Sumnjiv posao na upwork-u

Dobio sam poruku da sam primljen za jedan data entry posao na upwork.com

U poruci su mi napisani koraci, treba da preuzmem jedan .exe fajl preko kojeg cu ubacivati podatke…

Odma sam proverio na virustotal fajl i dobio sam rezultat 8 / 56 btw. evo link od scan-a http://bit.ly/2fKn9Dp

  • On kako kaze isplatu vrsi tako sto pregleda koliko sam podataka dodao u bazu, sto znaci da moze lako da me prevari i da ne isplati nakon dogovorenog unosa
  • To mu je prvi posao koji je postavio na upwork i nije verifikovao racun za placanje
  • Fajl nije prosao detekciju kako treba i moguce da je neki keylogger ili RAT…

Da li mi neko ko ima iskustva na upworku predlaze da prihvatim ovaj posao i radim ili da iskuliram posto mi opasno deluje na neku prevaru
Nisam do sad nista radio na upworku pa i nisam toliko upoznat

Nemoj ga zaboraviti reportati, uz objasnjenje i po mogucnosti im daj report kao sto si ovdje.

Ne mora znaciti da je virus. Cak sam uvjeren da nije virus. Gotovo 100% nije virus.

Ako je covjek napravio program s kojim se unose podaci onda sam 100% uvjeren da su ovo false positive.

Ti online virus scaneri nisu bas dobri u detektiranju virusa.

AKo imas problema, jednostavno preskoci posao.

A koji koraci su opisani u procesu?
Sto covjek dodaje, jel posao ima smisla ili je bezveze?

Ne mora znacit da je virus. Davno, prije par godina dok sam trazio take poslove sam naletion na nekog lika, posao data entry. Isto exe file, sumnjiv bio, ajd reko da vidim. I bila neka aplikacija, gdje sam s desne strane imao captcha slike, a sa lijeve strane polje u koje unosim text. Proslo sve bez problema.

Ako sumnjas da je virus napravi virtualnu masinu i u njoj radi :smiley:
Takoder pogledaj kolko je klient do sada novaca potrostio, sa koliko je ljudi radio i kakve je feedbakove od njih dobio.

1 Like
<<<<Working Rules :===>>>

Your work just type the code and enter for continue.

When Show Code/image Case Sensitive, Then Type Both Capital And Smaller. Otherwise type all code/image Smaller.

You must space between two code/image.

Type fast without time-out, else your id will be banned for 30 minutes.

1000 unetih podataka za 20$…

znaci captchu rjesavas, pa ja sma mislio da to samo indijci rade.

Sta da radim… Napisao sam preko 20 proposal-a i niko nista, pa mi i ovo dobro dodje cisto zbog reputacije

Tako je nemoj da te bude sram raditi… Najteze je pocetki kad se skupe 2-3 posla sa 5 zvjezdica sve ide puno puno lakse… Samo prihvati taj posao potrudi se odraditi ga kako spada i bude lakse kasnije! Svaki pocetak je tezak samo nemoj odustati

2 Likeova