Traze se backendasi i backendasice

Link na oglas

Neke stvari koje mozda nisu jasne iz samog oglasa

  • pise da se traze juniori, ali traze se developeri i veceg skillseta (pa su neke tocke iz oglasa zapravo targetirane prema njima, npr “taking lead on projects” – to se ne ocekuje od juniora naravno);
  • poznavanje frontenda je potrebno iskljucivo radi komunikacije s frontend developerima u timu i lakseg dogovora/suradnje. Ne ocekuje se rad s frontend tehnologijama;
  • programski jezik je samo alat, tako da poznavanje PHP-a nije uvjet. Ako imas iskustva s backend tehnologijama i drugim jezicima to je isto kul.

Zasto se prijaviti?

  • mozes sudjelovati u razvoju jedne od najpopularnijih i najprometnijih hrvatskih stranica;
  • mozes nauciti trikove iz rukava kako hendlati tako velik promet i veliku kolicinu podataka na brz i efikasan nacin;
  • mozes nauciti raditi s raznim tehnologijama i konceptima koje idu ruku pod ruku s prethodnom tockom;
  • interno jako cesto (citaj: barem na tjednoj razini) dijelimo iskustvo ili organiziramo predavanja o raznim temama koje su uvijek stvar dogovora i potrebe: design patterni, pisanje automatiziranih testova, arhitektura, DDD, CI, Git, sto je novo u svijetu PHP-a, koji novi alat smo testirali, etc… a.k.a ulaze se u educiranje ljudi i dijeljenje znanja;
  • putovanja na konfe;
  • pet-friendly okruzenje;
  • teambuildinzi;
  • fleksibilno radno vrijeme – veliku vecinu vremena nije bitno kad radis – bio remote ili u uredu – dok god mozes isporuciti ono sto se dogovori i dok ne blokiras druge, imas ful slobodu da radis kad ti najbolje odgovara;
  • mogucnost remote rada – ne povremenog nego i full-time;
  • mozes raditi sa mnom ili idemo se barem upoznati i popiti cedevitu kad nas posjetis:)

Bonus sto jos radimo kad ne radimo

  • igramo Fifu u uredu na plejki (kratki fyi: u ovome mi nema u uredu ravnog);
  • igramo i stolni nogomet;
  • igramo nogomet – onaj pravi, u dvorani – jednom tjedno;
  • kuglamo;
  • idemo u kino;
  • jos malo nogometa;
  • druzimo se petkom nakon posla na cugi, izlazimo i druzimo se i u slobodno vrijeme, ljeti neki ljetuju skupa, zimi neki skijaju skupa – jedna velika obitelj i ima nas posvuda.

TLDR: atmosfera i ljudi su fakat zakon, a u takvom okruzenju kao ruka pod ruku ide i psiholoska sigurnost koju osobno ne bih mijenjao nizasto. Puno toga se moze nauciti, nista te ne kosta prijaviti se i doci barem na razgovor. U najgoru ruku dobijes feedback koji ti moze biti od koristi na sto se fokusirati u buducnosti.

Ako sam nesto bitno zaboravio spomenuti a da nije navedeno mozda na oglasu ili ovdje u tekstu, shoot.

6 Likeova

Zvuči da vam je lijepo :slight_smile:

Plata?

Ovo je u rangu radne kulture u zapadnim državama! Svaka čast :slight_smile:
Potencijalnim posloprimcima bih poručio da svakako uzmu u obzir ovo radno mjesto, čak i bez obzira na plaću (koja ne vjerujem da je barem prosječna) jer je opće zadovoljstvo radnim mjestom i radnim danom, te mogućnost proširenja znanja čak i bitnija nego sama plaća.

Odličan oglas za posao! :clap:

Sve ovisi, tj. placa je stvar dogovora. Danas je situacija takva na trzistu da ne mozes naci kvalitetne ljude, bilo da su juniori ili seniori.

Seniori su ili zaposleni ili rade za sebe ili su otisli u inozemstvo.

Ovo je kvalitetno radno mjesto, ali isto tako da li je firma spremna ponuditi seniorsku placu , ako senior nezna symfony ili nezna ni jedan framework? Glasno razmisljam.

Najvise mi se svidja ovo.

Navedeno u oglasu. Nisam menadzment niti netko s kime bi pregovarao o financijama, pa ti nazalost ne mogu dati bolji odgovor od toga.

Jesi voljan podijeliti kako si dosao do tog podatka?

Kao sto rekoh uopce nije nuzno poznavanje PHP-a (prema tome dakle ni poznavanje nekog PHP frameworka), tako da netko tko radi npr Ruby i koristi Ruby On Rails ili Javu pa koristi Spring je takodjer dobrodosao da se prijavi.
I jezik i framework su samo sintaksa i alati, brzo se to da pohvatati, bitno nam je da netko razumije cijelu sliku a onda je lako i brzo pohvatati ove detalje.

Medjutim mi smo u 21.st i ono sto svaka firma radi pogresno jest, a koja hoce dobre zaposlenike da ne objavljuje rang place u oglasu.

Npr. Za juniora od x do 2x i sl.

Kad odem na monster jobs i gledam oglase za de, nl i sl., barem u 60% oglasa pise rang place.
Na facebooku, od svih koji objavljuju oglase za IT posao u hr, njih 60-70 % stavi rang place.

Ne kuzim u cemu je problem firmama staviti rang place u oglas?

Ako je stavljen rang, ali ipak placa pojedinca se nezna koju je dogovorio na razgovoru.

2 Likeova

Ne objavljuje niti ovdje u Njemackoj osim ako ides preko Headhuntera pa ti ono onako kaze raspon, najgore je da ti moras reci tvoja ocekivanja za godisnju brutto placu. Ako se sjebes u racunici onda si najebao, ovdje kod nas u Stuttgartu s kojom placom udjes u firmu vjerojatno ces ostati na njoj dok ne napustis firmu, ili ce biti tip 100-200 € svakoh 1 - 1.5 godine, a to ti je cca. 50 - 120 € neto. Pa si ti misli.

1 Like

Pa da , gledam na monster jobs, uglavnom ide preko Headhuntera i kao što sam napisao u 60 % oglasa stave raspon plaće ili statičku cifu.

Isto tako, koliko sam imao prilike vidjeti plaće su sad možda pale u njemačkoj, jer sam imao ponudu za nekih 45 k eura brutto pred koju godinu, pa sam imao i za 25 k eura brutto za probno i 35-45 k eura brutto nakon probnog. Za vrijeme probnog bi bio plaćen stan.

Više me njemačka ne zanima, jer ispod 60 K eura brutto mi se ne isplati seliti gore.

Nema tu, ako se zezneš, meni frajer nudi nakon probnog roka 35-45 k eura brutto, ja mu otvoreno rekao ispod 60 k eura ne selim gore.

Kaže da ne može dati takvu plaću jer mu toliko ima voditelj projekta, kume , ali to nije moj problem što ti toliko ima voditelj, to se mene ne tiče.

60k ima Mid-level developer u Zalando, ne znam kakve si ti to firme gledao.

Ima svačega, cifre se kreću između 30 i 90 k eura brutto u 80 % slučajeva, ono što sam vidio u oglasima na monster jobs + oglasi na stackoverflow.

Ovisi gdje, koja firma i koja nisa.

Ja znam da u Stuttgartu kada kazes 60k € kao developer da te gledaju kao da si spao s drveta, a za Hamburg je npr. Mon 60k i onda ti se jos skoro pa smiju jer si rekao malo, za Berlin sam dobivao ponude 70k - 90k ali mi nije napet. München mi je preskup, a ponude ido od cca. 65k.

U Stuttgartu morao mijenjati poziciju da bih dobio povisicu, a jos nisam na zeljenoj placi. :slight_smile:

2 Likeova

Istina, samo mi nije jasno ko ce raditi za 30k u DE - izuzeci su naravno juniori na pocetku karijere.

Sa 70k u Berlinu zivis ko car, a 90k ne smijem ni zamislit :smiley: Ja bih tu ponudu uzeo bez razmisljanja.

Koliko je neto u studgartu za 60k bruto?

Valjda ovisi u koju poreznu grupu ideš? Oženjen, broj djece, zaposleni osim tebe…?

Oko 2.886,02€ S prvom poreznom klasom.

Samo?? What?..20

1 Like

Ako si oženjen onda ti je oko 3200-3300 + dječji doplatak, ako nisi oko 2900 + dječji doplatak, otprilike, @creatifcode će ti znati bolje reći, s time da možda dobiješ još nešto od uplaćenog poreza na kraju godine.

1 Like

60k sa dvoje djece pokrajna Baden-Württemberg, u Crkvi, porezna klasa 3 netto placa mjesecna je 3.382,19 €. To su ti podaci sa https://www.brutto-netto-rechner.info on ke prilicno tocan, za moju placu, nije ova gore spomenuta, mi daje razliku od 2, 3 Eura.