Sumljiva trasakcija

imao sam i prije par uplata i nitko me ovo nije pitao
dadnem br kartice i to je to

znači kartica nema IBAN i SWIFT

[quote=“kromaser”]imao sam i prije par uplata i nitko me ovo nije pitao
dadnem br kartice i to je to

znači kartica nema IBAN i SWIFT[/quote]

Žiro račun ima iban i swift.

a kartica nema i da bi bila transakcija potrebno je samo broj računa kartice
jesam li u pravu

Da bi ti neko uplatio na račun iz druge zemlje moraš imati otvoren devizni račun u određenoj valuti (recimo u HRK ili € ako ti plaćaju iz Hrvatske) i dovoljno je poslati IBAN i SWIFT code koji dobiješ u banci nakon otvaranja deviznog računa.

A ako imaš samo transakcijski račun otvoren u svojoj zemlji ne može ti niko iz druge zemlje poslati preko one uplatnice zbog toga što nije isto u svakoj zemlji…barem kako sam ja upućen.

pozzz

član meggo mi je iz hrvatske uplaćivao na ovaj tekući ili trasakciski kako god nikakvi nije bilo problema a on je iz HR

Ma ovaj se pravi pametan da je otiša u banku vidio bi da može

Kakvu karticu imaš ? Visa, Maestro ili nešto treće?
Onih 16 znamenki što si spominjao na prednjoj strani kartice je broj kartice tzv PAN.
Ako je uplata iz inozemstva trebat će ti IBAN i SWIFT ( IBAN je internacional bank account number i odnosi se na tvoj račun, SWIFT je međunarodna oznaka banke )
Te podatke možeš dobiti u banci, nemožeš ih naći na kartici
Ako je uplata unutar zemlje trebat će kompletan broj računa, znači VBDI banke ( u HR je npr. 2340009 PBZ, 2360000 ZABA ) i tvoj broj računa koji imaš na kartici ispod onih 16 znamenki.

Ako imaš firmu, onda u svojoj banci imaš i osobnog bankara. Nazovi ga ili odi tamo i pitaj da ti objasni sve brojeve računa i čemu služe i kako da ih koristiš.

Momak je bio upravu treba broj banke uglavnom ovo me dosada nitko nije pitao zato mi je bilo čudno.

kaže da se moj broj računa mora sastojati od 16 znamenki
pa je li to Pan broj
Ne kontam

u banci su mi dali 3380702500000243 br. banke

PAN je broj kartice, on ti treba kad kupuješ preko neta, uplačuješ kladionicu, paypal il slično i autorizira se s CCV brojem koji je na poleđini kartice i ima 3 znamenke, on ti u ovom slučaju ne treba.

Pokušavam naći konstrukciju kako idu plačanja u BIH i ne kužim baš.
Taj broj 3380702500000243 je transakcijski račun banke, koliko sam uspio skužiti, a moguče je da tvoj račun ide u poziv na broj.