Testiranje UI interfacea

Radim na stranici koja ima vezu Laravel-Blade-Ajax
Trebao bi testirati to. PHP testovi mi nisu previše od pomoći jer se ne vidi tu kako se to odvija sve na stranici, popupi…

Probao sam Selenium IDE ali pao mi je već na prvom zadatku, ne može on uhvatiti sve te stvari. Često test pada jer se stranica ne loada na vrijeme itd

Kako vi testirate stranice koje su tako vezane i kojima treba iztestirati UI

1 Like

Laravel Dusk

1 Like

Ako volis JS

Lajkam temu…često razmišljao o ovoj problematici i solucije su mi slabo padale na pamet. Najbolje što sam zgruntao je mašina koja vrti UI pozicije pred tester-developerom, i pita ga da li gleda u to i to? A on klika povratno “da”, “ne”.

Tester developer moze biti bilo gdje u svijetu…i putem takve jedne platforme za testiranje bi se mogli povezati ljudi koji to zele raditi…vs firme koje salju svoje webove na testove.
Mogla bi se ugraditi i kontrola tih radnika na način da im platforma ponekad namjerno uvaljuje UI s greškom, da testira njihov fokus i predanost svom poslu.

Netko na forumu pričao da mu fali ideja…evo, nek izvoli ovu realizurati :slight_smile:

Nekako mi djeluje nerealno da mašina bez čovjeka može uhvatiti sve takve vizualne greške, neću tvrditi da je nemoguće…ali mi djeluje poprilično apstraktno. Ako netko kuži na koji način to funkcionira, slobodno nek podijeli…

Zanimljiva tema svakako. :slight_smile:

S C# koristio sam ovo

Nuget package

Tutorial

Web:
https://www.seleniumhq.org/

Realno nije moguće da softver hendla UI interface i da pohvata sve, pogotovo u današnje vrijeme gdje imaš popups ovakve onakve, hover, javascript bla bla

Selenium sam probao i baš zato sam odustao od njega jer nije dovoljno dobar, pada zbog glupost ili jer ne može uhvatiti stvari, Jaaaako je nepouzdan

Kao što sam i predosjećao. Ali vrhunska računalna inteligencija se može postići simbiozom sa ljudskom. (Hibridna) To je otprilike kao odnos u našoj glavi koji nazivamo svijest i podsvijest. I to nisu prekompleksne aplikacije, jedna od takvih je googleova captcha koja je iskoristila ljude prilikom verifikacije da joj izmapiraju adrese cijelog svijeta. Pritome je pomoću neuronskih mreža i ljudskog feedbacka naučila dosta dobro i sama gledati. Otvorila se era da se računalu razvio vid. Započela je tek…uživajmo u procesu…

Spomenuti problem bi se mogao riješiti tako simbiozom, do jednog dana kada će računalo podsjesno moći dovoljno dobro vidjeti, ne uključujući svoju svijest. (Što smo mi)