Tinejdžeri koji provode više vremena online više puše, piju, riskantno se ponašaju

Studija provedena u Kanadi na populaciji od 10- do 16-godišnjaka pokazala da se oni koji provode više vremena online i za do 50 % češće upuštaju u pušenje, opijanje, vožnju bez pojasa, seks bez zaštite, konzuimiranje marihuane i zloupotrebu droge.

Zamagljuje prosuđivanje, taj Internet.

Baš mi je onda žao što nisam više online, bar bi seksao bez gumice :mini:

ja sam primjetio da su svi jako glasni kad pricaju. Nije ni cudo cjeli dan hodaju sa slusalicama u uhu…

Prije bi rekao da su više željni pravog društva i dokazivanja nego što imaju problema sa slušalicama u uhu što je direktno povezano i sa ostalim stvarima (alkohol, pušenje, etc…)

Mislim da je tom bio sarkastičan.

Logično je, da ako si u nekoj mjeri odgajan internetom i medijem koji, u principu, nema nikakvih regula, osim što admin ili moderator kaže, da ti se kao neiskovanom mladunčetu aplicira i na ponašanje u zbilji… Dodajmo na to i na oko etablirane “news” medije koji doslovno lažu u objavama i u velikoj većini naginju žutilu i ispraznostima… Ima neke logike da e-klinci odlaze na kvasinu…

Internet je danas puno više od šturog alata za traženje informacija.

A što će radit klinac od 10 nego pit i pušit.

Evo moji, kad ih poberem iz vrtića, jedva čekaju da odemo izvan kruga vrtića da smiju zapalit pošto se ne smije.

A onda se zaletimo do lokalnog kioska a tamo ih čekaju hladne pive…

I prođe vrijeme dok stara ne dođe s posla.

P.S.

E da, navečer me gnjave ako im nisam nabavio nešto trave za laku noć, kažu da lakše zaćore kad se nadime a i crvenkapica im poprima sasvim nove dimenzije.

Šali se ti, ali pričekaj kada budu 11. :slight_smile:

@ePips, sve što si ovo napisao čeka te za cca 5 godina, brzo to prođe :slight_smile:

I još će biti sretan ako dođu doma prespavat. :frowning:

Ne nisam, fakat kad razgovaram sa klincima cine mi se jako glasni. Ne da vicu ili se izderavaju nego jednostavno govore kao da je buka oko njih…

Šalim se ali mi polako sviće kako će to izgledat.

Baš neki dan pričam sa susjedom koji ih ima troje a najstariji 14…
Pa kak ne spava dok mali ne dođe doma, a ja njemu pa nek ostane doma - ovaj me pogleda kao da sam s marsa pao - pa ako ga ne pustim neće doć doma 2 dana :slight_smile:

Nadam se da će par godina bit na akciji nekih narukvica sa GPS-om, testerima krvi pa ću ih lijepo poklonit svojima.

A kad mali od 16g dođe doma s dečkom starijim 15 godina pa ti kaže da si konzervativan i zatucan ?

( istinita priča iz zgrade… )

[quote=“digits”]A kad mali od 16g dođe doma s dečkom starijim 15 godina pa ti kaže da si konzervativan i zatucan ?

( istinita priča iz zgrade… )[/quote]

isuse, ovo je ultimativan sok kaj roditelja moze zadesiti.

[quote=“digits”]A kad mali od 16g dođe doma s dečkom starijim 15 godina pa ti kaže da si konzervativan i zatucan ?

( istinita priča iz zgrade… )[/quote]

Ajde još kako-tako ako je dečko naš, a što ako mu je dečko Srbin? :zub:

Ako je dragi srpče, još si zatucaniji i 100x konzervativniji !

lav siz no kalr !

A što ako je crnac? Pri tome ne mislim na rasizam nego na onu činjenicu s vel’kim alatkama :smiley:

To ćeš skužit po popucanim očnim kapilarama u djeteta.

U tom slučaju je najbolje potražiti savjet svog doktora ili ljekarnika.

Samo se vi sprdajte ali jedan poznanik je rekao da se razveselio kada je pronašao Playboy ispod kreveta gdje sin spava.

Kocka je to danas, moj Trnac… kocka…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja