Tmp fileovi-par pitanja

Bok,
ovako kako se inace rjesava problem ako npr.
Klikom misa na nesto kreiram datoteku i onda je poslije moram downloadirati. znaci ona mora biti pohranjena na server.

  1. pitanje- koja je praksa brisanja tih datoteka poslije sa setvera. da li isprogramirati automatko brisanje,ugraditi nesto,kako?
  2. pitanje - kako se rjesava problem paralelnog pristupa - tipa kreitam klikom misa neki tmp file i hocu ga downloadirat, i sad neko drugi u tom trenutku kreira isto temp i prebise ovaj prvi i prvi lik skine sa servera na komp krivi file (tj file ovog drugog).

ja sam to rjesila tako da svaki korisnik dobije neki random broj koji se naljepi na ime tog temp filea.manja je vijerojatnost da ce dva lika koja skidaju nest sa servera u istom trenutku dobiti isti random broj.

uglavnom,to mi je moje rjesenje mozda nekak traljavo. neki savjet kak to inace rjesavaju iskusni programeri.fala

Ja za potrebe kreiranja temp datotek koristim foldere: ‘IP_adresa_korisnika_godina_datum_sat_minuta_sekunda/imedatoteke.ext’. Sigurnije od random broja jer nema šanse da se pojave dva ista foldera odjednom.

Iako je teško da se i random broj ponovi (ako koristiš veći niz brojeva i slova)…

Tako sam radio od prvog dana, poslije nisam niti tražio postoji li neka postojeća PHP funkcija za isto. Davno sam naučio: ako radi - ne popravljaj :slight_smile:

a ok,a di ih trpas i kako brises poslije taj npr temp folder sa svim tim fajlovima.
mislim trenutno te datoteke ne zauzimaju na disku neku posebno veliku memoriju al ono,ko zna…

Trpam ih sve u jedan folder: u rootu folder ‘temp/’ (recimo)
A uništavam svaku temp_datoteku odmah prilikom završetka procesa.
Primjer:

Startam sesiju.
Kreiram naziv temp_foldera (kao što sam gore napisao).
Spremim ime foldera u sesiju.
Napravim temp_folder unutar temp foldera (temp/temp_folder).
Spremim datoteku u temp_folder.

(…sad nešto radim sa tom datotekom…)

Pročitam vrijednost iz spremljene sesije.
Obrišem datoteku iz spremljene sesije.
Obrišem folder iz spremljene sesije.
Poništim sesiju.

Možeš dodati i u , pa ukoliko korisnik zatvori stranicu a da nije završio gornji proces, pozvana funkcija izbriše temp_folder (to sam radio na drzavnamatura.org gdje sam kreirao temp_tablice )

e kul,tnx :slight_smile:

PS- LOL za potpis :))

welcome

PS- zakon je :slight_smile: