Sustav / baza (program) za pohranu podataka za udrugu

Ajde shimi nemoj se pravit lud, pa i sam znas da kad negdje spremas podatke, da te podatke negdje moras i prikazati, inace koje koristi od toga. Osim toga nakon sto si napravio tu formu i unos i kad krenu malo koristiti onda ce im pasti jos tisucu stvari na pamet, a onda je neke stvari odmah bolje unaprijed rijesiti i odraditi te klijenta upoznati sa standardnim stvarima koji se koriste u takvoj aplikaciji.

Itd, itd, itd. neda mi se sad nabrajati i pisati kako to ide, ali svatko tko je radio i sa imalo većim klijentom zna da se do kraja projekta nadoda još 350 stvari koje nisu u prvom koraku bile planirane.

1 Like

Pa okej to je druga prica, ako hoce da te podatke prikaze negde onda to povlaci jos hiljadu potencijalnih stvari… Onda moze i design da se naplati, hiljadu opcija, search, neki datatable sa lepim sortiranjem, edit forma i jos milion drugih stvari. Ja sam kontao da njima treba samo nesto gde ce skupiti sve podatke na jednom mestu i nista dalje od toga… Moja greska…

@creatifcode treba biti windows aplikacija :slight_smile: I dakako nije to stvar od par sati :slight_smile: Treba tu napraviti i statistike i razne prikaze, reportove i 100 drugih stvari :slight_smile:

Mislim da ne treba i da bi bila steta da idu na izradu Windows aplikacije. Izradom web aplikacije bi si usparali kasnije prebacivanje svega na web s kojeg bi im tada ti podatci bili dostupni od bilo kuda i bilo kada, a taj zahtjev ce doci prije ili kasnije, svi reportovi se mogu napraviti i u web aplikaciji bez nekih problema, radio to pa znam. Osim toga ako im se jednog dana svidi aplikacija i budu je htjeli prosiriti na mobilnu onda im je mali korak izmedu web aplikacije i mobilne aplikacije u odnosu na npr. Windows desktop aplikacije i svega ovoga ostaloga.

Danas je gotovo pa ludost ovakve stvari raditi kao desktop aplikacije jer za ove i ovakve vrsta aplikacija nema gotovo nikakve prednosti. I za ovakvu vrstu aplikacija cu uvijek navijati za web rijesenje.

Uostalom cekam odgovor na PM postavljaca teme pa cu biti pametniji.

Cekam i ja odgovor na PM :slight_smile: Oni su htjeli desktop aplikaciju, iako sam ja ponudio obe 2 varijante.

Evo ovdje sam sastavila nekakav kostur.
Dfinitivno je eliminirana mogućnost online ičega. Jedan komp, jedan program. Tako glasi njihova odluka.

Web aplikacija je rješenje. Da li će se vrtjeti lokalno na hostu, ili na netu, manje bitno. Posebno ako postoji nekakva mreža, pa u krajnjem slučaju se može i “karton pacijenta” pregledavati tabletom ili smartphoenom ako postane neophodno.
Nekakve statistike bi bile potrebne, reportovi se bez problema mogu napraviti i na web aplikaciji.
A obzirom na sigurnost podataka, ponovno dajem prednost web aplikaciji lociranoj na serveru (“internetu”). Ako ti netko provali u ured, ili se, nedaj Bože, zapali ured ili zgrada, ili poplavi, podatke uvijek imaš netaknute (bez obzira na backup kojeg radiš lokalno).

Dragi ljudi, ja sada čekam daljnje upute… Znate kako to zna biti kod projekata. Nemojte zamjeriti.

2 Likeova

Poslao sam ti sve na PM jucer :slight_smile: Odluka je na Vama.

Može, hvala ti puno! Hvala Vam svima puno!
Ja sam ovdje skupljač informacija i komunikator.
Samo znam koliko mi kažu. Znam da je o financiranom projektu riječ, i da trebaju ovakav sadržaj.