StumbleUpon Marketing

Pozdrav,
koristi li tko od vas StumbleUpon za promociju web stranice? Kako vam ide, imate li koji savjet za podjeliti?

lp

Radio sam prije puno vise, a u zadnjih 6 mjeseci jedva stizem promovirati clanke na Stumbleuponu. Jedan poznati online marketer je napisao clanak o tome i zakljucak je bio da ako imas $$ ulozi po $20 na Stumbleupon promociju i samo broji rezultate…ako imas budzet i ako ti Stumbleupon radi za tvoju nichu to ti je to…

Baš ću probat, jer vidim da naplaćuju $0.10 po svakom real visitoru kojeg pošalju na tvoju stranicu, a meni je VV (visitor value) $0.16-$0.22. Vidjet ćemo rezultate.

Super, javi mi rezultate (ili napisi ovdje). I ja se planiram pozabaviti time, ali prvo moram “magistrirati” Pinterest jer ispada da je totalno ucinkovit za nichu koja mi treba (healthy living).

Pozz

1 Like

Hoću, javi i ti kako ide s pinterestom. Čuo sam da je on idealan za takve niche!

@mravac

I ja radim healthy niche-u, oces da napravimo neku saradnju?
Imam dobar sajt i dobar fb reach.

1 Like

Jel bi mogli napisati više informacija kako ovo točno funkcionira, malo sam čitao o tome ali nisam baš previše upućen. Znači ako nije problem opisati malo proces promoviranja pod predpostavkom da postoji budžet od $xxx i sajt sa već postojećim sadržajem.

Vjerujem da ima dosta onih koje bi zanimale neke skroz osnovne informacije, odakle krenuti i pokoji koristan savjet.

1 Like

Predlazem da procitas ovo za pocetak.

U principu, stumbleupon je drustvena mreza koja nema bas puno slicnosti s facebookom i sl. Podjeljena je na kategorije, svaki korisnik odabere kategorije koje ga zanimaju i na osnovu toga SU mu servira web stranice za koje smatra da ce korisniku biti zanimljive.

Kada lajkas neku stranicu, tvoji followersi ce to vidjeti i dio njih ce takoder procitati, lajkati i tako u krug. Zelja svakoga tko se oglasava na stumbleuponu je da mu stranicu lajka neki user s puuno followersa.

Ok, sad mi je više manje jasno. Nego postoji li kakav način plaćenog oglašavanja, nešto za nas ljenčine koji ne žele skupljati followere nego samo platiti? Ako postoji koliko je ta varijanta isplativa?

Hvala na odgovorima :slight_smile:

Postoji, danas sam uplatio oglas. Javim se za koji sat s rezultatima i dojmovima.
www.stumbleupon.com/pd/ je link za placeno oglasavanje.

Rezultati su slabi i nikakvi. Za $7 sam dobio 35 posjetitelja, koji su se u prosjeku zadrzali na stranici punih 15 sekundi, te ostvarili rekordni bounce rate od 93%.

Ovako to izgleda kod mene:


Drustvena mreza / Trajanje sesije / Bounce rate
Reddit / 00:29 / 91%
StumbleUpon / 00:15 / 93%
Google+ / 01:51 / 60%

Pobjednik je očit.

1 Like

Ovo za StumbleUpon mi je poznato, totalno visoki bounce rate. Ali, ako ih saljes na neki landing page za biti jako unosno :slight_smile: Meni konkretno za health nichu najbolje rade Facebook i Pinterest (za traffic) i Twitter (najnizi bounce rate od svih social networks).

Ipak, najvaznije stvari za spustiti bounce rate se nalaze na tvom websiteu. Treba se uvijek igrati s internim linkovima, ako je post dugacak podijeliti ga u 2-3 stranice, obavezno na kraju posta imati “related posts”,…

Osim toga, ljudi koji ti se vracaju na sajt uglavnom pretrazuju vise clanaka/postranica pa je tako vazno dobiti neki broj lojalnih posjetitelja…