

ovdje:

i ovdje:
http://learn.iis.net/GetStarted

Eto toliko za početak. Ako ne bude nešto jasno pitaj.

imam mysql…iss nemam…ali cu si ga instalirat…
ok hvala vam na pomoci…pokusat cu sa visual-om

nemoj instaliravati ništa osim visual studia, time si sve sredio jednim udarcem…
Instaliraš visual studio i radiš što hoćeš pukneš F5 i to je to debugiranje može početi :slight_smile:

[quote=“Valchy”]imam mysql…iss nemam…ali cu si ga instalirat…
ok hvala vam na pomoci…pokusat cu sa visual-om[/quote]

Hmm, čini mi se nismo se razumijeli, nisam pričao o MySQL serveru koji je uglavnom vezan uz PHP razvoj, već sam pričao o

Microsoftovom SQL Serveru:
http://www.microsoft.com/express/database/

Iako možeš koristiti i MySQL server u razvoju baziranom na ASP.net tehnologiji to nije preporučljivo zbog mnogo nekompatibilnosti kojih ne nedostaje, a kako vidim iz postova da si još početnik ne bih ti poželo da se na samom početku sretneš s velikim problemima koji bi ti mogli zgaditi kompletnu ovu branšu.

Dakle za u buduće, veži ove tehnologije PHP/MySQL, ASP.net/MS SQL Server, ostalo po volji.

mysql sasvim dobro radi sa .net-om. Ja nisam nasao nikakve nekompatibilnosti.

Za uciti asp.net, ljepo na
http://www.asp.net/learn
, kokice u jednu ruku, tastaturu u drugu, i vec nakon par videoa ce ti biti puno jasnije!

Dreaweaver baci ca, osim ako ne radis SAMO html i css, za .NET iskljucivo i jedino Visual Studio 2010 Express (besplatan je)

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja