Tags ili oznake - pitanje

Bok,

imam pitanje vezano za Tags ili oznake koje bih postavio na web stranicu.
Recite mi ako postavim tags na svoju web stranicu i postavim riječi vezane
za tematiku web stranice dali tada od tih riječi imam kakve koristi ?
Kakvu ulogu one imaju ?

Hvala

Pretpostavljam da misliš na meta keywords tag?

On se nalazi u head dijelu i izgleda ovako:

<meta name="keywords" content="keyword1,keyword2,..." >

Inače ne služi ničemu jer crawleri više ne obraćaju pažnju na njega.

Ja predpostavljam da mislis na tagove (riječi) na web stranici

Koliko ja znam tagovi utječu na SEO, ako ih dobro odradiš, stavi sve tagove u

Ako se vec igramo nagadanja, pretpostavljam da misliš na tagove kao sustav kategorizacije clanaka (tag cloud, sustav za navigaciju). Mogu posluziti za popravljanje strukture internih linkova.

bok,

mislim na sljedeće : otvoriš web stranicu i onda dole na dnu ili npr…
na desnoj strani je okvir u kojem se nalaze riječi koje imaju veze s sadržajem
web stranice… i kao naslov piše Tags…
dali to ima kaj korisnoga ?

hvala

[quote=“chief_wolfinjo”]bok,

mislim na sljedeće : otvoriš web stranicu i onda dole na dnu ili npr…
na desnoj strani je okvir u kojem se nalaze riječi koje imaju veze s sadržajem
web stranice… i kao naslov piše Tags…
dali to ima kaj korisnoga ?

hvala[/quote]

I win. :smiley:

yes. :banana:

znači tzv. tag cloud nije baš od koristi ili ?

tnx :bljesak:

[quote=“chief_wolfinjo”]yes. :banana:

znači tzv. tag cloud nije baš od koristi ili ?

tnx :bljesak:[/quote]

Pa i ja sam mislio na to i zasigurno s tagovima možeš povećati SEO

Možeš poboljšati količinu dupliciranog sadržaja na sajtu.

:zhuja:

???

digits je u pravu,

ako ne znas sto radis, implementacijom tagova ces vrlo vjerojatno stvorit veliku kolicinu dupliciranog sadrzaja na sajtu.

Tagovi su ti po meni dobra stvar, moje stranice sve imaju tagove, a google ih sve indexira bolje nego išta drugo ali potrudi se da su ti tagovi formata

ili

i nemoj ih stavljati više od 50 za 30 dana podnesi izvještaj… pozz

Poslusaj digitsa - ima pravo. Ako stavljas tagove, stavi ih radi posjetioca a ne radi search-a, i ja bi u tom slucaju noindex te stranice.

@spyred - nije stvar da li google indexira te stranice ili ne, nego je stvar da li se rangiras, a uz to je jos bitnija stvar da li mnostvo stranica sa tagovima u stvari negativno utjece na ostatak sajta.

U principu sa tagovima serviras google-u isti sadrzaj, samo presjecen uzduzno i poprijeko ovisno o tagu.

Ako hoces rijeci vezane uz tematiku, onda je in-content interno linkanje puno puno puno bolje…

Mislim također da tagovi mogu napraviti više štete nego koristi, pogotovo ako se ne poznaje ‘materija-svrha’, i kad je u pitanju jedan od CMS-ova, pri čemu to odrađuje neka trećerazredna komponenta.

You also win!

Po mišljenju svih seo eksperata tagovi nimalo ne doprinose boljem pozicioniranju na tražilicama tj.potpuno su beskorisni pa ne treba gubiti vrjeme oko njih.

Hajde daj linkove na članke 5 različitih u međunarodnoj zajednici najpriznatijih stručnjaka, da imamo materijale za prostudirati.

Koriste ali moraju biti pametno odrađeni u skladu s onsite načelima optimizacije.

A to sigurno nisu tzv. tag clouds ili wp tagovi, joomla i slicna genericka dupliciranja sadrzaja bez imalo kreativnosti.

Dobro odradjeni tagovi nisu samo tagovi, kako izgledaju na prvu, već se za svaki tag veže posebno optimizirana podstranica / dokument a najčešće u praksi uspjevaju (stvaraju kvalitetan promet) ako se za tagove koriste česti termini pretrage generirani sa sajta.

Primjer solidno odradjenih tagova je npr.
http://www.gohome.hr/
linkovi ispod trazilice.

tag - stan u zagrebu 140000 eura URL:
http://www.gohome.hr/nekretnine.aspx?q=stan%20u%20zagrebu%20140000%20eura

G pozicija:
http://www.google.hr/#hl=hr&source=hp&q=stan+u+zagrebu+140000+eura&btnG=Google+pretraživanje&oq=stan+u+zagrebu+140000+eura&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=s&gs_upl=3165l3165l0l1l1l0l0l0l0l266l266l2-1l1&fp=dd91f167b6dad46f&biw=1600&bih=767

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja