Text and Image/Rich Media Ads

Poslao mi danas google tip:

Opt in to Text and Image/Rich Media Ads
We found that 599 of your ads aren’t enabled to help you achieve your maximum earning potential.

Select all ad units
From the Actions drop-down, edit ad type to "Text & Image / rich media ads"
Enabling your units to display both text and image/rich media ad types increases the number of ads competing to appear on your site. More advertisers in the ad auction drives higher bids and more revenue for you.

On average, publishers see a 75% increase in RPM earnings when they make these recommended changes.

Ovo sa 75% mi nekako izgleda lovački pogotovo za HR. Da li ste testirali sa ovim tipom prikazivanja i koja su vam iskustva?

[quote=“Ivan PZ”]Poslao mi danas google tip:

We found that 599 of your ads aren’t enabled to help you achieve your maximum earning potential.

Select all ad units
Enabling your units to display both text and image/rich media ad types increases the number of ads competing to appear on your site. More advertisers in the ad auction drives higher bids and more revenue for you.

On average, publishers see a 75% increase in RPM earnings when they make these recommended changes.

Ovo sa 75% mi nekako izgleda lovački pogotovo za HR. Da li ste testirali sa ovim tipom prikazivanja i koja su vam iskustva?[/quote]

To su personalizirane poruke, svako dobije razlicitu.

medjutim, meni njihovi savjeti nisu pomogli.

Tako na jednom sajtu meni kazu da ce mi se CPM povecati sa 0.15 na 1€, ako promijenim sa 300x250 na 336x280.
Naravno to se nije dogodilo :D, CPM je ostao isti.

Na tebi je da probas pa da vidis hoce li se povecati zarada.

Da, ovo je i meni stiglo, ali ja i sam povremeno experimentisem sa adsima, da vidim sta ce dati najbolje rezultate.

Hehe valjda i ptice na grani pjevaju kako slikovni oglasi imaju troduplo manje klikova nego tekstualni i većina blogera a pogotovo web portala stavlja većinom tekstualne jedinice. Ali sviđa mi se njihov balkanski način razmišljanja :slight_smile:

[quote=“Ivan PZ”]Poslao mi danas google tip:

Select all ad units

Ovo sa 75% mi nekako izgleda lovački pogotovo za HR. Da li ste testirali sa ovim tipom prikazivanja i koja su vam iskustva?[/quote]

Da i meni je ovo stiglo i ako mi je ukljuceno i jedno i drugo…
S tim da sam 3 meseca testirao stvari i mogu ti reci sledece.
Image i flash mnogo vise klikova nego na tekst, i veci CTR ali zato manju CPC, a tekst mnogo mnogo veci CPC ali zato manji CTR ! Ovo je slucaj naravno kod mene. Pa mi je ukljuceno i jedno i drugo i sada u globaju kida, imam jak klik nisam zadovoljan sada sa CTR ali klik sve izvlaci i ima ih dosta tako da :gitara:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja