Toalet paper - the project

Dugo me nije razveselila neka ideja kao danas. Od ovih toalet papira će nastati cool - cool proizvod :smiley: :smiley:

Pogodite gdje mi je ideja pala na pamet? :smiley: :smiley:

Zasučite rukave, možda bude još jedna napeta tema, haha.

Dok si srao… ? :slight_smile:

1 Like

Pa možda bi i pogađao da znam o čemu se radi, a ovako nemam pojma

Ovaj “fini” rezač stiropora sam napravio iz razonode, nije mi još nikada trebao. I evo ga…znao sam da će doći i taj dan da ću ga zaista i trebati. Konačno da ga upogonim :smiley:

Konačno prilika da upogonim i ovaj ručni usisavač … ne zato jer mi nije trebao, nego zato jer jedino što može usisati je sloj prašine koji se nakupio na rezaču. I to samo ako se skupila ona prašina što samostalno čoporativno šeta po predmetu. I ama baš ništa drugo ne može usisati! Koga je proizveo, može sam sebi šamar opaliti. xd.

Evo im jedna prigodna reklama: "Dont’t ever buy sencor (http://www.sencor.com.hr/) product. Never…ever!!! " :stuck_out_tongue:

E sad, bilo bi divno da je razač upalio iz prve…ali netko ovdje zajebaje:

…nisam očekivao da ću programirati, tj. debugirati i dok režem stiropor. :slight_smile:

Trebalo bi biti jednostavno, spoji se voltmetar i gleda gdje je nestalo napona…ali, anđeli se odlučili poigrati samnom i situacija je sljedeća.

Kada spojim struju, prikazuje napon 0. A kada odspojim struju, dobijem razne oscilacije napona, hehe :smiley: :smiley: Morao sam i snimiti:

…ok, pred kraj se vidi da napon pada u nulu, ali potrajalo je dok sam ja upalio kameru, baš je dugo plesao prije nego je počeo opadati. A nema u ovom sustavu ni zavojnica ni kondenzatora, hmm? Na kraju mi je palo na pamet da sam možda očitavao i nekakav EM signal, jer imam tu dugačku žicu kojoj je uloga da reže, koja je moguće odigrala ulogu antene. Al mi zvuči nevjerovatno da signal može pokazati vrijednosti preko 1 Volt, hmm? Što god… trebalo je to čudo debugirati. Mogu reći da bi mi bio život lakši da sam poštivao pravilo crvena/crna žica za + i -. Kako sam imao tada bijele kablove, pospojio sam sa čim sam imao…
Moram li spominjati da je i to normJS? Ništa se od logike neće promjeniti u strujnom krugu ako poštujemo crveni i crni kabel, ali nam je lakše vidjeti gdje i kako se stvari povezuju ako poštujemo crno i crveno. Tako i normJS ne mijenja skoro pa ništa …ali olakšava suradnju različitih sustava.

Uglavnom, konektor je bio problem, izvana ko prst i nokat

…a iznutra je drugi pin pretanak da dotakne obrub u koji upada. Ništa što malo dirty and quick riješenja nebi moglo popraviti: :smiley: Tj. nagurane žice koja će omogućiti kontakt:

Da li vam moram spominjati da je i to normJS? Nije li nam svima lakše kada imamo određene standarde pa se stvari mogu samo ukopčati jedne u druge bez puno petljancije? Da, bilo bi lakše :slight_smile:

Uglavnom, dobro me na kraju napati taj moj rezač, zato jer sam prilikom debugiranja spojio krivo jedan spoj na mojoj shemi i doslovice si uvalio bug koji sam malo teže uočio.
Imam ispod nekoliko konektora i varijabilno ih prespajam ovisno ako želim horizontalni rezač ili vertikalni, a uspio sam to nekako nesvjesno spojiti u kombinaciju koja je baš BUG. A nije mi ni palo na pamet da možda imam krivi spoj (rezač je ipak radio kada sam ga pohranio pod krevet)…tako da sam tražio samo prekid strujnog kruga…a krivi spoj mi ni nije pao na pamet. xd

…i nikako da skužim što me još hebe pored konektora. Skoro me i naživciralo…ajmo reći, taman me držalo da bude zabavno, da je samo proradilo iz prve, gdje bi bio tu gušt? :slight_smile:

I konačno, rezač u funkciji…baš je hebenica sa njim raditi:

Malo religije:

I tarann…kockica je tu:

Teška samo:

…42 grama.

Možda će nakon sljedeće slike biti jasnije što mi se kuva u glavi: :smiley: :smiley:

I za kraj jedna topla preporuka, tko ovo nema u kući, a ima najosnovniji alat, tipa čekić…ne zna što propušta:

Ovaj uređajčić je zlato…ne kužim samo kako sam tako dugo mogao živjeti bez njega. :smiley: Al dok ne znaš kako je s njim…ne fali ti.

Nije pitanje što će nastati od papira…to bi bilo zaista preširoko pitanje. Pitanje je gdje je nastala ideja… @zgubijumf je to dobro odgonetnuo.

Nije bilo teško, hehe. :slight_smile:
Wc je mjesto gdje se rađaju ideje. A di će se roditi ideja vezana uz toalet papir, ako ne tamo :smiley: :smiley:

Inače mi dopizdilo kupovati svako malo toalet papir, pa sam zadnji puta kupio barem jedno 5 velikih pakovanja. Pa kad ih kupujem već toliko, bilo je red uštediti i pokoju kunu. Bio neki dvoslojni duplo jeftiniji od svih ostalih papira (koji su troslojni). …u meni jednostavna matematika proradila, dva sloja za 8kn je bolji deal, nego tri sloja za 16kn, haha. A brate mili, s ovim papirom ništa ne možeš korisnoga u wc-u napraviti…ne moram valjda u detalje. :smiley:

I tako krenao gruntati kako ću morati baciti 5 pakovanja toalet papira …i baaam, ideja snova rođena. :smiley:

1 Like

edison, tesla i jobs su qurac za tebe, samo naprijed!

ps: nemoj zaboravit pokupit bespovratna sredstva za inovatore!

Neću pokupiti to. Iz iskustva već znam da će me ljudi zbog toga mrziti. Možeš toliko dobra donesti svijetu, ali ako si počeo na poticaju od toga svijeta, ljudi će te i dalje mrziti. Rimac je odličan primjer toga.

Ja ću pokušati saznati što će ljudi mrziti, ako napravim čuda bez poticaja. :smiley: To sam ionako već saznao na ovom forumu…tako da ako bude prilika, zašto ne uzeti ono što ti pripada? Poticaje je izmislilo društvo radi koristi koje društvo od toga dobiva, a ne pojedinac koji je zaslužio poticaj po propisanim pravilima društva. Simple as that.

Nego, za nastavak treba odlučiti sa kojim assetom se igrati:

Da upogoni ovaj mali motorić:

…koji je težak niti dva grama. :slight_smile:

To malecko čudo mi je poklonio čovjek sa jednog forma, kojega nisam poznavao čak niti u virtualnom smislu. Prvi puta sam ga sreo tada na forumu, čuo je što mi treba i poklonio šest ovakvih motorića.
Stvarno me oduševio tom gestom i ako slučajno ovdje naleti i prepozna se, još jednom mu hvala svim srcem!!! :wink:

Ovu igru će odigrati četiri AS-a :slight_smile:

…tagirana, da su jači:

:smiley:

Dostavljam pizzu po gradu, ako tko hoće :stuck_out_tongue:

Projekt toalet paper -> uspješno gotov :smiley: :smiley: :smiley:

4 Likeova

Dron delivery paper boy :slight_smile:

Nadam se da si slikao/snimao sve korake! Pravi video i na reddit ili instructables!

Svaka cast za radno okruzenje, sjecam se one slike sa tanjirom!

1 Like

Haha, netko dok kenja i ponestane mu papira…zove drone dostavu da mu dofura papir i da ga spasi u nevolji. Usput da ga i poslika na djelu, haha.
A ne, nije to :smiley: :smiley:

E fala na lijepim riječima…da, svidja se i meni moj kutak . Prije nego sam ga slozio, sve sam morao raditi na ovom malom stolicu koji se vidi na nekim slikama. Koji bi to kaos od sobe nastao, dok bi sve zgurao oko tog stolica po krevetu…po svuda… :slight_smile: A leđa otpala od ružnog sijedenja…sad stojecki radim.
Inicijalno sam htio snimati nekakve DIY filmiće, ali to mi je to much vremenski. Više od pola fokusa ode na proces izrade i obrade snimki, a malo na ono što se uistinu pravi. A vrijeme je skupo. Mozda jednog dana…zelja je jos u meni. :slight_smile:

I svim ugodnim forumašima isprika zbog mog ciničnog i sprdanac tona uzduž teme, za kojeg niti neznam jel ga uspješno prenosim u postovima…koji je doduše nastao zbog nekolicine zajedljivih forumaša i tu je samo radi njih. :stuck_out_tongue:

2 Likeova

Maviče, sorry…ali za ovaj projekt i ti ideš na operaciju. Tebe ne mogu warpat, pa ćemo te morat customizirat. :stuck_out_tongue:

Ak nemoš promjenit svijet, možeš makar mavica :smiley: :smiley:

Good luck me.

Mavic prezivio operaciju. Ako ista redovito userem, to je lemljenje. Tak da je bio podosta izazov lemiti po mavicu…i to u pol dva xd. Ruke se bogme tresle :slight_smile:

Mavic pred operaciju :slight_smile:

Snađe se čovjek i bez šestara xd:

…i novi box in proccess…




Little upgraded and optimized :slight_smile:

Project toalet papir doživio nagli obrat…grrrr

Tarann…već bi mogao poletiti :smiley: :smiley:

Ovo je bilo djelo Anđela, em me ovih dana zanimalo nešto vezano uz izradu custom gimbala, em sam se raspitivao za sitne/mikro konektore koje nigdje nisam mogao naći.

I onda “vrag” dođe na vrata i otkine mi gimbal sa Mavica… i sada u traganju za rješenjem popravka tog gimbala skužim kako su na Mavicu rješeni mikro konektori, hehe. Dobio 2 u 1. Ali baš wow…nisam znao niti da postoje tako sitni konektori koji se mogu prstima ukopčati/iskopčati.

Čovječe…ovo malo čudo ima pinova da se ne može niti izbrojati :smiley: :smiley:

…a u potpunosti je napravljeno da se rukama može hendlati ukapčanje/iskapčanje. Njammmmm.

A da ne spominjem da sam nekidan prvi puta otvarao Mavica i sve sa strahom i najmanju promjenu na njemu radio…i sada bam, Anđeli zapovjedili da se malo bolje upoznam sa njime. :smiley: Haha, ovo im je genijalno. :slight_smile: