Stručnjak za štikle

[quote=“adikcija”]Gle, ne znam zašto stalno pitanja oko dokazivanja. Ja ništa ne dokazujem.

Stvar je počela točno tako kao što piše, kao fora, dodao sam “stručnjak za štikle” u potpis maila s linkom na Google (a znaš da je to klikano ko ludo inače) dan nakon godišnjice i zaboravio. Nakon nekog vremena sam uočio značajan broj dolazaka (ponekad bitno viši od broja mailova koje sam poslao - ne ne šaljem mailove na hrpu adresa). Jedino objašnjenje koje sam imao je bilo da je netko forwardirao moj mail na hrpu adresa, tipa “vidi ovaj potpis”.

Uglavnom, stavio sam na ovom forumu (i samo ovdje) link u potpis sa tekstom “stručnjak za štikle” prema google.hr, da vidim hoće li biti sličan efekt. I neočekivano se Google.hr (mada prirodno, kada sam razmislio) pojavio među rezultatima. Em ljudi klikaju, em dođu na sajt. Nisi samo ti, ima dosta takvih. Ima i nešto konverzija u kontakte (za sada).

Uglavnom, svi radimo tako da vidimo što se Googla pa onda to ciljamo. Ali, barem ponekad, čini se da vrijedi i obrnuto. Prvo si prvi za nebitno riječ, a onda od te riječi napraviš fora upit. I CTR i konverzija je super, nevjerojatno, ali je tako.[/quote]

Gle, uopće nije star u dokazivanju, nego o cijeloj priči koju si napravio oko stručnjaka za štikle kao o nekoj ozbiljnoj SEO analizi.

Ne možeš analizirati ponašanje tražilica na osnovu pojma/pojmova koji nitko ne traži.

A sada koliko vidim si napisao “kao fora, dodao sam “stručnjak za štikle” u potpis maila s linkom na Google” i “stavio sam na ovom forumu (i samo ovdje) link u potpis sa tekstom “stručnjak za štikle” prema google.hr”. I onda se čudiš zašto se Google pojavio u Serpu.

Što je tu čudno? Gađao si ga sa anchor tekstom i pojavio se jer nema ama baš nikakve konkurencije za taj pojam osim tvojih postova na gro različitih foruma, twitteru, blogu i sl.

Da li si isto stavio i na “prvi na Googlu” link prema Googlu?

Btw. ja sam došao na sajt jer sam htio vidjeti članak i onda naletio na epopeju o stručnjaku za štikle.

I vjeruj mi od stručnjaka za štikle nečeš napraviti fora upit jer to nitko ne gugla osim tebe i nas ovdje :slight_smile:

Ta obrnuta fora vrijedi za brendove i nove proizvode koji planiraju ali se ne postiže preko searcha nego prvo radiš brandig adwords kampanju da ih natjeraš da traže tvoj željeni pojam kasnije.

Za kraj, nadam se da nema hard feelinga za moje postove ali samo sam ti htio napomenuti da ti je analiza neprimjenjiva u praksi. Ovo ti je kao da si radio anketu na uzorku od 20 ljudi na marketu od 100k.

Cijenjeni kolege,
Ispričavam se, nemam namjeru prekidati ovu jako interesantnu diskusiju o stručnjacima za štikle, ali baš zbog toga;
moram zapitati moderatore zašto ne dobivam e mail obavijest o novim postovima na teme na koje sam pretplaćen? :frowning:

A ovdje jesam, naravno. :slight_smile:
Sad moram stalno klikat’ F5. :slight_smile:

možda sam propustio obavijest o tome? :gubise:

To što je Zekan reko u postu zadnjem -> +1
Neda mi forum quotat nesto je nestasan, pa ne radi.

Jedna možda minorna stvar vezana uz “stručnjak za štikle”

Spajanjem “za štikle” dobije se “zaštikle” što se podudara u prvih 5 slova s vrlo traženim stručnjakom “zaštite”.
Kako je 6. slovo “k” prije slova “t”, tako je i “stručnjak za štikle” pozicioniran prije “stručnjak zaštite…”

:slight_smile:

Najzabavnije je, parafraziram, što je lik zabrijal na svom blogu da “gugl nema pojma” radeći neki case study na pojmu koji em nema smisla, em nema konkurencije zato jer nema smisla i to bez nekog, evidentno, dubljeg razumijevanja koncepta prazne niše i toga kako nepostojeći izraz utječe na leksičku bazu gugla.

Mislim ista stvar se mogla postići i s “škafiščavšnjak”. A vidi, trnac s statusom “web developer” pokaže veći insight od tipa s statusom “seo stručnjak”.

Bez zamjerke, al - znatiželja me izjeda - koji je krajnji cilj testa?

[quote=“Nosf”]Najzabavnije je, parafraziram, što je lik zabrijal na svom blogu da “gugl nema pojma” radeći neki case study na pojmu koji em nema smisla, em nema konkurencije zato jer nema smisla i to bez nekog, evidentno, dubljeg razumijevanja koncepta prazne niše i toga kako nepostojeći izraz utječe na leksičku bazu gugla.

Mislim ista stvar se mogla postići i s “škafiščavšnjak”. A vidi, trnac s statusom “web developer” pokaže veći insight od tipa s statusom “seo stručnjak”.

Bez zamjerke, al - znatiželja me izjeda - koji je krajnji cilj testa?[/quote]

Upravo tako :slight_smile:

A onako po slobodnoj procjeni cilj testa je bio prezentacija SEO stručnjaka.

Danas izgleda svatko može biti SEO stručnjak.

Pa da, napišeš tekst s naslovom “SEO stručnjak” i automatski si prvi za taj upit :wink: Tako i tako nitko to ne gugla.

Ali svi zajedno ste u jednom trenutku skoro shvatili u čemu je poanta, i onda opet zabrijali u krivome smjeru. Možda je cilj testa vidjeti koliko ima naivaca koji će sudjelovati u jednom potpuno besmislenome threadu? Toliko besmislenome da ni flejmanje nema smisla?

Ako topic staviš u forum “Tražilice i optimiziranje”, onda svi ovdje smatramo da se radi o nekakvoj optimizaciji, koliko god besmislena bila.
Ukoliko kažeš da se ne radi o optimizacijia, vrlo rado ćemo ovaj topic smjestiit u odgovarajući forum (čitaj: smeće).

[quote=“adikcija”]Pa da, napišeš tekst s naslovom “SEO stručnjak” i automatski si prvi za taj upit :wink: Tako i tako nitko to ne gugla.

Ali svi zajedno ste u jednom trenutku skoro shvatili u čemu je poanta, i onda opet zabrijali u krivome smjeru. Možda je cilj testa vidjeti koliko ima naivaca koji će sudjelovati u jednom potpuno besmislenome threadu? Toliko besmislenome da ni flejmanje nema smisla?[/quote]

Ja ipak idem na onu prvu opciju.

Da nemaš pojma :slight_smile:

Ali kažem mora da je velika gužva na poslu kada si uspio zaspamati pola interneta i foruma sa svojim bedastoćama.

Doduše možda smo i mi svi ostali glupi, da ni flejmanje nema smisla.

Mislim da bi admini i moderatori trebali biti malo strozi. Covjek dodje na forum napise i obavi neki test i onda mu uletavaju neki likovi s pricom da on nema pojma (predpostavljam jer mu ispod slike pise SEO Strucnjak). Mislim da je vrijeme da se neki momci kazne.

Ja sam vec u prvom postu skuzio o cemu se radi… A i adikcija je objasnio laicki o cemu se rad. onda mu uletavaju likovi s pricom: Nemoze to tako, to je glupa rijec, nema ti to smisla, kakav si ti to samo prozvani strucnjak, ja sam bolji od tebe, dobro! Ja sam SEO strucnjak, ne ti.

A o tome s euopce ne radi u ovom topicu. To sto ej valjda OP negdje na drugom forumu mozda napisao da je on bolji od vas ne znaci da mi ovdje moramo citati da ste vi bolji od njega…

[quote=“dadaas”]Mislim da bi admini i moderatori trebali biti malo strozi. Covjek dodje na forum napise i obavi neki test i onda mu uletavaju neki likovi s pricom da on nema pojma (predpostavljam jer mu ispod slike pise SEO Strucnjak). Mislim da je vrijeme da se neki momci kazne.

Ja sam vec u prvom postu skuzio o cemu se radi… A i adikcija je objasnio laicki o cemu se rad. onda mu uletavaju likovi s pricom: Nemoze to tako, to je glupa rijec, nema ti to smisla, kakav si ti to samo prozvani strucnjak, ja sam bolji od tebe, dobro! Ja sam SEO strucnjak, ne ti.

A o tome s euopce ne radi u ovom topicu. To sto ej valjda OP negdje na drugom forumu mozda napisao da je on bolji od vas ne znaci da mi ovdje moramo citati da ste vi bolji od njega…[/quote]

dadaas,

Da li ti vidiš u bilo kojem postu da je netko sebe nazvao SEO stručnjakom? Ili da se uopće takvim smatra?

Gdje je laički objasnio što radi osim da mu se “misteriozno” pojavio Google u rezultatima i kako sad to?

I inače niko nigdje nije napisao da je bolji od ikoga već se svugdje provlači jedna te ista priča o “misterioznosti” pojave Googla u rezultatima.

Mala napomena nije mu pisalo na slici da je SEO stručnjak već je čovjek doslovno za sebe rekao na svom sajtu: Ja sam SEO stručnjak. Premda ovo mnogi tvrde, zapravo nas ima svega nekoliko u Hrvatskoj koji smo uistinu dobri u ovom poslu.

Svaka čast SEO stručnjacima:)

Briga mene tko je kakvi strucnjak. Na ovom forumu rijetko kad pisem, ali ga citam. Jer se nekad mogu naci zanimljivi postovi, bilo da su on topic ili offtopic. A jedino sto nevolim je kada netko na forumu pokrene temu (obicno su to teme gdje se nesto prodaje, no izgleda da su i teme gdje se mjeri ciji je tata jaci) i onda se krene po njemu pljuvat.

Mene ne muci sto je on napisao na svom forumu, twitteru, facebooku ili bilo gdje, ja citam ovaj forum i muci me kada neka tema ode u krivom smjeru, a ova je otisla u smjeru tko ej bolji strucnjak on ili netko drugi, a to mene ne zanima, a vjerujem i mnoge druge.

Pa, meni je malo teže ovdje procjeniti o čemu bilo tko što piše. A moderator, uostalom, sudjeluje u temi. :slight_smile: Možemo je prebaciti u prikladniji forum, ako treba.

Što se mene tiče, možeš je i obrisati.

[quote=“dadaas”]Briga mene tko je kakvi strucnjak. Na ovom forumu rijetko kad pisem, ali ga citam. Jer se nekad mogu naci zanimljivi postovi, bilo da su on topic ili offtopic. A jedino sto nevolim je kada netko na forumu pokrene temu (obicno su to teme gdje se nesto prodaje, no izgleda da su i teme gdje se mjeri ciji je tata jaci) i onda se krene po njemu pljuvat.

Mene ne muci sto je on napisao na svom forumu, twitteru, facebooku ili bilo gdje, ja citam ovaj forum i muci me kada neka tema ode u krivom smjeru, a ova je otisla u smjeru tko ej bolji strucnjak on ili netko drugi, a to mene ne zanima, a vjerujem i mnoge druge.[/quote]

Tebi i svima koje zanimaju ove teme se iskreno ispričavam što sam isprovocirao neke ljude do ove mjere (premda nisam sudjelovao u raspravi tko je bolji ili tko ima veći). Za razliku od jednog drugog foruma gdje je sve završilo kratko, ovdje i moderatori vole taj tip rasprava. Možda sam na temelju toga krivo prosudio o tome da i ozbiljni ljudi ovo čitaju.

Citaju i ozbiljni ljudi, ne brini, samo nastavi s eksperimentima i djeli znanje besplatno. :wink:

Naravno. :slight_smile:
Svaka pohvala i podrška stručnjaku za štikle. :lula:

može li blogger dobiti poziciju za pojam stručnjak za štikle ?

EEE7 - baš da vidimo :wink:

Trenutno i dalje Adikcija drži prva tri linka, slijede forumi i slike (s Adikcije), a blogger je na dnu prve stranice.

Zanimljivo je kako je u mjesec dana narasao ne samo broj stranica koje spominju stručnjaka za štikle, nego i broj upita.