Stvarno će jos malo biti čipovanja

naravno sudstvo kao takvo nemoze funkcionirat. Ako je tebi ubojica ubio koga i ti sad ubijes njega proci ces gore process spomenut u ovom topicu za dtube i ako se totalno bjektivni moderatori sa stazom postenja posalju medju ubojice onda dragi moj ti tamo i spadas. Naravno da u takvom systemu sudstvo nemoze biti korumpirano ili amoralno.

Ili jednom rijecju decentralizirano sudstvo kojem je jedino cilj da donese pravu odluku bez obzira na subjektivne i druge stvari koje u centraliziranom korumpiranom i nemoralnom sudstvu postoje.

Lijepa je to ideja ali neizvodljiva, mislim ja bih prvi volio da je to tako sto kazes da znas od koga da se klonis itd. i da znas kako zlo luta u mjestu gdje zivis. To samo moze dovest do jos veceg broja osveta i svega ostalog loseg.

Jedino dje je izvodljiva i dobra je u trajanju njihove kazne za to neko djelo to je vec druga stvar.

Da kad system prvotno bude predstavljen vjerujem da ce biti toga, ali kada drustvo vidi da sudtsvo nije briga i da ih boli djon i da su njihove odluke 100% pravedne brzo ce se pojedinci isfiltrirat. Onaj koji ima osvetnicke namjere ce prije ili kasnije napraviti neko sranje u zivotu pa je onda moze i bolje da ga se prije strpa medju ljude koji su skloni ubijanju…

A ovo sto gore pricam prije godinu ili dvije bi bio science fiction a sad je vrlo moguca stvar. Cipovi dolaze, quantna racunala su tu navratima imamo ultra mega brzi internet i unlimited storage… i jos AI dolazi koji IMO nebi smio biti clan sudstva.

EDIT:
Nema kazni, covjek kad ubije je na slobodi, radi sto hoce, jedino su mu odredjene zone nedostupne, kad udje u njih ili ga drma struja ili mu zuji u usima, sto je veci kriminalac to je u goroj kriminalnoj zoni, pa nek se kradu, ubijaju pedofiliraju medjusobno… Bas bi bilo dobro spojit sve te razlicite u jedno. Ubojice, pedofile, lopove i politicke prevarante, haha

Nista ne bi bilo javno, samo broj bodova bi trebao dostavljati, ali ako imas 200 bodova, nitko ne bi znao zasto, zato jer nisi placao racune,ukrao lovu, dobio kaznu za prekrsaj i sl.

Da slazem se nista javno samo bi te cip drmao kad bi htio uc u VIP zonu sa zero kriminala…

EDIT:
S vremenom bi system trebao biti jaci, pa ne samo kalkulirati jesi li kriminalac ili nisi. Nego kalkulirati i tvoju dobrobit po nekim svojim algoritmima koji su fer za sve. Sve to ce biti jako moguce kad dodju quantna racunala, a dosla su vec…

Ja trenutno igram jednu igru:

nije bas bilo dojeka, ali ti prakticki igras real life igru koja te tjera. Recimo ja sam na levelu gdje ako izgubim kontrolu ili pocnem psovat lako mogu izgubiti level, a to je strasno…

Kako vam radi ta mastica bgm ste dobri :slight_smile:

Ne treba ni chip. Samo pametna osobna koja bi se potvrdjivala sa otiskom od 3 prsta.

Odavno smo mi robovi ovom sistemu, tako da nas nemaju kud vise zarobit. I ovo sad kuda idemo je samo tok onih koji gledaju da uzmu lovu. I svi ti roboti i sve to se ne pravi da nama olaksa ili bude bolje vec da se te kompanije obogate.

2 Likeova

A kome ce kompanije prodavat robu, ako ljudi nece radit i nece imat para?

E vidis tu se ne slazem. Jedna osoba nemoze to odraditi. Imali smo jedne osobe:

Znaci to ne prolazi. ovog zadnjeg poznajemo. Nama treba decentralizirani anonimni system gdje nitko nikog ne poznaje i system sam nagradjuje ljude koji odlucuju i isto tkao kaznjava ako pogrijese ili nisu dorasli poslu.

E taj zadnji je kralj bio sto se tice tog sistema da smanjite kriminal :slight_smile:

Bio je ustvari koliko dobar , toliko i los.

Jer su posao dobivali ne kvalificirani ljudi u partiji, od cistacice do tajnice itd.

To su bili ljudi koji nisu vidjeli dalje od nosa i kad se razvijala infrastruktura sve zaj…

1 Like

Da, mnogi ovi su smanjivali “kriminal” onako kako im je najvise odgovaralo. Nebi se slozio da je taj zadnji bio najbolji. Ipak mislim da je tu Hitler ili mozda cak Staljin kojeg nema na gornjoj listi vjerojatno jer je on zahebao i hitlera.

1 Like

A Hitler je tek bio legenda, steta sto vise nije ucinio, jer nama fali tako jedan.

1 Like

Gospodo robovi, slobodno se čipirajte već danas. Mene nebu niko čipiral :wink:

Zato nam i je tako što se većina da ■■■■■ u guzicu, s oproštenjem.

Mislim da razlog protiv cipiranja nemoze biti jebanje u guzicu. Ne razumijem kako je cipiranje vece jebanje u guzicu od ajmo usporediti s politikom ove drzave?

Jel bi vi radije da vam strpaju cip u guzicu ili da karu? Ja bi stvarno radje cip jer mi je kare vec dosta…

Uvijek se moze napraviti registar za ono sto ste gore spomenuli (prethodne kazne i sl ponasanja) i za to jednostavno ne postoji potreba da se ciipirate…

Medjutim kod osoba kao sto su pedofili ili sl, cipiranje bi bilo odlicno… Znas gdje je, znas sta je,

Ajmo rec zasto se nebi cipirali?

Ajd od sad dalje pisite razloge zasto se ne cipirati?

Znam ja tko ce porfitirat na tim podacima, slicno ko Google radi, samo nitko se ne buni protiv googla jer ipak on je Bog. Sad kad bi to radila neka drzava (mnoge drzave u stvari brinu za svoje gradjane, ne kao sto se misli na ovim prostorima) bi to radila u lose svrhe?

Black Mirror Nosedive epizoda. Ko da si je prepisao :smiley:

1 Like