Svi klipovi na kanalu žuta monetizacija, žuti dolar

Od jutros su mi svi klipovi na kanalu sa žutim dolarom - Limited Or No Ads Monetization
Znači zarada je u suštini isključena, nema više zarade!
Imam još par klipova koji su zeleni, onu su još odavno ručno verifikovani ali ostalo sve je žuto!
Znači sve ovo se odnosi na youtube adsense monetizaciju.

Odmah da napomenim da klipovi ne krše uslove oglašavanja, pročitao sam ona pravila celu komplet dokumentaciju, par puta i sve je po tome uraeđeno, i slika i opis i sadržaj.
Pa i da krše kako su svi odjednom krše?

Nešto se čudno dešava sa youtubom.
Gase šta im padne napamet, a nigde konkretnog odgovora. Da li neko ima iskustva kako da rešim ovaj problem? Ili lepo da ukinem adsence monetizaciju, da uzmem nešto drugo?
Nadam se da neko ima predlog ili neku alternativu.

Sta se desava?

Valjda su skuzili da je ljudima vec pun K***** video klipova kojima je iskljucciva namjera da se neke reklame vrte. To su vec prije na forumu spomenuti video klipovi gdje robot cita tekst, a ja bi tu jos dodao sve ove kvazi video klipove, pogotovo ove koje smo gledali u topicu vezanom uz NASU i svemir. Pa neki YouTuberi bi i bubreg prodali za 1000 viewsa. A usput tu je jos bilo prisutno fejkanje viewsa i sta ti ja znam sve sto ne.

Uglavnom YouTube je postao toksican i oni ga zele ocistiti i onda pravi YouTuberi kao ti i druge kolege sa foruma budu kaznjeni najprije jer ne zive u USA, nego tu na balkanu, vjerojem da i to gledaju ovi iz Googla.

Gledaju da satru nas mucenike.
I kod mene se pojavilo mnogo iskljucenih klipova sa monetizacijom.

Na klipovima, pošto nemam kameru samo je tutorial i kako sve objašnjavam.
Probaću da kupim kameru i onda ću postaviti sa kamerom da se vidi kako pričam.
Možda i to utiče.

Ne netrebas ti se vidjet, ako ti citas tutorial sa svojim glasom onda nemas problema. Ali moze biti problem sto je YouTibe postao veliki i ima istih tutoriala sve posvuda.

Sigurno su naveli neki razlog zasto ti je video demonetizovan.

Ne navode nikada razlog,samo pozuti i posle zalbe pozeleni.Da li je neko partner sa nekim mrezama,one su pre bile ultrapopularne.Kako je sada sa njima,koje oni uslove imaju i da li lakse primaju u partnerstvo?

Nema razloga, sve je po pravilima. I nema pravila kad se to dešava, može da se pojavi za bilo koji video.

Zahtevao sam da pregledaju ručno i danas je pozeleneo.
A stigla mi je i kamera. Sad mogu da počnem i kamerom. Još da nađem ono zeleno platno…
I mene interesuje oko partnerstva, jel ne možeš da budeš partner i da imaš adsense?

Ne moze adsense i mreza,jer ako si sa mrezom onda ides preko njihovog adsense naloga.

Top 5 mreza za male kanale je napravljeno krajem 2018 pa ne znam da li i za mreze vazi pravilo 1000subs i 4000hour

https://www.looxcie.com/youtube-networks/

Koliko je pouzdana Curse mreza?
Ja sam na social blade ali uzimaju 30% sto je dranje.
Kako da se prebacim na novu mrezu i koja je najsigurnija.
Uglavnom su vecina na Social blade pa se pitam da li je rizicno napustati nesto gde je isplata uvek bila tacna u dan,ali sa velikim odbitkom.

Ja sam na adsense ali sada razmisljam da konkurisem i za ove mreze sa ostalim kanalima,jer izgleda da nemaju ogranicenje od najmanje 1000 sub i 4000h pregleda.Kanali mi bezveze postoje bez zarade.

Jesi li konkurisao na neku novu mrezu?

Monetizovao sam kanale sa Course

Da li mora da imas onaj uslov od 4000 sati i 1000 pretplatnika?

Ne moras ali mora biti gejmerski kanal,ja ubacio pored mojih video snimaka i igrice sto mi prijatelj snima za svoj kanal i eto.Uslov je 10000 pregleda mesecno

Evo da zavšimo ovu diskustiju u vezi žute monetizacije.
Našao sam šta je problem. Youtube je inače od sredine febrara banovao, određene pojmove, i reči.
I ako se nešto od toga napiše u opisu, naslovu, sličici, ili pomene u klipu, odmah je žuta monetizacija.
Napomenuću da ne postoji lista reči i pomova, jednostavno nekad video prođe a nekad ne. I to nisu one opšte smernice i autorska prava, ovo je nešto drugo.
Ukratko rečeno CENZURA!
A biće još gore kad zaživi Article 13.

Za ostale partnerske mreže sam isto ispitivao i sve se svodi da nisu ništa posebno.
Google Adsense najviše plaća, sve ostale su samo konkurencija i svako uzima procenat za sebe, nema nikakva copyright zaštita i slično. Svi moraju da poštuju opšta google pravila. I ko ima adsense ne isplati se da menja. Eto možda nekom pomognu ove informacije.

Da li Google adsense isplacuje na Paypal?

Nije vise u pitanju placanje,naravno da adsense placa najbolje,nego sto sa mrezama ne treba uslov 4000 i 1000 pa kada se udje u mrezu neka placaju upola manje ali bar placaju.

Ne ne isplacuje,ali sada dobiti monetizaciju preko adsense je nemoguca misija.Traze dlaku u jajetu i kada se ispuni 4000 i 1000