Transfer na drugi server, ima li spasa za staru poziciju?

Pre 4 dana sam izvrsio transfer sajta na drugi server, sajt nije bio u Wordpressu, sad jeste zato sto je bilo nekih problema sa PHP settingsom i ta prethodna skripta nije radila na novom serveru.

Sajt je bio offline 3 dana, nisam ni primetio do sinoc, kada sam prebacio sajt u Wordpress. Isti je title i description sajta sad, sajt - homepage je rangirao na 18. mesto. Ima li nade da se vrati na istu poziciju ili je sve izgubljeno? Poludeo sam poslednjih 14 sati, kontaktirao sam autora skripte i hosting support i nisu mogli nista da rese.

3 dana su ništa. Ako uradiš dobro 301 i linkaš svaki post koji je imao poziciju sa novim postom u WP sve bude kao i prije.

I meni je bilo cudno kako je deindeksirano 70 posto tagova i postova, sa hiljadu i nesto indeksiranih stranica je spalo na 100. Bitno je da mi se homepage vrati u top 20, isao sam ponovo na “fetch as google” pa se nadam da ce da indeksira ponovo. Postovi imaju izmenjenu strukturu, u staroj skripti je bilo nesto tipa domena .com/309/ime-posta, a sada je domena .com/kategorija/ime-posta.

Normalno je da broj indeksiranih stranica opadne jer si u wmt stavio novi site?

Vremenom će on preuzeti sve pozicije starog , ako pretpostavimo da si redirekciju uradio kako treba.

Broj indexiranih stranica je opao zato sto je sajt bio offline i Google ih je brisao. Videcemo, trebalo bi da bude okej u narednih nekoliko dana. Javljam sigurno rezultate. Ali mi se smucilo da mi sva zarada, i zivot, i da li cu sutra imati dovoljno da jedem - zavisi od Google-a.

1 Like

A kralju, ima jos poslova nije google nzm ni ja sta… Ako si zdrav i “prav” nadje se posla lako.

Gde da se zaposlim? :slight_smile: Preporuci slobodno, narocito ako si iz Srbije.

Ja sam Crna Gora, ali verujem da ima nedje :grimacing::roll_eyes:

Nisi redirekcionirao stare url-ove na nove…

70 posto starih URL-a su bili tagovi, tako da to nije toliko bitno. Homepage je indeksiran ponovo od jutros, ali ga nema ni u prvih 300 na Google, mozda treba par dana da prodje da se vrati pozicija?

Treba par dana da se to vrati.