Svi novi forumi u vBulletinu?

[indent][color=green][size=4]Izdvojeno iz:

http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?t=26545

[/size][/color]
___________________[/indent]Ja stvarno neznam što je ovo svi koji otvaraju forume koriste vBulletin.
Sad neznam dali nam se digao standard ili je nešto treće u pitanju :slight_smile:

Ljudi napokon svhaćaju da ipak nisu toliko bogati da kupuju jeftino. :slight_smile: Ako je točno, možda pokazuje promjenu mentaliteta - isplati se investirati danas i pričekati sutra da bi prekosutra imao više.

Kriza uopće nije loša stvar za budućnost. Krize su potrebne da pročiste um i duh od dekadencije. :slight_smile:

vjeruj mi da sam se i ja tu malo zapitao

al gle nije mi jasno npr. 2 klinca od 15,16-17 god da si mogu priustiti vBulletin sumnjam ?

Kad su pitali decke iz Sirokog Brijega…

Pa dobro momci, kako to da kod vas svi, al bas svi voze Mercedese ?!?!

Momci iz Sirokog: a cujte, pokazali su se kao pouzdani…

ali ja i dalje nekuzim kako netko tko neradi ima npr 17godina placa forum, hosting, domenu … marketing itd …

ja znam na svojoj kozi sam osjetio kako je uloziti a nevraca ti se to toliko brzo …

Kako znas da vlasnici vb foruma imaju 17g, ne rade, placaju marketing, itd ?

Vecina tih vBulletin foruma kod klinaca je ilegalna verzija. To danas nije problem. Evo kada je izasla verzija 4 odmah isti dan je bila dostupna i nulled verzija na warez forumima. Neki klinac skine i instalira pa sad si ti misli je legalna licenca ili nije…

Osobno imam vBulletin i to jos od doba kada sam spadao u tu kategoriju klinaca. Osobno smatram da mi je to bila mudra investicija kada usporedim mogućnosti koje mi on pruža od ostalih foruma

a prije sam vidio puno takvih foruma a vidi se i po pisanju da nema vise od 16-17 godina a drzi vb na tk ili nekoj slicnoj domeni … lol …

neznam ali slazem se sa @Dži da je dobra invensticija … i pruza vise mogucnosti

Zar vB nema neki način da provjeri tko koristi njihov softwer?

Ima, posjeti stranicu i vidi da li ima tu domenu u svojem popisu. Nulled verzije uklanjaju sve veze sa vbulletinom upravo kako se ne bi otkrili ti korisnici. Inace nema nekog smisla staviti warez skriptu

alternativa je da te netko cinka pa oni provjere da li je to istina

vBulletin kupuju oni koji misle u projekt ući ozbiljnije a ima dosta tu i tatinih sinova, kojima nije problem to kupiti.

vBulletin je odličan, ali da moram birat koristio bih IP Board 3 po meni je odličan.

A i 50$ je povoljniji i time kupiti dobar template.

Bilo koji da se koristi sigurno se neće pogriješiti.

Pa ne znam kome je problem kupit domenu + hosting + vbulletin? Ako nemaš novca za to, onda nemaš ni za kruh…

A nije neki problem imat nulled verziju, tko ti šta može. Meni kad je istekla licenca, ja sam i dalje koristio vbulletin, a i skinuo sam noviju verziju nulled, instalirao i sve ok.

licenca ne ističe (za trenutnu verziju). samo gubis pravo na dodatke.
vbulletin ima velik pravni tim i ovisno o tome gdje je smješten server znaju svoje mogućnosti koje im zakon daje. Uglavnom već je bilo tisuće slučajeva gdje nisu trebali se ni mučiti sa ljudima koji ih imaju nego odmah tvoj hosting miče cijelu tvoju stranicu.
s druge strane ima dosta hostinga gdje im vbulletin osim direktne tužbe korisnika ne može ništa. dakako čim dobiju podatke o korisniku oni dižu tužbu

[quote=“Dži”]Ima, posjeti stranicu i vidi da li ima tu domenu u svojem popisu. Nulled verzije uklanjaju sve veze sa vbulletinom upravo kako se ne bi otkrili ti korisnici. Inace nema nekog smisla staviti warez skriptu

alternativa je da te netko cinka pa oni provjere da li je to istina[/quote]

Upravo na to sam i misilo - ako se lako provjeri je li legalan ili nije, koji je smisao uopće korištenja nulled? Da ne otkriju danas nego za dva tjedna?

Pa možda će proći i godinu dana prije nego otkriju. Mozda te uopce i ne otkriju nikada. Ne mogu oni znati gdje je sve instalirano kad je u nulled verzijama prekinuta povratna veza prema vbulletinu već koriste internetske tražilice i cinkanje drugih ljudi.

Ne bi se baš složio. Kakva je logika iza stvaranja sajta koji se može ugasiti tek tako jer nisi kupio licencu?

Imalo veći sajt (da ne govorim o profitima) itekako riskira.

Pa ljudima je puno dati 1000 kn za softver. Radije su voljni ne platiti i onda ako ih se otkrije budu kupili.

zašto ljudi koriste smf i druge forume ako je vbulletin bolji? radi love. klinci misle budem ja to instaliro i tko mi ista moze. isto kak 90 posto hrvata ima ilegalne windowse

I vBulletin to tolerira? Po tome bi samo potpuna budala kupovala taj softwer jer eto, uvijek može koristiti ilegalni - ako ga ne uhvate - super, ako ga uhvate najgore što mu se može dogoditi je da kupi legalno?! :razbi:

[quote=""]
zašto ljudi koriste smf i druge forume ako je vbulletin bolji? radi love. klinci misle budem ja to instaliro i tko mi ista moze. isto kak 90 posto hrvata ima ilegalne windowse[/quote]

S time što je jedan prijestup lakše otkriti od drugog…

Najgore sto mu se moze dogoditi je sudska tuzba. bilo je i takvih slucajeva. Postupak ti je ovaka kada te otkriju:

• prvo se kontaktira hosting koji ovisno o zakonodavstvu no uglavnom odmah uklanjaju pristup k tvojoj stranici
  • kontaktira se vlasnik domene gdje mu se daje rok u kojem ili moraju kupiti licencu ili u slučaju nastavka korištenja ilegalne verzije podižu sudsku tužbu
  • ukoliko dobiju na sudu gubitnik plaća troškove i odštetu

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja