Telsey - ne prolazi mi instalacija drivera za Windowse 7

pozz ekipa!nadam se da je netko imao iskustva sa ovim…imam win7,a pošto driveri od navedenog rutera nemaju *exe nastavak,moram ga rucno instalat…na XP-u mi sve radi super,ali ovamo neće.Odaberem da traži sa određenog mjesta driver,sve namjestim i kad ga treba tražit odma izbaci prozor windows nemoze pronaci driver:SS u čem je caka,predpostavljam da moram na drugi način to napravit…spreman sam surađivat POMAGAJTE!

Driveri su vezani uz os. Tako da driveri za xp mogu i nemoraju pasati na 7. Pogledaj na netu driver za 7-micu te jedinice pa ako on ne prođe opet se javi.

Nema na njihovoj stranici uopce takav model rutera:S Ali bio sam prije jedno godinu i pol uspio instalat,sjecam se da sam se namucio i nekako je uspjelo,ali sada…0 bodova

Driveri od routera se upoce ne instaliraju samo idi u ruter sa ip-om i konfiguriraj ga neznam zasto upoće driveri trebaju jedino za mreznu karticu…
ako neode mrezna na 7 moras je mijenjati ako nije ko prilagodio drivere ili neradi compatible mood od 7…
barem tako mislim…

[quote=“Popic”]Driveri od routera se upoce ne instaliraju samo idi u ruter sa ip-om i konfiguriraj ga neznam zasto upoće driveri trebaju jedino za mreznu karticu…
ako neode mrezna na 7 moras je mijenjati ako nije ko prilagodio drivere ili neradi compatible mood od 7…
barem tako mislim…[/quote]

Nasao sam neke upute na netu od telsey-a,nacin na koji se instala i ostalo…I odma prva stavka nacin instalacije rutera na xp-u…Ako treba,dat cu print screen da vidite sta mi izbaci kad spojim usb od rutera i dijelove poslje tog… :visi:
Drivera za sedmicu nema…

Zašto spajaš router na usb. Spoji ga kako je i predviđeno mrežni kabelom i onda nećeš imati problema

Trebalo bi ti otvorit PDF ali ako neće,upiši molim te u google upute telsey i otvorit će ti…
http://www.optima.hr/repository_files/file/18
Pogledaj to molim te! prvo instala ruter pa namješta mrežne postavke koliko vidim…

Ovako, nakon što si raspakirao svoj router i spojio ga s računalom preko mrežnog kabla kreni u tom PDF-u od 10. stranice. USB kabel baci odmha u smeće i ne zamarj se s njim. :wink:

evo linkova,da ne ispada da nekog zezam…upisani ip i sve po uputama…ako poslje toga treba da pokrene explorer,neće—

http://imageshack.us/photo/my-images/46/unledoc.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/717/unled1cup.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/839/unled2bd.jpg/

1.spoji računalo i router (u ETH0) žutim (lan) kabelom, spoji napajanje i spoji adsl liniju u ADSL utor.
2.upali računalo
3.idi u local network, properities, odaberi internet protocol version 4 - propreities
4. stavi:

• IP 192.168.1.2
  • subnet mask 255.255.255.0
  • default gateway 192.168.1.1
  • preferred dns server 192.168.1.1
  1. sejvaj to i izađi

2. otvori firefox (ili internet explorer, ili operu) i u adresu upiši 192.168.1.1
    7.logiraj se na router (username i pass bi trebali biti “admin”)
    8.odaberi na izborniku lijevo WAN

3. ako imaš 0/35, odaberi edit, a ako nemaš onda odaberi add
    10.namjesti da ti bude vpi 0, vcr 35, ubr witout pcr, PPPoE,

4. ne sjećam se više, ali probaj kliknut na management, i tamo moraš unijet username i password koje su ti dali iz optime za se spajat na net (npr username je blabla@optima ili tako nešto). ako nije pod management, probaj negdje nać to (gdje se unose podaci za login na net), i onda bi ti se modem trebao spojit na internet (adsl lampica bi trebala svijetlit).

nemoj ništa spajat sa usb-om i nikakvi driver ti ne trebaju.

[quote=“Homer”]1.spoji računalo i router (u ETH0) žutim (lan) kabelom, spoji napajanje i spoji adsl liniju u ADSL utor.
2.upali računalo
3.idi u local network, properities, odaberi internet protocol version 4 - propreities
4. stavi:

• IP 192.168.1.2
  • subnet mask 255.255.255.0
  • default gateway 192.168.1.1
  • preferred dns server 192.168.1.1
  1. sejvaj to i izađi

2. otvori firefox (ili internet explorer, ili operu) i u adresu upiši 192.168.1.1
    7.logiraj se na router (username i pass bi trebali biti “admin”)
    8.odaberi na izborniku lijevo WAN

3. ako imaš 0/35, odaberi edit, a ako nemaš onda odaberi add
    10.namjesti da ti bude vpi 0, vcr 35, ubr witout pcr, PPPoE,

4. ne sjećam se više, ali probaj kliknut na management, i tamo moraš unijet username i password koje su ti dali iz optime za se spajat na net (npr username je blabla@optima ili tako nešto). ako nije pod management, probaj negdje nać to (gdje se unose podaci za login na net), i onda bi ti se modem trebao spojit na internet (adsl lampica bi trebala svijetlit).

nemoj ništa spajat sa usb-om i nikakvi driver ti ne trebaju.[/quote]

username: user i pass: user

radi!!!hvala do neba!!!:))))))))))))))))))))))))

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja