Tko je ovdje lud :D

Na slici su statistike za isto vremensko razdoblje… :hmmmmmm:

Ja odavno ne koristim awstats.

Ma nisam ni ja, ali sam slucajno ovo uocio… Awstats je na samom serveru (gledao sam prkeo cpanel-a), zar ne bi trebao biti precizniji?

To sam i ja mislio dok se nisam počeo zbunjeno češati po glavi. :slight_smile:
Meni je awstats znao dobro raditi pa onda je imao periode da prikazuje manje pa više pa sam ga onda prestao koristiti.

Awstat ne valjda, ja ga niti ne koristim kad ne pokazuje točno.

a zašto mislite da analytics valja? :slight_smile:

Zato što ga i ti koristiš :zub:

Analytics je od googleta, to mora valjat.

Postoje razlike između parsanja server logova i client side trackinga kojeg ima GA.
Zbog toga, postoje razlike i u brojkama.

Google je sigurno precizniji ako pricamo o broju stvarnih usera. Ako pricamo o ukupnom broju requestova generiranih od strane usera, botova, raznih klijenata, onda je tu awstats dobar, ali uvijek ce pokazivat vise od GA, zavisno od slucaja, razlike mogu biti sitne, ali i vrlo primjetne.

ja koristim oba, ali zašto mislite da jedan valja a drugi nevalja, šta ste stajali pokraj stranice i brojali tko dolazi da znate.:ded:

[quote=“Nosf”]Postoje razlike između parsanja server logova i client side trackinga kojeg ima GA.
Zbog toga, postoje razlike i u brojkama.

Google je sigurno precizniji ako pricamo o broju stvarnih usera. Ako pricamo o ukupnom broju requestova generiranih od strane usera, botova, raznih klijenata, onda je tu awstats dobar, ali uvijek ce pokazivat vise od GA, zavisno od slucaja, razlike mogu biti sitne, ali i vrlo primjetne.[/quote]

Da, google je ograničen jedino sa činjenicom da koristi javascript, mada danas gotovo vecina korisnika ima javascript aktiviran… U svakom slučaju ne može to biti razlog ovolikog odstupanja, mislio sam da postoji nešto što sam previdio…

Onda bi eventualno bilo dobro, iz webmajstorske perspektive, uzet prosjek iz oba mjerenja prilikom određivanja broja jedinstvenih posjetitelja.

Ako želite mogu vam ja ponuditi uslugu web statistke, ako vas zanima kontaktirajte me na PM.
Inače web je linea.com.hr ali nikako da završim dizajn.

Tko je voljan može isprobati.

Analytics ne može dobro da izbroji images posetu. Awstats broji sve, ali bukvalno sve. Botove, hotlink slika, stvaran traffic itd. Najsigurniji mi je zasad Statscounter a ni Histats nije loš.

To su vam sve, decki, self tripovi da imate vise traffica nego kaj stvarno imate.

Google daje posjete, nek ih i broji, kako god da ih broji - nema se osnove reci - krivo, to bi bilo ukratko to.

ja kad sam prije tri dana stavio Analytics 2x mi se povecala posjeta naspram Awstatsa

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja